Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Toprak kokusu

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Toprak kokusu

Terre için böyle bi yakıştırma var. " Yağmur sonrası ıslanan toprak kokusunu anımsatıyor." diye. Açıkçası ben terre'yi severim ama o havayı alamadım, değerli üstatlara sorma gereği duydum. Bariz bu sözü anımsatan bir parfüm varmı acaba? Doğal bir ortamda yağmurdan sonra nemlenen toprak kokusu vs....

Lalique Encre noir bende böyle bir izlenim oluşturuyor. Köksü vetiver ve paçuli kullanılan bir çok parfümde bu efekti yakalamak mümkün

Yorum

Eski formül terre'ler daha topraksı kokuyordu evet şimdikilerde narenciye daha baskın bir şekilde hissediliyor. Benim bu sınıfta aklıma ilk gelenler ; Guerlain vetiver, Blv homme soir ve Narciso Rodriguez for him.

Yorum

Lalique Encre noir şimdi sen söyleyince biraz anımsattı gibi Altuğ hocam. Guerlain vetiver, Blv homme soir ve Narciso Rodriguez for him. bunları denemedim promesta peki niş katagorisinde varmı acaba aklınıza gelen, içerik olarak niş daha doğal neticede

Yorum

Amouage Bracken.. Dere kenarlarında yeşil otların kapladığı alanların ıslak, buruk toprak kokusu.
          Montale Leaves Pathouli.. Küflü, ıslak toprak kokusu..

Yorum

Vay hocam arttikça artiyor ben bulamam saniyordum bunlarin hepsini demek gerekecek

Yorum

Parfum demeyeyim ama Demeter Dirt inanilmaz gercekci bir toprak kokusu

Yorum

Hocam bu sanki biraz fazla toprak kokar ya içerikte başka hiç bir şey yok. Acayip merak uyandırıcı.

Click image for larger version  Name:	Adsız.jpg Views:	1 Size:	146.6 KB ID:	32446

Yorum

Son splitten edindiğim private label dekantı ormandaki küflü nemli toprak kokusu...Koklayınca kendimi ormanda kestane toplarken buluyorum o derece..Nasıl tıpa tıp aynını yapmışlar şok oldum koklayınca.O orman kokusunu bilmeyene fazla bişey ifade etmeyebilir tabi

Yorum

jovoy psychedelique ve coromandel de bu etkiyi net bir şekilde görebiliyorum.

Yorum

Sycomore da bana öyle gelmişti..ben farklı bişeyler soyleyim hermes gentaine blanche..ineke derring do..anımsattı ama hermes daha çok yağmur gibi geliyor bana toprak değilde..

Yorum

Chanel coromandel saksı toprağı gibi kokuyor.

Yorum

Tefarik esansı bana göre en yakınlarından biri

Yorum

Benim gözümde tam bir toprak kokusu var, o da demeter dirt. Ancak bu üzerinize sıkıp çıkabileceğiniz bir koku değil. Hayatımda toprağı ve yağmurun birleşimini hissettiğim en güzel koku mitti attar'dır. Parfüm değildir, tekdüze bir esanstır ve sadece hindistan'dan getirilebiliyor. Kilden imal ediliyor ve ciddi söylüyorum arkadaşlar, hayatımda bu kadar aradığım kokuyu bana hissettiren başka bir esans yoktur. Ayrıca burberry london da bana yağmur sonrası kokuyu çok net veriyor. Terre diyen arkadaşlar var, Ben terre'de bu hissiyatı pek alamamıştım.

Yorum

İşleniyor...
                            X