Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Layering - Katmanlama Tecrübeleri

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Layering - Katmanlama Tecrübeleri

Kokulara merakı olan hemen hemen herkes sevdiği ve uyumlu olacağını düşündüğü kokularla layer denemelerine girişmiştir. Burada denediğimiz ve başarılı olduğunu düşündüğümüz layerları paylaşabiliriz.

Layering denemeleri ile kendimce edindiğim tecrübeleri sıralayım;

1- Kokuları farklı bölgelere sıkmak çok daha iyi sonuçlar veriyor, örneğin bir kokuyu boynunuzun sağ tarafına diğerini sol tarafına fıslatırsanız her iki kokunun da karakterini hissedebiliyorsunuz.
    2- Az sayıdaki notaların birleşiminden oluşan ve karmaşık olmayan kokular layering için daha uygun
    3- Normalde bir kokuyu 6 kez fıslatıyorsanız bu sayıyı layer işleminde geçmeyiniz, 4 kez hafif olan 2 kez daha ağr olan koku şeklinde uygulayabilirsiniz.
    4- Ağır ve yoğun kokularla denediğim layer girişimleri rezaletle sonuçlandı, kaçınınız efenım
    5- Turunçgiller, vanilla, tarçın layer yapmaya çok müsait notalar, ha birde amber
    Son Düzenleme promesta; 17-03-17, 11:23. Tarafından yapıldı.

Bugünkü parfüm özetim;

Tobacco Oud/ Tobacco Vanille/ Boss Spirit/ Aramis/ Green Irish Tweed/ Jeke/ Norne/ Ore/ Peety/ İssey Miyake

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Umut Kurtoğlu
      Bugünkü parfüm özetim;

Tobacco Oud/ Tobacco Vanille/ Boss Spirit/ Aramis/ Green Irish Tweed/ Jeke/ Norne/ Ore/ Peety/ İssey Miyake
      Bence komik 😂gelene hi hi gidene bye bye

Yorum

Umut diğer forumda bi eleman vardı günde 14 tane parfüm sıkıyodu.
        onun listesi gibi olmuş

Yorum

• Umut Kurtoğlu
          Umut Kurtoğlu Yorumladı
          Yorumu düzenleme
          Bence mantıkı. Tek parfüm de neymiş? Bir parfüm sıkacağıma vetiver notası alır onu sıkarım. Basit basit işler.

Ben bir kere chanel No 5 hypnotic poison ile yapmıştım güzel olmuştu
        http://www.fragrantica.com/member/1049144/

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Umut Kurtoğlu View Post
          Bugünkü parfüm özetim;

+1

Yorum

Orjinal yazı sahibi: NeroBianco View Post
            Umut diğer forumda bi eleman vardı günde 14 tane parfüm sıkıyodu.
            onun listesi gibi olmuş
            elimizdekileri başka türlü bitiremeyiz

Yorum

bu arada admin arkadaşların dikkatinden kaçmayacaktır zaten başlık hatalı olmuş ben düzenleyemedim

Yorum

Layering hiç sevmediğim ve bana çok uzak bir mevzu.

Bir benzetme ile açıklamak gerekirse görüşümü, Osman Hamdi Bey'in Kaplumbağa Terbiyecisi eserine, "hadi şuraya da iki tavşan çizelim" demek gibi geliyor bana bu husus.

Yani parfümlere başlı başına birer sanat eseri gözüyle baktığım ve hepsinin bir karekteri bir mesajı olduğunu düşündüğüm için onları karıştırarak doğru lezzeti alamayacağım fikrindeyim.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Burakkk View Post

Bir benzetme ile açıklamak gerekirse görüşümü, Osman Hamdi Bey'in Kaplumbağa Terbiyecisi eserine, "hadi şuraya da iki tavşan çizelim" demek gibi geliyor bana bu husus.

Yani parfümlere başlı başına birer sanat eseri gözüyle baktığım ve hepsinin bir karekteri bir mesajı olduğunu düşündüğüm için onları karıştırarak doğru lezzeti alamayacağım fikrindeyim.
                Kesinlikle aynı kafadayız Burak ile. Kim olduğunu iyi bilen bi' insanın karakterini zorla değiştirmeye çalışmak gibi geliyor bana da.

Bu layer olayı, sevgili Vedat Ozan'ın kokucukları ile bi' anlam kazanıyor benim için. Notaları tek tek, dilediğiniz miktarda karıştırıp güzel şeyler çıkarabiliyorsunuz.
                - Stop the car...
                - What ?!
                - Stop the fuckin' car!

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Burakkk View Post

+1

Yorum

en keyif aldığım aventus&coromandel layer i oldu.
                    bugün yaptığım interlude&aventus resmen interludenin bariz üstünlüğüyle geçti..
                    aventusun esamesi bile kokmuyor
                    İnsanın ruhu kokularıdır...

Yorum

• marooned
                      marooned Yorumladı
                      Yorumu düzenleme
                      ağır siklet interlude karşısında hafif siklet aventus ne yapsın, klasman farkı var

• Herod
                      Herod Yorumladı
                      Yorumu düzenleme
                      aynen öyle ilk ve son oldu

Bi’ yarım saat önce More Than Words ve Hindu Kush’u üst üste elimde sıkıp denedim. Lütfen deneyin ya n’olur 😅 özellikle giyside çok güzel oldu.

Yorum

Kraliçe de katmanlıyor

Yorum

• Perfumecatcher
                        Perfumecatcher Yorumladı
                        Yorumu düzenleme
                        Hangileri acaba? Düştük mü peşine Diptyque ve FM ama hangileri?

• murrjm
                        murrjm Yorumladı
                        Yorumu düzenleme
                        Frederic Malle Portrait of a Lady ama Diptyque’i bilmiyorum
                    İşleniyor...
                    X