Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Bu ay Hangi Parfümü Aldım? Alacağım?

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Click image for larger version  Name:	kış1a.jpg Views:	19 Size:	2.05 MB ID:	191041Click image for larger version  Name:	kış2.JPG Views:	19 Size:	1.92 MB ID:	191042

Bazılarını şişeli sahip olup daha fazla vakit geçirmek, bazılarını da özlediğim için... Birkaç parça da eski batchlerinden dolayı yastık altı.
    Son Düzenleme Aryan; 09-01-21, 17:41. Tarafından yapıldı.

Yorum

• Aryan
      Aryan Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Teşekkür ederim furkan1001 hocam, aramızda kalsın 750 TL'ye buldum ama şuan ben bile bulamam bu fiyata.

• furkan1001
      furkan1001 Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Hocam aynen o fiyata kimse bulamaz ama yakında sizi rahatsız edebilirim belki bir şans araştırırız olmadı. Siz zaten her zaman yardım etmeye gönüllüsünüz o yüzden size müteşekkirim. 🙂

• Aryan
      Aryan Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Rica ederim hocam, konuşur bakarız elbette furkan1001
      Son Düzenleme Aryan; 11-01-21, 01:06. Tarafından yapıldı.

• belki azicik ama cok mutluyum bulup alabildigim icin, ben bu guzellikleri ikinci el uygulamalardan buluyorum, burada satis yetkim olmadigi icin de oralardan satiyorum bana uymayan dekant, siselerimi, vs vs...

Yorum

• İbrahim20
      İbrahim20 Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Favorilerimdendir, hayırlı olsun

• Swann
      Swann Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Tesekkurler

• iki adet mucevher, 🥳

Yorum

• Arkadaşlar herkese selamlar. Bu hafta yıllardır aradığım parfüme kavuştum. Hypnotic Poison'ın 1998 yılındaki reklam filmdeki mankenin o asansörde tıpasını çıkardığı limited editon bugün elime geçti 😍

Böyle bir koku, böyle bir kalıcılık ve silaj olamaz. Ki stoperi bileğime değdirdim sadece. EDT demişler ama hikaye, günümüzde extrait diye satılır bu hali sanırım. Reformülasyon öncesi Hypnotic Poison resmen niş bir parfüm kalitesinde. Daha kutusunu açtığımda kokusu yayıldı etrafa. Beni 90lı yıllara çocukluğuma götürdü çok hoş bir nostalji oldu. Sanırım koklamaktan en keyif aldığım parfüm diyebilirim.
      Ekli Dosyalar

Yorum

• Burakkk
        Burakkk Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        Murat tamamen şans eseri buldum. Kimse anlamamış vintage olduğunu 🙃 çok teşekkür ederim.
        Son Düzenleme Burakkk; 11-02-21, 16:16. Tarafından yapıldı.

• kaside
        kaside Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        Hazine bulmuşsunuz. Güle güle kullanın 👏🏻👏🏻

• Burakkk
        Burakkk Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        Çok teşekkürler kaside. Ama inanın kullanmaya kıyamıyorum 😅

• Click image for larger version

Name:	IMG_3926.jpg
Views:	709
Size:	1.89 MB
ID:	193534
      Ekli Dosyalar

Yorum

• Bortkoff markasını araştırmaya başladım.

özellikle sayat nova. Bilen ya da deneyen var mıdır.

Yorum

• KARALARIN_CEMAL
          KARALARIN_CEMAL Yorumladı
          Yorumu düzenleme
          sağlam çok karanlık koyu zift zehir ağır, sadece merak giderilebilir hocam. Dekant olarak aldım, şişeli alınmaz bana göre.

• Selective44
          Selective44 Yorumladı
          Yorumu düzenleme
          Bende öyle yapacağım. Deneyim olsun.

• daha nitelikli bir şekilde performansını değerlendirip Creed Spice and Wood almayı düşünüyorum...

Yorum

• Hermes klasiklerini aldım, 3 adet.

Click image for larger version  Name:	hermes klasikler3son.jpg Views:	5 Size:	2.21 MB ID:	194507

Eau D'Hermes, Hermès (Eski Şişe): Hermes’in ilk kokusu, benim için ise her şeyden önemlisi bir Edmond Roudnitska bestesi… Sadece Hermes’in değil, bence dünyanın en güzel parfümlerinden bir tanesi.

Bel Ami, Hermès: Geçen yine Fahrenheit’taki deri yorumunu övüyorum, aklıma düştü; dedim neden Jean-Louis Sieuzac’ın arkasında olduğu başka bir deri parfümüne yönelmiyorum ki!? orangeverte Hasan hocama buradan selamlar ve teşekkürler.

Rocabar, Hermès: Bu parfümden çok underrated bir hava aldım; kağıt üzerinde koku profili-tarzı da beni yakalayınca kendisine kanım kaynadı, bir sempatim oluştu ve dedim ki neden bir kör alış yapıp bir heyecan yaşamıyorum ki!?
          Son Düzenleme Aryan; 09-02-21, 18:32. Tarafından yapıldı.

Yorum

• Aryan
            Aryan Yorumladı
            Yorumu düzenleme
            Teşekkürler Rayiha. Genel olarak dolabın biraz tematik olması için bir yandan bazı parfümleri de elden çıkarıp veda ediyorum. Ama bu başlıktan kaynaklı sanırım, sürekli ve sadece alan birisi olarak gözüküyor olabilirim.

• Swann
            Swann Yorumladı
            Yorumu düzenleme
            Bel ami’yi pek merak ediyorum. Favori evim hermes, hayırlı olsun!

• Aryan
            Aryan Yorumladı
            Yorumu düzenleme
            Teşekkürler! Swann. Hermes klasiklerinin hepsi sonsuz bir at

• Click image for larger version

Name:	IMG_20210212_124217.jpg
Views:	475
Size:	1.89 MB
ID:	194803

yaza hazırlık. ilk beşimde her zaman teşekkürler Dior teşekkürler Francois Demachy
          Ekli Dosyalar

Yorum

• Epeydir koleksiyonuma yeni parfüm eklememiştim. Bottega Veneta Knot absolu aldım.

Yorum

• uncle-benjen
              uncle-benjen Yorumladı
              Yorumu düzenleme
              Nihayetinde Bottega'ya ulaşabilen biri, çok yol almış biridir..

Tebrikler ve başarılar..

• teafortwo
              teafortwo Yorumladı
              Yorumu düzenleme
              İki yıldır keyifle kullanıyorum, umuyorum size de benzer hislerle eşlik eder..

• kaside
              kaside Yorumladı
              Yorumu düzenleme
              Teşekkür ederim. 😊

• Orjinal yazı sahibi: Aryan View Post
            Click image for larger version Name:	kış1a.jpg Views:	19 Size:	2.05 MB ID:	191041Click image for larger version Name:	kış2.JPG Views:	19 Size:	1.92 MB ID:	191042

Bazılarını şişeli sahip olup daha fazla vakit geçirmek, bazılarını da özlediğim için... Birkaç parça da eski batchlerinden dolayı yastık altı.
            Hangileri eski batch hocam acaba? Birde Guerlain konusunda yorumunuzu almak isterim eski siyah kenarlı şişeler ile bu edp olanının mukayesesini

Yorum

• Aryan
              Aryan Yorumladı
              Yorumu düzenleme
              Sorduğunuz Guerlain kokusu hakkında söyleyebileceklerim; kokuya hakim LIDGE aşığı dostlardan yeni şişeyle ilgili hiç kötü yorum almadığım, tam tersi olumlu referans bildirdikleri... Bana söylenen eski şişelere fahiş fiyatlar vermemem gerektiği, yeni şişeleri gönül rahatlığı ile kullanabileceğimdi. Yabancı-yerli forumlarda-platformlarda da çok kötü bir yorumla karşılaşmadım, yorumlar genelde bu yönde.

Vintage piyasası biraz sazan.avi'na döndüğü için size dikkatli olmanızı tavsiye ederim fragranceholic.

• fragranceholic
              fragranceholic Yorumladı
              Yorumu düzenleme
              çok haklısınız. Vintage parfümlere özel ilgim olduğu için bundan bende çok şüpheleniyordum ve artık emin oldum . İnsanların eski iyidir psikolojik zaafiyetinden faydalanan birçok insan ekstrem ücretler ile aldıkça haddinden çok daha ücretlere satılmaya başlandı ürünler. Kur etkisi de gerçek bir etmen olsa da 2014 de Creed'in en baba parfümlerinin 550 tl civarına satıldığı aklıma geldikçe bir sinir harbi geliyor içime. Şimdi Lidge siyah kenarlı şişe 1200 den aşağıda çok zor.. Bu arada yeni şişeyi nereden temin ettiniz acaba? Aryan Birde Fahrenheit ne zamanın acaba?

• Byredo flowerhead aldım.

Yorum

• Malum havalar yavaştan ısınıyor Prada L Homme Splash Water listemde bakalım

Yorum

• cantona8
                cantona8 Yorumladı
                Yorumu düzenleme
                Ben kokusunu bilmeden almıştım ama çok memnun kaldım. Hem hafifliğiyle hem de orta üst performansıyla bence fiyatını hakediyor.

• Prada demeyin bana...

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: uncle-benjen View Post
                Prada demeyin bana...
                uncle-benjen Hocam, ben forumda nick etiketleriyle hitap etmeye dikkat eden birisiyim. Şahsen tanımadığımız birisine bir marka ile hitap etmek, ona Prada demek bence de doğru değil. Mesela birisi çıkıp bana Paco Rabanne dese biraz içerlerim doğrusu.

Şahsen size Prada diyen de her kimse, çıkıp özür dilemeli. Ayrıca isminizi bahşederseniz bize ya da size ne denmesini istiyorsanız onu yazarsanız sorun daha net bir şekilde çözüme ulaştırılmış olur diye düşünüyorum.

Sevgiler...

Yorum

• uncle-benjen
                  uncle-benjen Yorumladı
                  Yorumu düzenleme
                  Hocam bana Prada olarak hitap etmeyin de, gerisini düşünürüz.. Aha aha..

• Swann
                  Swann Yorumladı
                  Yorumu düzenleme
                  Bana alien diyebilirsiniz 😂

• Aryan
                  Aryan Yorumladı
                  Yorumu düzenleme
                  Aslında özünde temiz birisi ama peki uncle-benjen

Swann estağfurullah olur mu öyle şey...
                  Son Düzenleme Aryan; 01-03-21, 19:40. Tarafından yapıldı.
              İşleniyor...
              X