Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Bu ay Hangi Parfümü Aldım? Alacağım?

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Click image for larger version  Name:	IMG_20200721_203927.jpg Views:	87 Size:	1.10 MB ID:	175578
    Kilian Back To Black 2013 Batch ...
    Daha önce kokladıklarım BTB değilmiş meğer Yıllandıkça muhteşem olmuş. Daha önce özellikle Btb ve love için eski batch makbuldur diye okumuştum tevafuk oldu.
    Son Düzenleme İlyas; 24-07-20, 01:31. Tarafından yapıldı.

Yorum

• Click image for larger version

Name:	007706BA-EFEE-402C-AA8E-19100FDCD56F.jpeg
Views:	1027
Size:	1.14 MB
ID:	175613

Yorum

• Click image for larger version  Name:	90's aquatik summer.jpg Views:	0 Size:	1.15 MB ID:	175816

Horizon, Guy Laroche (Vintage): 90’lar aquatik yaz parfümlerine baktığım bir dönemde pomak İsmail hocamın koleksiyonunda gördüğüm, dikkatimi çeken bir parça olmuştu. İlk izlenim olarak gerçekten özgün bir 90’lar aquatiği gibi duruyor.

Cool Water, Davidoff (Vintage): Normalde bu parfümü almayı düşünmüyordum ama vintage’ını bulunca bu efsaneyi dolabıma katıp tecrübe etmek istedim.

Kenzo pour Homme, Kenzo: "Bir 90’lar yaz klasiği" kontenjanından dolabıma girdi. Vintage’ı, bu diğer 4 parfümün toplam fiyatından fazla olunca artık bunu kullanıp çok seversem vintage’ını kovalarım diye düşündüm.

Insense Ultramarine, Givenchy: 2020 yılında bile halen piyasada hatıra sayılır bir yeri olmasıyla saygımı kazanan bir 90’lar aquatiği. Bu olmazsa olmazdı.

Nautica Voyage, Nautica: O kadar tavsiye verilen, adı geçen bir aquatik yaz parfümüydü ki fiyatı malum uygun olunca, bir 90'lar parfümü olmasa da açıkçası sırf merak ettiğim için aldım.
        Son Düzenleme Aryan; 17-10-20, 17:30. Tarafından yapıldı.

Yorum

• Aslinda uzun zamandir listemde olan fakat bir turlu duses yakalayamadigim (cunku bence fiyatini hak eden bir kokusu yok firmanin) Penhaligon's Opus 1870'i Makyajtrendi sitesindeki akil almaz fiyatlari gorunce sonunda aldim.

Biraz daha performansi olsa rotasyonumun degismez uyelerinden biri olabilir, gene de kokusunu cok seviyorum, keyifle kullanacagim

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: Leto View Post
            Aslinda uzun zamandir listemde olan fakat bir turlu duses yakalayamadigim (cunku bence fiyatini hak eden bir kokusu yok firmanin) Penhaligon's Opus 1870'i Makyajtrendi sitesindeki akil almaz fiyatlari gorunce sonunda aldim.

Biraz daha performansi olsa rotasyonumun degismez uyelerinden biri olabilir, gene de kokusunu cok seviyorum, keyifle kullanacagim
            Leto hocam uzun bir aradan sonra sizi tekrar burada görmek güzel Opus 1870'i biraz tarif edebilir misiniz?

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: orangeverte View Post

Leto hocam uzun bir aradan sonra sizi tekrar burada görmek güzel Opus 1870'i biraz tarif edebilir misiniz?
              Yoo ben hep buralardayim. Opus 1870 temel olarak karabiberli bir sandal kokusu, fakat gül ve tarcin gibi bazi nuanslar o kadar ustalikla yedilrilmis ki elementleri ayirdetmek gercekten ustalik istiyor, muthis harmanlanmis bir bitmis urun bence. Yani biraz daha kalici ve farkedilir olsa zaten daha fazla konusulurdu. Kokusu bence muthis. Tam sonbaharlik guvenilir efendi adam kokusu

Yorum

• orangeverte
                orangeverte Yorumladı
                Yorumu düzenleme
                Teşekkür ederim yorumunuz icin

• Sonunda kavuştuk.

Click image for larger version

Name:	image_9059.jpg
Views:	809
Size:	1.69 MB
ID:	178394

Yorum

• Bu arada Side Effect ile ilgili şunu söylemem gerekiyor. Koku bir kere banyo yaptığınızda kesinlikle çıkmıyor teninizden. Ertesi gün de hissediyorsunuz. Anormal bir kalıcılığı var. Bir elbiseye sıkıp dolaba atın. 1 ay sonra dahi açtığınızda kokuyu net şekilde alabilirsiniz. Yayılımı da aynı şekilde anormal. 3 sprey koca bir odayı bütün gün boğabiliyor. İlginç bir parfüm. Bir şişesi çok rahat 2-3 sene götürür insanı.

Kokusu ise inanılmaz. Parfums de Marly Herod kokladıysanız o büyüleyici kokuya tarçın ve viski eklediğinizde ortaya Side Effect çıkıyor. Kokusu net şekilde etkiliyor insanları. Bir şekilde anlıyorsunuz bunu. Parfümün adını soramayan kokunun keyfini çıkarıyor.

Yabancıların deyimiyle one hundred percent unisex. Hem erkek, hem kadın rahatlıkla kullanabilir.

Yorum

• furkan1001
                  furkan1001 Yorumladı
                  Yorumu düzenleme
                  Bende söylediklerinize katılıyorum genel beğeni canavarı, performansı ise insanı bıktıran cinsten. Herod’un mevcut halini düşününce Side Effect almak çok daha mantıklı. Bu arada siz nereden ve kaça aldınız bir mahsuru yoksa sorabilirmiyim.

Name:	3C4BC854-26D0-4FD7-9414-32A797813225.jpeg
Views:	709
Size:	1.68 MB
ID:	179123

Yorum

• Asaid
                  Asaid Yorumladı
                  Yorumu düzenleme
                  eğer daha çok kişiye ulaşmak amacı ile törpüleme yapılmışsa çok ilginç olmuş, parfümün ismi zaten Sert Deri, alıcı beklentisi zaten "Sert" olması yönünde. formül aynı olsa bile daha ucuza mal edilmesi için muhtemelen hammadde kaynak değişikliğine gidilmiştir, üretici firmadan firmaya aynı molekül bile çok değişiyor.

• _sefa_
                  _sefa_ Yorumladı
                  Yorumu düzenleme
                  Hayırlı olsun Ege hocam. Yeni şişesinden çok daha güzelmiş eski şişe. Eminim kokusu da daha güzeldir.

• Abbathdoom
                  Abbathdoom Yorumladı
                  Yorumu düzenleme
                  Teşekkürler Sefa hocam. Yeni şişelerin tasarımı da aslında hoşuma gidiyor. Burnuna ve bilgisine güvendiğim bir hocam koku olarak yeni şişe daha kullanılabilir demişti (açılışından dolayı sanırım) ama benim Hard Leather ile olan bağım eski şişe ile başladı.

• Xerjoff Naxos Azzura hocama teşekkürlerle kaldı Side Effect

Yorum

• Bu ay biraz geri planda kalmış designerlar üzerinden gittim. Click image for larger version  Name:	 Views:	0 Size:	2.93 MB ID:	179211
                  Son Düzenleme Myrkur; 09-09-20, 00:08. Tarafından yapıldı.

Yorum

• Herkes yeni parfumlerini guzel gunlerde kullansin.

Click image for larger version

Name:	intrigant.jpg
Views:	732
Size:	458.2 KB
ID:	179220

Yorum

• connoisseur
                      connoisseur Yorumladı
                      Yorumu düzenleme
                      Tesekkur ederim, benim icin kullanimi gayet rahat olan bir paculi yorumu. Daha fazla animalic ve civet havasi iceren floral tonlar beklerken, bunlarin yaninda adeta chypre ambiyansinin hakim oldugu odunsu bir paculi kullanimiyla karsilastim. Parfum, yogun olmasa da agir ve misk karisimli ciceksi havasi fazlasiyla hissediliyor. Iste bu yuzden bence ayni zamanda oldukca da feminen. Paculi seven de sevmeyen de bu parfumu begenip kendinden bir seyler bulabilir. Soguk ya da serin havada kullanilirsa kendini daha cok gosterecegini dusunuyorum.

• İlyas
                      İlyas Yorumladı
                      Yorumu düzenleme
                      Sercan Hocam hayırlı olsun ...

• connoisseur
                      connoisseur Yorumladı
                      Yorumu düzenleme
                      Tesekkurler Ilyas hocam.

Name:	14083A0D-0047-4AEB-810A-67058DF6B266.jpeg
Views:	706
Size:	705.0 KB
ID:	179292

Yorum

• cantona8
                      cantona8 Yorumladı
                      Yorumu düzenleme
                      Holyb.k derler benim adima höeyyy

• _sefa_
                      _sefa_ Yorumladı
                      Yorumu düzenleme
                      cantona8 Holyshirk diye flankerı geliyormuş usta.

• cantona8
                      cantona8 Yorumladı
                      Yorumu düzenleme
                      Valla bi arkadas saglam bi flanker cakmis buna da.. markalasmasi lazim paylasmam icin sanirim

• Bu Ay Sadece 2 Şişe Parfüm Aldım.

Costume Natıonal Homme (2017 Batch)
                    Costume Natıonal Soul

Yorum

• UmutAras kardeşimin katkılarıyla. 🙃

Yorum

• Asaid
                        Asaid Yorumladı
                        Yorumu düzenleme
                        resim gözükmüyor bende şuan 😮
                        Son Düzenleme Asaid; 28-09-20, 20:10. Tarafından yapıldı.

• furkan1001
                        furkan1001 Yorumladı
                        Yorumu düzenleme
                        Alla alla nasıl olur ki hocam bende görünüyor 🧐

• Gokay000
                        Gokay000 Yorumladı
                        Yorumu düzenleme
                        Ben de de gözükmüyor
                    İşleniyor...
                    X