Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Bugün Hangi Parfümü Kullandım? Eylul-2021

Çökme
This topic is closed.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• 10:10 AM İN SİCİLİA KENZO

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yorum

• Oriza L.Legrand Chypre Mousse

Yorum

• cantona8
        cantona8 Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        Chypre Mousse hala yasiyor ve yasatiliyor mu ya

• Darley, Parfums de Marly

Parfums de Marly'nin 2009 çıkışlı bu yaz kokusunun açılışı, bazdan biraz tatlı vurgulu citrus cinsi meyveler ve nanenin önderliğindeki cool aromatik notalar ile temiz bir parlaklıkta gerçekleşiyor.

Kozmetik unsuru gibi modern süslü lavanta, kokunun çiçeksi kalbini yumuşak bir şekilde geçiş sağlıyor. Burada portakal çiçeği dikkat çekerken, centilmen gül dokunuşunun varlığı ise kokuda beklentimin üzerinde bir çiçeksilik yakalanmasını sağlıyor.

Koku tatlı çiçeksiliğe doğru dönüşürken kokuyu çerçeveye alan hafif tarçın baharatsılığı, kokuyu odunsu bir zemine doğru itiyor.

Sonları ise vanilya efektli kumarin bazlı, misk-amber karakteriyle de oryantale göz kırpan biraz odunsu bir fujer tabanı.

Bir Le Male kopyası mı? Bu, parfümün en tartışmalı tarafı. Kesin olan bir şey varsa o da Darley’in koku ifadesindeki kaçınılamaz Le Male fenomeni.

Darley’de de nanenin sıcak tatlı ile kombini ve portakal çiçekli lavantanın misk, amber ile birlikteliği ile karşıtlıklar dengesi korunulmuş, kimyon atlanılarak onun yerine biraz daha tarçına odaklanılmış. Le Male’deki volümlü vanilyanın arkasındaki kalan odunsular gibi bazı unsurlar daha da pürüzsüzleştirilerek gün yüzüne çıkartılmaya çalışılmış.

Darley: Le Male’nin vanilyasının dizginlendiği, yumuşak vanilyanın yerine daha fazla çiçeksi gövde ve daha kumarinli fujer bazlı dikey karakterli biraz daha ince bir koku. Le Male, daha vanilic bir tutuş ile daha yumuşak bir inişe sahip ama daha gürültülü yataylıkta bir koku.

Risk ve yenilik yok! Parfums de Marly, parfümlerini fiyatlandırırken gösterdiği cesareti, parfümlerini yaratırken göstermekten uzak gözüküyor...

Click image for larger version  Name:	darley.jpg Views:	0 Size:	126.2 KB ID:	202818
      Son Düzenleme Aryan; 23-07-21, 15:33. Tarafından yapıldı.

Yorum

• Aryan
        Aryan Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        Nishane'yi de içine katan cesur yorumun için ben de seni kutlarım cantona8 (Marka fanları çok).

PDM markası/parfümleri ile ilk karşılaşmalar kötü olmayabiliyor ama insan bir markayı ve parfümlerini zaman geçtikçe daha iyi tanıyor, çözüyor gibi. Bir de şöyle bir durum var; PDM gibi markaların parfümleri için yurtdışında ışıltılı ortamlarda veya youtuber'lar ile yapılan reklamlar sonucunda alım gücü yüksek halk tarafından rahat bir şekilde seçim yapılırken, bizim burada Türk vatandaşları olarak alım gücümüzün dibe çakılması ile doğal olarak özellikle niş parfümlerine karşı agresif bir tavır ile daha seçkinci, eleyici seçimler ile eleştirel bir şekilde yaklaşır olduk (en azından ben). Bu durum bazen insanın sinirlerini öyle bozabiliyor ki bazı marka ve parfümler tahammül edilemez oluyor. Öfkemizi olması gerekenden farklı odaklara yönlendiriyor gibi olsak da bu ortamda, demoralize olmuş insanlara karşı anlamsız parfümleri övmeyi doğru bulmuyorum.

Neyse, öğrendim ki en azından ileride bir PDM parfümü koklayacak olursam bu Habdani olsun.
        Son Düzenleme Aryan; 26-07-21, 16:31. Tarafından yapıldı.

• cantona8
        cantona8 Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        Yapici elestiriye acik olmak lazim. Sonucta karalamak ayri elestiri ayri. Nishane nin benim icin durumu bahsettigim gibi

Sevgiler, saygilar 👋

• cantona8
        cantona8 Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        Bu arada soyle bir anlam cikmis olabilir. PdM ilk ciktiginda koleksiyon cok orijinaldi de sonradan bilmem ne oldu gibi... Ilk ciktiginda koleksiyonunda barindirdigi parfumleri ben tipki Nishane nin ilk koleksiyonu gibi daha cok seviyordum. Esasen onu demek istedim. Yanlis anlasilma olmasin

• Parfums de Marly - Layton

Yorum

• Dior homme cologne

Yorum

• JO MALONE & VERTUS

Orange Bitters ile Fresh Orient i layerladim.. aman bi hosuma gitti... Koyde ne kadar haserat varsa uzerime saldırıyor ...

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

• Narciso Rodriguez For Her EDT kullandım. Çok beğeniyorum kokusunu. Tertemiz, çiçeksi, aynı zamanda hafif tatlı ve pudramsı geliyor bana. Çok kendine özgü bir kokusu var. Artık kokusu kalmadı dediğimde bile hissediliyor. Geçen gün gündüz For Her sıktım, gece üstüne Black Orchid sıktım. Eşim, Black Orchid in altından başka parfüm kokusu geliyor dedi. Hemen farketti. Komşumun kızı da Zara Bright Rose kullanıyor. For Her muadili. Ben de almıştım daha önce. O da çok kalıcı bence. Gece geç saatte eve geldiğinde bile onun üzerinden kokusunu alabiliyorum. Bizim kapıya kadar yayılıyor parfümü. Kendisi almasa da etraftan farkediliyor.

Yorum

• cantona8
              cantona8 Yorumladı
              Yorumu düzenleme
              Ben de Narciso Rodriguez parfumlerini designer kulvar icinde ayri yerde tutanlardanim. Kadin-erkek yeni cikan butun parfumlerini denemeye calisiyorum ve begenmedigim cok az oluyor.
              Son Düzenleme cantona8; 26-07-21, 12:16. Tarafından yapıldı.

• Libra
              Libra Yorumladı
              Yorumu düzenleme
              Güzel ve kaliteli kokuyorlar gerçekten. Son çıkan Musc Noir da çok güzel. Sadece kalıcı bulunmaması düşündürüyor beni.

• SERGE LUTENS.. SANTAL MAJUSCULE

Hava serin .. uyumlu bir beraberlik... Zaten cok seviyorum sandalin en guzel kullanimi.. bortu bocek dag bayir cayir cimen de bilsin bu kokuyu...

Yorum

• Essential Perfums bois imperial siseli alacak kadar begenmedim tatli geldi biraz cok fazla degisim gostermiyor.Performans olarak gayet iyi.

RNE-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

• cantona8
                cantona8 Yorumladı
                Yorumu düzenleme
                Ganymede in yerini alamaz

• Montale Soleil de Capri

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: Aryan View Post
                Darley, Parfums de Marly

Parfums de Marly'nin 2009 çıkışlı bu yaz kokusunun açılışı, bazdan biraz tatlı vurgulu citrus cinsi meyveler ve nanenin önderliğindeki cool aromatik notalar ile temiz bir parlaklıkta gerçekleşiyor.

Kozmetik unsuru gibi modern süslü lavanta, kokunun çiçeksi kalbini yumuşak bir şekilde geçiş sağlıyor. Burada portakal çiçeği dikkat çekerken, centilmen gül dokunuşunun varlığı ise kokuda beklentimin üzerinde bir çiçeksilik yakalanmasını sağlıyor.

Koku tatlı çiçeksiliğe doğru dönüşürken kokuyu çerçeveye alan hafif tarçın baharatsılığı, kokuyu odunsu bir zemine doğru itiyor.

Sonları ise vanilya efektli kumarin bazlı, misk-amber karakteriyle de oryantale göz kırpan biraz odunsu bir fujer tabanı.

Bir Le Male kopyası mı? Bu, parfümün en tartışmalı tarafı. Kesin olan bir şey varsa o da Darley’in koku ifadesindeki kaçınılamaz Le Male fenomeni.

Darley’de de nanenin sıcak tatlı ile kombini ve portakal çiçekli lavantanın misk, amber ile birlikteliği ile karşıtlıklar dengesi korunulmuş, kimyon atlanılarak onun yerine biraz daha tarçına odaklanılmış. Le Male’deki volümlü vanilyanın arkasındaki kalan odunsular gibi bazı unsurlar daha da pürüzsüzleştirilerek gün yüzüne çıkartılmaya çalışılmış.

Darley: Le Male’nin vanilyasının dizginlendiği, yumuşak vanilyanın yerine daha fazla çiçeksi gövde ve daha kumarinli fujer bazlı dikey karakterli biraz daha ince bir koku. Le Male, daha vanilic bir tutuş ile daha yumuşak bir inişe sahip ama daha gürültülü yataylıkta bir koku.

Risk ve yenilik yok! Parfums de Marly, parfümlerini fiyatlandırırken gösterdiği cesareti, parfümlerini yaratırken göstermekten uzak gözüküyor...

Click image for larger version  Name:	darley.jpg Views:	0 Size:	126.2 KB ID:	202818
                Sayın Aryan yorumlarınız çok güzel Zevkle okuyorum Tebrikler

Yorum

• Aryan
                  Aryan Yorumladı
                  Yorumu düzenleme
                  Sayın usözen, çok teşekkür ederim.

• MEMO... WINTER PALACE

Yazik ettiler bu kokuya...Kiymeti bilinmeyenlerden...bi cok yazlik kokuya 5 basar...

Yorum

• Alviero martini geo uomo. Nanenin eşlik ettiği greyfurt ve bergamotla sıcak havalar için uygun.

Yorum

• Kenzo pour homme genel piyasa parfümü

Redmi Note 6 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

• Hermes | Bel Ami
                      iki gündür devamlı kullanıyorum. 4-5 milim bitti. insanın sıktıkça sıkası gelecek derecede nahif bir deri kullanımı. doğal tatlı narenciyeler ile karanfil önde olmak üzere aromatik ferah yeşiller ile de bezenmiş çok sevilesi, sıkmayan, yormayan bir kompozisyon. ya ben sert deri kullanımlarına alıştığım için öyle geliyor yada deri 3. planda konumlanmış güncel versiyonda. kullanımı bence çok rahat.
                      Son Düzenleme Asaid; 26-07-21, 17:16. Tarafından yapıldı.

Yorum

• Aryan
                        Aryan Yorumladı
                        Yorumu düzenleme
                        +1.

Kokusu halen eşsiz ama Asaid yazdığın gibi benim de şişeli sahip olduğum bu güncel Bel Ami, derinin yoğunluğu ve sertliği açısından gerçekten hiç tatmin edici değil. En azından bu özelliği, onu sosyal anlamda tercih edilebilirliği yüksek bir parfüm olarak ofis, kafe tarzı kapalı ortamlar için hiç düşünmeden, çekinmeden kullandığım bir parfüme dönüştürdü.
                        Son Düzenleme Aryan; 26-07-21, 17:52. Tarafından yapıldı.

• cantona8
                        cantona8 Yorumladı
                        Yorumu düzenleme
                        Ah bir de Bel Ami Vetiver var ki...

• Asaid
                        Asaid Yorumladı
                        Yorumu düzenleme
                        deneyeceğim mutlaka. kesinlikle çok yakışır vetiver. bakalım nasıl yorumlamış sevgili Ellena 👍🏼
                    İşleniyor...
                    X