Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Bugün Hangi Parfümü Kullandım? Eylul-2021

Çökme
This topic is closed.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Prada - Infusion d’Irıs

Yorum

• Kenzo Pour Homme EDT

Yorum

• Parfüm d empire Azemor Les Orangers

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yorum

• VAN CLEEF & ARPELS... AMBRE IMPERIAL

Kislik falan demedim sıktım.. Zaten buralar serin... Aquatik kokular bi sure sonra bayiyor beni.. boyle iyi..

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

• Carner B. | Botafumeiro
            egzotik tatlı ekşi reçineli yapı üstüne yoğun biber ve bir parfümde kokladığım en belirgin şekli ile muskat. odunsu yapı parfüm genelinde çok gerçekçi. bunun içinde yoğun şekilde tütsülenmiş ardıç akoru ön planda. beyaz çiçekler hissedilse de arka planda hep yardımcı. Jubilation ile Bois d'Encens karışımı bir yerde, yine de özgün denebilir.

Yorum

• Ysl rive gauche, sağlam aromatik fujerlerden.

Yorum

• Nümune parfümlerimden Chanel Beige EdP'yi deniyorum bugün. Elimdeki Les Exclusif nümunelerini geldikleri gibi büyük bir hevesle ardı ardına, biraz da üstünkörü denemiştim ama şimdi tam olarak anlayabiliyorum kokularını.

Beige adı gibi bej rengini çağrıştıran bir parfüm değil, daha ziyade uçuk sarı. İlk sıktığım anda çok tanıdık geldi, çocukluğumda evde kullanılan bir kolonya veya krem vb. kokusu olabilir diye düşündüm, hatta 80'lerin meşhur "çiçek özlü krem"i Cire Aseptine'i hatırladım. Koku oturdukça parfümeri havası yerini temiz, şampuanvari bir kokuya bıraktı, ki o anda bende ışık yandı. 80'leri yaşayanlar bilir, ince belli mavi gövdesi ve beyaz kapağı ile çocukluğumun kokular ve imgeler dünyasında ikonik bir yeri olan klasik Blendax şampuan bu. Her kokladığımda yüzüme kocaman bir gülümseme yerleşiyor şimdi

Fragrantica'da nota açılımı ve yorumlara baktım, çok az nota verilmiş, frangipani, bal, frezya, alıç çiçeği. Tropik havasına bakılırsa en baskın nota frangipani olmalı. Dengeli bir kompozisyon, tatlı ve sıcak bir koku bu ama gurme tarafta değil, yapış yapış veya ağır gelmiyor kesinlikle.

Yorumlarda ise benim izlenimlerime benzer şekilde pek çok kişi bu kokuyu nostaljik bulduğunu, bazıları da 90'lı yılların şampuanı gibi koktuğunu belirtmişler. Sarı-beyaz çiçekleri severim ama kendime pek yakıştıramasam
                da, yarattığı şampuan efekti ve Blendax nostaljisi hatrına elimde bir şişe Beige olsun isterdim.

(Uzun süre kullanılmayan parfümlerimin ilk 1-2 fısını cildime sıkmam, sprey içindeki kısmı belki dönmüştür diye. Bunda da öyle yaptım, tel takılı pencereden dışarı sıktım. Şu anda oda da mis gibi kokuyor.)

Click image for larger version

Name:	mavi blendax - Kopya.jpg
Views:	494
Size:	117.7 KB
ID:	202403
                Ekli Dosyalar

Yorum

• Libra
                  Libra Yorumladı
                  Yorumu düzenleme
                  Zihnimde çok güzel canlandı kokusu👌💕

• Orjinal yazı sahibi: Rayiha View Post
                Nümune parfümlerimden Chanel Beige EdP'yi deniyorum bugün. Elimdeki Les Exclusif nümunelerini geldikleri gibi büyük bir hevesle ardı ardına, biraz da üstünkörü denemiştim ama şimdi tam olarak anlayabiliyorum kokularını.

Beige adı gibi bej rengini çağrıştıran bir parfüm değil, daha ziyade uçuk sarı. İlk sıktığım anda çok tanıdık geldi, çocukluğumda evde kullanılan bir kolonya veya krem vb. kokusu olabilir diye düşündüm, hatta 80'lerin meşhur "çiçek özlü krem"i Cire Aseptine'i hatırladım. Koku oturdukça parfümeri havası yerini temiz, şampuanvari bir kokuya bıraktı, ki o anda bende ışık yandı. 80'leri yaşayanlar bilir, ince belli mavi gövdesi ve beyaz kapağı ile çocukluğumun kokular ve imgeler dünyasında ikonik bir yeri olan klasik Blendax şampuan bu. Her kokladığımda yüzüme kocaman bir gülümseme yerleşiyor şimdi

Fragrantica'da nota açılımı ve yorumlara baktım, çok az nota verilmiş, frangipani, bal, frezya, alıç çiçeği. Tropik havasına bakılırsa en baskın nota frangipani olmalı. Dengeli bir kompozisyon, tatlı ve sıcak bir koku bu ama gurme tarafta değil, yapış yapış veya ağır gelmiyor kesinlikle.

Yorumlarda ise benim izlenimlerime benzer şekilde pek çok kişi bu kokuyu nostaljik bulduğunu, bazıları da 90'lı yılların şampuanı gibi koktuğunu belirtmişler. Sarı-beyaz çiçekleri severim ama kendime pek yakıştıramasam
                da, yarattığı şampuan efekti ve Blendax nostaljisi hatrına elimde bir şişe Beige olsun isterdim.

(Uzun süre kullanılmayan parfümlerimin ilk 1-2 fısını cildime sıkmam, sprey içindeki kısmı belki dönmüştür diye. Bunda da öyle yaptım, tel takılı pencereden dışarı sıktım. Şu anda oda da mis gibi kokuyor.)

Click image for larger version  Name:	mavi blendax - Kopya.jpg Views:	19 Size:	117.7 KB ID:	202403
                Maalesef... Mavi Blendax eski şişenin kokusunu hala iyi anımsadığımı düşünüyorum -Cire Aseptine i anımsatmanıza da çok memnun oldum, sarı metal kutu imgesiyle 6-7 yaşlarıma döndüm hemen- ve Beige o eski şişenin kokusuna benzemiyor. Çok isterdim bir kez daha denk gelmeyi. Bir de Diadermine Türkiye pazarına girdiğinde yeşil şişeli bir yüz temizleme jeli satılıyordu, onun kokusunu özlüyorum. My Beautiful Laundrette' i ilk kez izlediğim bir bahar gecesi esinti ile yükselen koku olarak hatırlıyorum, her şey çok net. Yakın geçmişteki anılarım neden fazla yer etmiyor hafızamda diye düşünmeye başladım yine...

edit: bizim banyomuza giren aşağıdaki şişe formundaydı yalnız, etiket ve fontun daha farklı olduğunu anımsıyorum.

https://www.nazikmezat.com/en/produc...-nadir-urundur
                Son Düzenleme teafortwo; 06-07-21, 23:55. Tarafından yapıldı.

Yorum

• Rayiha
                  Rayiha Yorumladı
                  Yorumu düzenleme
                  "Yayla lezzet testi"ni unutmuştum, siz deyince sloganıyla hatırladım "Küçük bir lezzet farkı, küçük bir mutluluktur."

Ek: Reklamı buldum, slogan Aymar'ınmış. İnternette Sana ve Rama diyenler de olmuş, margarinlerin altın çağında belli ki çok reklam izlemişiz
                  Son Düzenleme Rayiha; 07-07-21, 14:19. Tarafından yapıldı.

• teafortwo
                  teafortwo Yorumladı
                  Yorumu düzenleme
                  Gerçekten de.. TV nin hayatımızda tuttuğu yer bakımından 90lar çocukları son nesil olabilir.. Colgate in dişlerimiz için korumasını anlatan reklam hekiminden(!) esinlenip büyük blok legolarimin üzerine önce çay bardağı kapatıp ardından kupa ile koruma kalkanı güçlendirdiğim günler :d

• Rayiha
                  Rayiha Yorumladı
                  Yorumu düzenleme
                  Yumurtanın bir yarısını İpana'yla fırçalayıp sirkeye atan diş hekimi ile 3 açılı diş fırçası geliştiren İsviçreli bilim adamlarını da anmadan geçmeyelim o halde teafortwo

• L'instant Magic kullandım. Bu yaz en fazla elimin gittiği parfüm oldu şu ana kadar. Yumuşacık, bol pudralı, pespembe bir koku. Çok rahatlatıcı geliyor bana. Kalıcılığından da oldukça memnunum. Akşamüstü sıktığım parfümü sabah kalktığımda hissedebiliyorum.Romantik, masum ve temiz.

Yorum

• Libra
                  Libra Yorumladı
                  Yorumu düzenleme
                  Evet şişe tekrar değişmiş Rayiha. Ben ilk şişeyi de kullandım. Şu an kullandığım ise Bee Bottle. Ben çoğunluğun aksine bunu daha çok sevdim. Daha tatlımsı geliyor bana. Ayrıca kendi üzerimde daha çok hissediyorum eski şişeye göre. Hem şişenin şekli de hoşuma gidiyordu. Romantik, nostaljik bir havası vardı🥰

• Rayiha
                  Rayiha Yorumladı
                  Yorumu düzenleme
                  Bendeki orijinal şişe ama misk ve bademden geldiğini düşündüğüm boğucu bir acılık alıyorum ve rahat kullanamıyorum, yoksa her gün kullanacağım bir parfüm olurdu. Bee bottle'daki biraz daha yumuşak gelmişti, o acılık daha az gibiydi ama hem elimde yarım şişe olduğundan hem de çok sevdiğim orijinal şişelerin yerini aldığı için kızdığımdan o seriden almamıştım. Yeni şişeleri merak ediyorum, reformülasyon var mı, varsa da umarım daha rahat kullanabileceğim bir şekle evrilmiştir. Yeni şişe 20'lerden, etiketler de 60'ların yuvarlak şişelerinden alınma. Keşke tamamıyla 60'ların şişelerine ( http://www.theperfumemagazine.com/Vi...e-Profile.html ) dönselermiş.
                  Son Düzenleme Rayiha; 07-07-21, 14:11. Tarafından yapıldı.

• Libra
                  Libra Yorumladı
                  Yorumu düzenleme
                  Ben de diğer şişelerin değişmesine kızmıştım ama L'instant Magic de sadece bu şişeyle kokunun daha uyumlu olduğunu düşündüm. Aynı koku gibi daha romantik ve sevimli gelmişti. Hafif acımsı hissi ben de alıyorum ama tatlılık ağır basıyor. Bu yaz özellikle hep elim ona gidiyor. Mesela bugün market alışverişine giderken sadece 2 fıs sıktım. Epey yürüdüm, ağır torbalar taşıdım. Terledim. Eve dönüp kendime kahve yaptım ve burnuma mis gibi kokusu geldi. Hem tertemiz hem miss gibi hissettim kendimi😊

• Nikos Sculpture

Yorum

• CREED..VIRGIN ISLAND WATER (2014)

Kokumu ozlemisim...

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

• ANDY DUFRESNE
                    ANDY DUFRESNE Yorumladı
                    Yorumu düzenleme
                    erkek degilmi o ))

• teafortwo
                    teafortwo Yorumladı
                    Yorumu düzenleme
                    Aman Yarabbi! Erkek parfümü (!)kullandınız, başınıza ne işler gelecek kimbilir...

• cantona8
                    cantona8 Yorumladı
                    Yorumu düzenleme
                    Erkek kadın bilmem valla. Ben hastasıyım. Başıma da ne gelirse gelsin

• Creed Spice and Wood

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yorum

• sur le toit ile devam narenciye bahçesi mubarek..bide kalıcılık baya iyi elbisede...

Yorum

• Humiecki & Graef Askew kullandım. Yoğun greyfurtlu açılış sonrasında deri ve baharatların (zencefil ve kakule) eklenmesi oldukça hoşuma gitti. Orta ve son kısımlarında ise odunsu yapı biraz daha öne çıkıp baharatlı deriye eşlik ediyor. Genel olarak çok beğendiğim bir parfüm ve performansı da gayet iyi. Bugün yaklaşık 20-25 fıs kadar kullandım ve ne beni ne de çevremi rahatsız etti.

Yorum

• Verdure Blue

Yorum

İşleniyor...
                        X