Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Bugün Hangi Parfümü Kullandım? Eylul-2021

Çökme
This topic is closed.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Jovoy - Psychedelique

Yorum

• Balenciaga Florabotanica
      Sevdiğim nadir Gül parfümlerinden, naneyle çok iyi bir ikili oluşturuyorlar. Böyle temiz kıyafet, çarşaf kokusunu andıran sabunsu bir koku. Performans ortalama. Herkesin kullanabileceği ve sevebileceği markanın en iyi parfümü. Herkese günaydın. 🙂

Yorum

• furkan1001
        furkan1001 Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        Şunuda ilave edeyim bu markadan bir başka koku olan Rosabotanicayı da bulursanız deneyin derim. Oda gayet güzel bir parfüm ve Hermesin bahçe serisi parfümlerine benziyor. 🙂

• Aryan
        Aryan Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        Bu parfümleri, bu bahar mevsimi içerisinde kesinlikle koklamaya çalışacağım. Listemdeydiler zaten... Teşekkür ederim furkan1001 hocam.

• furkan1001
        furkan1001 Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        Rica ederim, Arda hocam ne demek. 🙂

• Swiss Arabian Oud kullandım Mfk Oud Satin Mood benzeri ancak daha masküleni

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yorum

• Satin mood ve Anka kuş İsmail Efendi, kombo yaptım

Yorum

• Abercrombie Fitch Fierce kullandım. Popüler parfümlerden en sevdiğim parfüm diyebilirim. Fresh ve odunsu hissiyatın dengesi çok iyi. Temiz kullanıma sahip bir misk var. Güncel batchleri nasıl bilmiyorum ama 2011 batch kalıcılık, yayılım konusunda baya başarılı bence.

Yorum

• Rochas Moustache

Yorum

• Byredo Oud İmmortel

Yorum

• Hermes Terre edt

Yorum

• PEKJI...RUH

Koku filmini izlemis baya etkilenmistim.. "Ruh" un da sanki oyle bir koku olabilecegini dusunup denemek istedim...
                  Acayip bir koku... Tanidigim bildigim hicbir kokuya benzemiyor.. Bir an urktum.. Evet tanimin bu .. Mistik...Tuhaf..

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

• Maison Margiela jazz club

Yorum

• Aventus ile bahara merhaba... sonunda...

Yorum

• Jean paul gaultier 2 😍

Uzunnnnn Araştırmalar sonucunda kavuştuk 🤗

Yorum

• furkan1001
                          furkan1001 Yorumladı
                          Yorumu düzenleme
                          Hayırlı olsun. Apom’a benziyor mu?

• Bvlgari Man In Black, Bvlgari

Koku tasarımı Alberto Morillas imzası taşıyan 2014 çıkışlı bir parfüm.

Oryantal çiçeksi koku grubunda yer alan bu parfüm; baharatlar, rom, tütün ve ılık çiçeksi esintilerin öncülü olduğu dipten gelen sıcak balzamik tatlılık ile ile "genel beğeni" açısından çok başarılı bir açılışa sahip. Bunlar, La nuit de l'homme’daki gibi muhteşem açılışlar…

Baharat akorunda en fazla pembe biberi hissetmekle birlikte kara biber ve tarçın da üstten dokunan baharatlardan ama sert bir şekilde değil. Rom, yüksek hissedilebirliği dikkat çekerken, biraz da tütün ile birlikte kokuya çok zengin bir hava katıyorlar. Baharat kullanımının "rom & tütün" eşliğinde hafif yanık bir tatlılık ile birleşimi, parfümü Viktor&Rolf Spicebomb ile benzerliğe taşıyor.

Parfümün vaat ettiği imaja yakışır şekilde kendini göstermesini beklediğim derinin ise burada çekimser kaldığını düşünüyorum; ehlileştirilmiş, yumuşatılmış. Pardon modern diyelim! Çiçeksi ılık esintiler ile sertliği yumuşatılmış, beyaz çiçekler ile sarılarak karanlığı yönü saklanmış bir deri söz konusu. Deri parfümlerine mesafeli yaklaşanlar için kötü bir durum olmasa gerek ama bu deri seven beni üzdü. Çünkü, deri burada biraz aldatılmış.

Bu ilişkiden memnun kalmasam da kokunun içine gömülmüş farklılık katan küçük dokunuşlar biraz ilgi çekici geliyor, bunu da çiçeklerin diğer notalar ile birlikteliğinin verdiğini düşünüyorum. Bu koku profilinde kendilerini göstermeleri pek mümkün olmasa da floral açıdan iris ve sümbülteber çiçekleri dikkat çekiyor: İşlevsel bir kullanıma sahip çiçeklerin bu açıdan kokuya karakter katma potansiyelini sevsem de çok abartılacak bir durumun da olmadığını söylemem gerek. Toplamda koku profilinde en az hissedilen notalardan, ben sadece buraya biraz takılı kaldım o kadar.

Son bölümde açılıştan beri ateşlenip dipten sızan sıcak, hafif gevrek, balzamik tatlılığın büyüyerek doygunluğa ulaşması ve bu doygunluğa ulaşan kokunun da yavaş yavaş azalarak sonlanması var. Baz bölümünde kokuyu belirgin bir ağacımsı özellikle katmayan küçük, silik bir gayak ağacı var ama burada asıl vurgu bahsi geçen malum tatlı akor.

Bana göre klasik bir vanilya kullanılmaması doğru bir tercih olmakla birlikte bana, mevcut olan kirli, esmer, sıcak bir vanilya efektine öykünülerek yakılan ama beğeni kaygılarıyla “Ya biz şimdi napıyoruz ki?!” diyerek üzerine biraz köpük sıkılarak söndürülmüş bir ateş; ekonomik kaygılarla da kalitesiz hammaddeler ile ortaya çıkmış fazla beğeniye oynayan fazla tatlı, bulanık bir imge gibi geldi. Bunu söylemek için Will Smith gibi giyinmeye veya Eyjafjallajökull’a ayak sokmaya gerek yok.

Peki buradaki kritik ne olabilir?

Bence, burada ne "Black" olacak ya da en azından "Black" adının hakkını verecek kadar bir deri, kir, ateş, köz, kömür, is, duman ne de siyah giyinmiş bir "Man" var. Satılmak istenen bir imaj olduğu görülebiliyor... Ama bu, olfaktif bir göz ile bakıldığında "Siyah giyinen adam" değil.

Click image for larger version  Name:	Man-in-black-1.jpg Views:	5 Size:	67.5 KB ID:	196850
                        Son Düzenleme Aryan; 05-03-21, 20:21. Tarafından yapıldı.

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: uncle-benjen View Post
                          ZOOLOGIST - Bat..

Saf çimen üzerinde balon yapmış meşin topla japon kale maç yapan çocuklar..

İlerde yaş toprağı kazıp solucan falan arayan amatör balıkçılar..

Meyve ağaçları, yavaş akan cılız dere ve taşıdığı dallar..

Yeşillikler otlar börtü böcek..

Yan tarafta kahvaltı yapan kokoş aileden gelen pahalı sabunsu designer kokuları..

4 - 5 ayrı faza girip çıkan , hiçbir fazda tam kendini bulamayan enteresan bir parfüm..

Fütursuzca dönüşüp durduğu ve insanı maymun ettiği için, İsmi yarasa yerine maymun olabilirmiş..

Ara sıra kafayı bulandırmak için pekala kullanılabilir..

Ya da dağıtmak için..

Beğendim..
                          uncle-benjen hocam, kullanıcı yorumlarına bakılırsa zaten yeni versiyonu ile parfümü maymuna çevirmişler. Bat Edition 2020'nin yediği yüksek dislike oyu, anladığım kadarıyla buna yönelik. Hangi versiyon olduğunu yazmamışsınız ama sizin denediğiniz de yorumunuza bakılırsa bu sanırım...

Önceki ise Art and Olfaction 2016, Independent Category ödüllü ve Luca Turin'in 4 yıldız verdiği üretimi durmuş Zoologist Bat. Bu parfümü araştırınca; yarasaların yaşadığı mağarayı anımsattığı, hayvansal değil de daha çok yağmurlu havadaki firtınadan mağaraya kaçan yarasaların bulunduğu nemli karanlık bir ortamı betimleyen bir koku olduğu yönünde kullanıcı yorumlarına denk geliyorsunuz.

Indie parfümler içinde iz bırakan bir iş olmalı ki ortaya çıkan özlem ve talep doğrultusunda kokunun hayranları için artık üretilmeyen bu Bat'ın orjinal versiyonu, yine bu eski Bat parfümünün koku tasarımcısı Ellen Covey tarafından kendi markası altında 2020 yılında tekrar piyasaya sürüldü:

Click image for larger version  Name:	bat_original.jpg Views:	0 Size:	58.0 KB ID:	196862
                          Son Düzenleme Aryan; 05-03-21, 22:09. Tarafından yapıldı.

Yorum

• uncle-benjen
                            uncle-benjen Yorumladı
                            Yorumu düzenleme
                            Hocam, kokulara ve kronolojilerine ait ilginiz şaşırtıcı seviyede.. Hangi batch olduğunu bulmak için cantona8 nikli üyeyi konuyu çözmeye davet ediyorum, dekant

kendisinden edinilmiştir zaar..

• cantona8
                            cantona8 Yorumladı
                            Yorumu düzenleme
                            😁 Kendisi 2020 yili itibariyle yeniden tasarlanan versiyon olup Prin Lomros efendisi hazretleri pek sevgilisi ellerinden cikmistir.

• cantona8
                            cantona8 Yorumladı
                            Yorumu düzenleme
                            Ve ayrica sevgili Aryan in da dedigi gibi, ilk formül olan Bat, Ellen'in ellerinde Olympic Orchids catisi altinda yukselmektedir.

• FM Musc Ravageur her ne kadar kaliteli güzel bir parfüm olsa da benim tenimde kalıcılık 5 saati aşamadı. Ama yine de Herod gibi bunu da kullanırım.

Redmi Note 6 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

İşleniyor...
                          X