Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Bugün Hangi Parfümü Kullandım? Eylul-2021

Çökme
This topic is closed.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Jo Malone | Bronze Wood & Leather
    keskin vetiver ve citrus akorları ile açılıp, tozlu dumanlı koyu ud/deri akoruna bürünüyor. kendi sınıfında koku profili oldukça başarılı. bu aşamada Opus XI ile oldukça benzer. elbette onun kadar sofistike değil. ondan daha az tozlu, yayılımı da o kadar kuvvetli değil. mercan köşk'ün ona kattığı ekstra katmandan da yoksun. yine de f/p bazında Opus XI fiyatının hakkını tam veren bir koku iken bu, fiyatına göre aşmış bir koku. ikisi de renkli, canlı çok değişken sayılabilecek kokular değiller. fakat ana profilin tozlu koyu ud yapısı içindeki tanımlayamadığım derinlik, bu türü sevenler için bence fazlasıyla yeterli.

Yorum

• Guerlain Vetiver

Redmi Note 6 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

• Dunhill Indian Sandalwood kullandım. İris kökü ve sandal ağacı ekseninde ilerleyen, biraz acı biraz yağlı bir kremsiliğe sahip hoş bir parfüm.

Yorum

• Lancome - Magie Noire .. ( Vintage - 1978 )

Benim oğlan yaşlarında, muhtemelen okul arkadaşları olabilir, bir kaç çocuk, ana-babasının tam bitmemiş 8-9 parfümünü birbirine katıştırıp kimse görmesin diye terasa

saklamışlar..

3 gün sonra evde kimse yokken, terasın sıcağında marmelat haline gelmiş bu yalaşık maddeyi vücutlarına sıvamışlar..

Hadi çok zorlayınca bergamot ve civet , hadi bir de içi geçmiş bir amber aldık diyelim, gerisi odun pazarında çingen çiçekçi..

Şimdi bu konsept, sanırım sadece bu kokunun kıymetini bilecek parfüm uzmanı birine ithafen yaratılmış..

Yoksa benim gibi görgüsüz biri gelecek, çocuk mocuk vs yazacak, bunu yorum diye yutturacak..

Peeheeyy..
          Son Düzenleme uncle-benjen; 25-01-21, 11:20. Tarafından yapıldı.

Yorum

• MFK Satin Mood

Yorum

• Amouage Enclave...

Yorum

• Oud for greatness...

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: uncle-benjen View Post
                  Lancome - Magie Noire .. ( Vintage - 1978 )

Benim oğlan yaşlarında, muhtemelen okul arkadaşları olabilir, bir kaç çocuk, ana-babasının tam bitmemiş 8-9 parfümünü birbirine katıştırıp kimse görmesin diye terasa

saklamışlar..

3 gün sonra evde kimse yokken, terasın sıcağında marmelat haline gelmiş bu yalaşık maddeyi vücutlarına sıvamışlar..

Hadi çok zorlayınca bergamot ve civet , hadi bir de içi geçmiş bir amber aldık diyelim, gerisi odun pazarında çingen çiçekçi..

Şimdi bu konsept, sanırım sadece bu kokunun kıymetini bilecek parfüm uzmanı birine ithafen yaratılmış..

Yoksa benim gibi görgüsüz biri gelecek, çocuk mocuk vs yazacak, bunu yorum diye yutturacak..

Peeheeyy..
                  Estağfurullah 😊 her yorumu okumanin keyfi ayrıdır. Sürekli tanimlamalarla dolu yorumlari okumak da sıkıcı olabilir değil mi

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

• Ajmal - Amber Wood, canlı bir açılış, laytonu anımsattı sonralarında alexandria II'den esintiler hissettim karmaşık bir koku, genel beğenisi yüksek gibi birkaç kez daha deneyeceğim

Yorum

• Guerlain homme l'eau:nane, misket limon, greyfurt ekseninde gecen sakin guzel bir yazlik koku. L'eau boisee daha agrasif buna gore daha biberli daha odunsu ve daha performanslisi. Bu seri de homme edt haric hepsini denedim.Favorim kesinlikle L'eau boisee...

RNE-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

• YSL - Body Kouros (2013). 🙂

Yorum

• Maison Margiela Wicked Love

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: şerif23 View Post
                          Estağfurullah 😊 her yorumu okumanin keyfi ayrıdır. Sürekli tanimlamalarla dolu yorumlari okumak da sıkıcı olabilir değil mi

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
                          Ayni seyi yazacaktim... Herkesin hissettiği sey ayridir ve koku kisiye ozeldir..
                          Yorumu o sekilde olur... Ayrica uncle-benjen in yorumlarini okurken parfumden cok yazi diline odaklaniyorum ve cok keyif aliyorum guluyorum .. iyiki var..

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

• Versace White Jeans

Açılışı olgun ve lezzetli meyveler ile yapıyor. Buradaki meyveler genel olarak mango,erik ve şeftali ağırlıklı. Ardından yumuşak bir baharat akoru ve süt devreye giriyor. Sonrasında ise pudramsı yumuşak çiçek buketi ile tonka-vanilya-paçuli-süt ağırlıklı bir koku, parfüm kolunuzdan uçana dek size eşlik ediyor.
                          Son Düzenleme İbrahim20; 25-01-21, 15:22. Tarafından yapıldı.

Yorum

• Nobile 1942 Ambra Nobile

Yorum

İşleniyor...
                            X