Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Bugün Hangi Parfümü Kullandım? Eylul-2021

Çökme
This topic is closed.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• MONTALE... VANILLA EXTASY

Klasik tatli yogun vanilya kokusu... Cok bir ozelligi yok... Ama Mancera Rose Vanille den daha guzel... en azindan baymıyor...

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

• Sabah Perris monte carlo oud imperial
      akşam ise pure tonka

oud imperial çok sevdiğim bir oud parfümü. Doğal bir hissiyat veriyor. Fakat pure tonla somurta kaldı bir kez daha.

Yorum

• Montale Intense Cafe iyiki cok kullanmıyorum dedim iki övgü alınca sıkasım geliyor

Yorum

• Franck Boclet Tobacco

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: Selective44 View Post
            Regalien Marrakesh

başarılı bir tauer lddm kopyası. Benzerlik yüzde 90 denmişti fakat bence yüzde 80. Geriye kalan yüzde 20 lik kısım ise parfümün lddm ye göre daha az değişim göstermesi. Ama kalıcılık ve yayılımı efsane.
            kokusu halen daha duruyor. Bu nasıl bi kalıcılık böyle.

Yorum

• Guerlain Santal Royal, soğuk havalarda parfüm kullanmak daha keyifli. Sanki daha çok verim alıyorum. Santal Royal'in dengeli tatlılığı adeta içimi gıcıklıyor, bayılıyorum bu parfüme. Allı güllü dallı deri parfümü. Hele de bitişteki o şeftalimsi krem. "Gourmand Niche"ler halt etmiş.

Yorum

• Nishane - Hundred Silent Ways.

Yorum

• Sospiro Ouverture

Balzamik, meyveli, çiçeksi. Performansı da gayet iyi. Birkaç saat sonra çok çok çok daha güzel kokuyor.

Yorum

• Hermes - Terre d Hermes

Yorum

• Mac - Velvet Teddy
                      Yaş tütün kokusunu hatırlatan parfümleri seviyorum, Velvet Teddy öyle çok doğal içeriklerle kotarılmış gibi hissettirmiyor belki ama yıllar önce Suriçi nde dolaşırken denk geldiğim bir tütün atölyesinden çıkarken yanıma aldığım yarı nemli tütün yaprağını anımsatmaya yetiyor..
                      Buarada Velvet Teddy ya da Tobacco Vanille üzerimdeyken vanilyalı rooibos çayı içerek yakaladığım komik ahenk beni çok memnun ediyor 🤭

Yorum

• Terre D'Hermes pure parfum....

Yorum

• Marc-Antoine Barrois - Ganymede..

Süet kokusu alıyorum ama fragranticada süet gözükmüyor..

Metalik aquatik vs nasıl kokar bilmiyorum ama süetin altından hoş bir mineral notası geliyor..

Geçen sene denediğimde Ursa'ya biraz benzetmiştim..

Başlangıç kısmı biraz değişime uğruyor, sonra ölmez otu ve menekşe minimal devam ediyor..

Çok gövdeli sayılmaz, biraz da hafif tatlılık mevcut ama kaliteli ve özgün bir parfüm..

Yakışana çok yakışacaktır..

Yakışmayana ise sakil durmayacaktır..

Başarılı..

Yorum

• Hermes Ambre Narguile kullandım. Pastanelerdeki o vanilyalı, tatlı kurabiye kokularından hoşlananlar için birebir tercih bu olmalı. Açılışındaki elma rendelenip şekerle kaynatılmış, tencereden alıp tarçın ile karıştırmış, hamurun üzerine konulup fırına verilmiş, fırın ısındıkça etrafı iştah açıcı bir koku sarmış. Jean-Claude Ellena da bu kokuyu şişenin içine sıkıştırıp Hermes'e teslim etmiş. İyi de yapmış güzel de yapmış. Yumuşak ve iç ısıtıcı bir, kışa da çok yakışan bir gurme örneği. Ben beğeniyorum, çok güzel ancak sık kullanılacak bir parfüm değil bence. Bayabilir tatlı kısmı.

Yorum

• furkan1001
                              furkan1001 Yorumladı
                              Yorumu düzenleme
                              Ellena üstadın ben gurme parfümde yaparım çokta güzel yaparım nitelikli çalışması malum kendisi genel olarak ferah parfümlerin üstadı ama her tarzdan türden başyapıtlar ortaya koyabilir. 🙂

• vagonlar
                              vagonlar Yorumladı
                              Yorumu düzenleme
                              Aynen öyle.

• Pdm Herod

Yorum

• Olinka Grandiosa ile maziye yolculuk

Yorum

İşleniyor...
                              X