Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Bugün Hangi Parfümü Kullandım? Eylul-2021

Çökme
This topic is closed.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Yves Saint Laurent - 37 Rue..

İsim de Bellechasse vs devam ediyor. İçinde orris kökü, ud , tütsü , tırı vırı var..

Şimdi bu parfüm " evin çalışan, kibar ama seksi annesinin , içine pudra dökülmüş, ruj bulaşmış makyaj çantası" parfümü..

Rue 24 meyvemsi, dericil, udcul baymayan tütsü kokusu..

Grain de Poudre, bunlardan oldukça farklı konseptte ve çok kaliteli ferah bir parfüm..

Şimdi, 37 Rue, Grain de Poudre ismine yakışır koktuğu için, bu isimde olmalıymış..

24 Rue ise, 37 Rue, Grain de Poudre ise, 24 Rue olmalıymış..

Quentin Bisch, YSL'ye ters köşe yapınca, YSL de ona anlamsız isimlendirme taktiğiyle, yani Tarım ve Köy İşleri onaylı bir ismi reva görmesiyle, kontra tersköşe yapmış sanki..

YSL şaşırtmaya devam ediyor..

En azından beni..

Son Düzenleme uncle-benjen; 18-01-21, 11:10. Tarafından yapıldı.

Yorum

• Armani Lui

Her ortama her mevsime uyum sağlayan bir kokudur kendisi. Aradan 100 sene bile geçse modern havasını yitireceğine pek ihtimal vermiyorum.

Yorum

• MFK- Oud Satin Mood. Mutlu haftalar. 🙂

Yorum

• DIOR... OUD ISPAHAN...

Ne merak ettim bu kokuyu ..ne aradim... Begenmedim ve buna da uzuldum..

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

• Initio Side Effect kullandım. Rahatsız edecek seviyede sentetik geldi bana. Sıkar sıkmaz burun deliklerini boğaza doğru çizerek iniyor sanki meret. Bu kadar pahalı ürüne yakışmayacak bir kalite düşüklüğü şaşırtıcı. Tatlı parfüm sevenler için bile tatlı gelecek seviyede bir tatlılık hakim. Ne tütün kullanımını beğendim. Ne o çürük vişne hissiyatını. Bu vişneyi şurupvari bir havada işlemişler hatta. Sanırım bende bir sorun var. Bu kadar beğenilip benim sevmememin başka açıklamasını bulamadım. Güç fetişinin hakkını veriyor ama. 3 fıs sıktım zehirledi resmen beni. Kıyafetlerinize sıkarsanız baya uzun süre kalabilir.

Yorum

• Medea
              Medea Yorumladı
              Yorumu düzenleme
              Ben de ilk denemede lânet olsun diyip uzaklaşmıştım.

• matrai
              matrai Yorumladı
              Yorumu düzenleme
              Baş ağırısı sebebi bir parfüm.

• vagonlar
              vagonlar Yorumladı
              Yorumu düzenleme
              Dekantına verdiğim paraya üzüldüğüm nadir markalardan. Neyse ki kız kardeşim beğendi ona verdim.

• Anka Kuş Absinthe-Minded

Sabah traşını olup yüzüne traş sonrası kolonyasını süren bir memur. Akşam iş dönüşü eski kafa bir meyhaneye uğrayıp iki duble rakısını içtikten sonra eve dönerken kokusu gitsin diye ağzına attığı naneli şeker. Üstüne başına sinmiş olan meyahene kokusunu bastırmaya yetmeyecek olsa da sarhoş nezaketi ile önünü ilikleyip size selam verirken üstünden gelen kokunun özeti. Absinthe-Minded

Yorum

• omerikb
              omerikb Yorumladı
              Yorumu düzenleme
              Hocam seriyi sizden bekliyorum dekanta açmanızı yada bir splitini ama Kullandıysanız diğerleri hakkında ne yorum yaparsınız

• Selective44
              Selective44 Yorumladı
              Yorumu düzenleme
              Almayı düşündüğüm parfümlerdendi. Alınmaz ve kullanılmaz mı şimdi. Bir de between ve manhathan merak ediyorum.

• matrai
              matrai Yorumladı
              Yorumu düzenleme
              Tam tersine şiddetle alınır ve tavsiye edilir. Yalnız performansını dert etmemeniz gerekir.

• Dipthyque - Oud Palao harika bir gul oud yorumu.

Yorum

• Selective44
              Selective44 Yorumladı
              Yorumu düzenleme
              Merak ettiğim parfümler arasında.

• Fahrenheit 32

Vanilyalı, pudralı, çiçekli, salatalık. Kötü diyemem ama özel bir yanı da yok.

Yorum

• Bileğimde unique Kutay ve onu unutturmak için Laudano Nero

Yorum

• TMOV-Arabesque erik tütün tarçın gerçekten çok beğendim hem hafif hafif bana gelen kokusu hoşuma gidiyor hemde o tatlılığı tam yerinde Tobacco Vanille ile kıyaslarsam T.V benim için yeri ayrı olan bir parfüm bide çok fazla kullanmak insanı bayabilir ama arabesque de o bayma yok daha kullanışlı bir parfüm.

Yorum

• Min New York - Shaman, ilk kez denememde oldukça beğendim farklı bir koku

Yorum

• Initio Rehab

Yorum

• Uzun bir zamandan sonra ELdO Rien Intense Incense kullandım. Mazotlu deri, aldehit ve tütsünün oluşturduğu karanlık ve dumansı atmosferi çok özlemişim. Kalıcılık ve yayılımı oldukça yüksek. Dozajına dikkat etmek lazım.

Yorum

• Hermes - Bel Ami

Yorum

• MFK Grand soir 🌨

Yorum

İşleniyor...
                          X