Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Bugün Hangi Parfümü Kullandım? Eylul-2021

Çökme
This topic is closed.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Amouage Reflection...

Yorum

• Chergui, karlı soğuk havada bir başka güzel...

Yorum

• Tabac EDT sıktım bugün, EDC'si daha güzel bence, edt biraz eski kokuyor daha az sabunsu, ama yine de iş görür

Yorum

• Nishane Afrika Olifant

Kirli parfüm arayışlarına girenler için iyi bir seçim olabilir. Fakat daha kirli sevenler için yetersiz gelebilir. Bana bazı kısımları dior Leather oud u anımsatıyor. Kullanılabilirlik olarak yeterli bir koku.

fakat asla Kouros, Koublai Kaan, marlou ambiquite ya da bir burvuvu değil.

Yorum

• Terre d'Hermes Parfum, Hermès

Issız bir çölde yürüyüş…

Kızgın kumlar üstünde, güneş altında kavrulan bir portakal. Güneş, toprak üstüne düşmüş.

Hayır sen yürümüyor, kuma batıyorsun; ayaklarını hissetmiyorsun, çöl ayaklarının altından çekiliyor. Hissettiğin sadece yüzün ve güneş. Bir güneş gibi batıyorsun, artık hissettiğin güneş bile değil ki senin: Bir esrime, gözüne karanlık indiren bir ışık. Hiç'sin.

Kör bir göz gibi karanlık bir mağaranın içine doğru süzülen parlak minerallerin canlandırıcı ışık tozu ile bir rüyadan uyanıyorsun. Issız bir çölde yürüyüşe başlıyorsun. Ufukta bir hayat belirtisi ya da bir vaha.

Ellerinde yeşili, suyu arayan toprağın tozlu izi. Belki de dokunduğun bir ağacın fosil taşı. Nerede bu? Tanımsız bıraktığın bir şeyin peşindesin...

Yoruluyor, toprağa düşüyorsun; altta yeşil bir koku ve su sesleri, üstte nemli bir hava ve kuşların kanat sesleri...

Ardından bir rüyadan uyanıyor, ayağa kalkıyorsun; uçsuz bucaksız bir sessizlik, karşında kurumuş bir göl, içinde ölü kuşlar.

Issız bir çölde yürüyüşe başlıyorsun ve bir rüyadan uyanıyorsun...

Son Düzenleme Aryan; 17-01-21, 16:57. Tarafından yapıldı.

Yorum

• Derbiye özel Mancera Red Tobacco

Yorum

• Regalien Marrakesh kullandım.Lddm denemediğim için benzerlik durumunu bilemiyorum fakat,koku güzelliği,kalite hissiyatı ve performans olarak,fiyatına göre oldukça başarılı.Halen uygun fiyatlı bulunabiliyorken,bir şişe almak gerek diye düşünüyorum.(Markadan denediğim parfümler içerisinde,sadece Marrakesh ve Prestige'i başarılı buldum.)

Yorum

• Selective44
                  Selective44 Yorumladı
                  Yorumu düzenleme
                  Yakın zamanda elime geçecek bir koku. LDDM de denemiştim. Bi gelsin kıyaslama yapacağım benzerlik olarak.

• omerikb
                  omerikb Yorumladı
                  Yorumu düzenleme
                  Selective44 Hocam lddm denemedim ama merak ediyorum. Marrakesh denedim fakat beğenmedim. Sonra lddm deneysimde kaçtı. Aynı oldugunu düşünmüyorum ama deneyince yorumunuzu merak ediyorum.

• Selective44
                  Selective44 Yorumladı
                  Yorumu düzenleme
                  Yorumuna güvendiğim bir arkadaşıma sordum. Benzerlik yüzde 90 dedi. Merakım iyice arttı.

• MANCERA ... INSTANT CRUSH

Tatli... feminen...siradan...
                Karakterli bir durusu olan koku degil.. Birbirine benzeyen vasat Montale Mancera kokularindan biri..

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

• Serge Lutens - Chergui

Yorum

• Flowerbomb üzerine 2 fıs Flowerbomb Nectar sıktım. Klasiği daha çok seviyorum ama Nectar daha yoğun kokuyor. İkisinin karışımı gayet güzel oldu.

Yorum

• Salvatore Ferragamo Oud

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yorum

• Hermes agar ebene.

Yorum

• Dior Fahrenheit Parfüm

Yorum

• Terre D'Hermes edt...

Yorum

• Xerjoff 1888

Yorum