Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Bugün Hangi Parfümü Kullandım? Eylul-2021

Çökme
This topic is closed.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Bentley Intense

Karabiberli, derili vanilya...

Yorum

• Terre Hermes

Yorum

• Gallivant İstanbul.

ilk başlarda çok tanıdık bir koku geldi burnuma. “ Hangi parfüm buu....hangi parfümm...hah buldum. ANİ” içerisinde zencefil notası yok fakat ben başlangıcından belli bir süresini aniya benzettim. Belki vanilya, tarçın ya da vanilya amber ikilisi bana bu hissiyatı verdi. Fakat sonradan baharatlar ve lavanta ile tamamen farklı bir koku haline geliyor. Konforlu bir koku. Nota geçişlerini hissediyorsunuz.

Yorum

• Calvin Klein | Obsessionᵛⁱⁿᵗᵃᵍᵉ (for women)
          citrus ve şeftali yoğunluklu açılışın hemen ardından fesleğen-meşe yosunu-sedir ve onları sarmalayan vanilya-amber ikilisi devreye giriyor. orta bölüm baharatlı yosunlu odunsu amber tadında, oldukça kompleks, bazen meşe yosunu bazen sedir en önde kendini gösteriyor. Son kısma gelinirken yosun ve baharatlar bitiyor, portakal çiçeği altında hafif yapay amber ile başlayan ve gittikçe oldukça doğal kullanılmış civetin kendini öne alması ile diğer bir devreye giriliyor. Bu son kısım ortaya nisbeten daha çiçeksi bir amber kıvamında. diğer bir bakış açısıyla, oldukça cömert kullanılan civetin sağladığı kirlilik ile indolik portakal çiçeği tadında.
          özellikle katmanlaması gördüğüm en başarılı parfümlerden. amber daha doğal kullanılabilirmiş ama buna rağmen gerçek bir sanat eseri.
          Son Düzenleme Asaid; 13-01-21, 16:46. Tarafından yapıldı.

Yorum

• Selective44
            Selective44 Yorumladı
            Yorumu düzenleme
            Kesinlikle kadın versiyonunu erkeğine tercih ederim. Erkek versiyonu da çok klas ve hoş fakat kadın versiyonu farklı. Aynı izlenimi angel man da de yaşamıştım. Onda da kesinlikle kadın versiyonu çok daha iyiydi.

• Aryan
            Aryan Yorumladı
            Yorumu düzenleme
            Civet, amber, şeftali ve vanilyadan bahsedildiğine göre apaçık kadın versiyonu. Erkek versiyonundan bahsedilirken es geçilemeyecek nota ise tarçın. Yalnız erkek versiyonu da kadın versiyonu da ayrı birer efsane olduğu için yorumlanırken "for men", "for women" diye dipnot düşmekte fayda var bence. Asaid hocam lütfen siz üzerinize alınmayın, konusu açılmışken ben "genel" olarak yazmak istedim. Çünkü bir kaç kez ben denk geldim, bu konuda Obsession forumlarda en fazla karıştırılan parfümlerden biri. Şahsen bu hobiye yeni başlayan birisine cinsiyet belirtmeksizin Obsession'daki civet ve amber yorumundan bahsedilse, o kişi de bu yoruma istinaden gidip Obsession'un erkek versiyonunu alsa şaşırmam.
            Son Düzenleme Aryan; 13-01-21, 16:39. Tarafından yapıldı.

• Asaid
            Asaid Yorumladı
            Yorumu düzenleme
            Aryan ne alınması, çok değerli bir öneri, değiştirmekte ben de fayda görüyorum 👍🏼 hatta vintage diye de belirtmem gerek, güncel versiyonunu bilemiyorum.

• Tom Ford Noir De Noir.
          Günaydın

Yorum

• Click image for larger version

Name:	unnamed.jpg
Views:	169
Size:	29.5 KB
ID:	191572

Yorum

• Givenchy - Play Intense..

Yok yok , iyi..

Yok, iyi iyi..

Yorum

• kan portakalının vanilyayla yumuşatıldığı, hugo boss standartlarına göre kaliteli bulduğum ve kalıcılığı şaşırtıcı derecede tatmin eden; hugo boss deep red kullandım.

Yorum

• Atelier Rebul İstanbul kullandım. CN Homme benzeri bir koku. Hatta şimdiye kadar klon kafasında parfümlerde en çok benzerlik gördüğüm klon bu oldu. CN Homme'da tarçın ve karanfil baskındı. Ayrıca bana şeftali gibi bir hava da geliyordu. Bunda kara biber daha baskın geldi. Tatlılığı kararında. Baharatı yumuşak ve iç ısıtıcı. Kalitesi de fiyatına göre kötü değil demek isterdim ama sitelerinde pahalandığını baya gördüm. Yine de indirime girdiğinde alınabilir özellikle CN Homme severler için.

Yorum

• Pure havane. Soğuk günü ısıtalım dedik

Yorum

• Dayanamadım elim yine sana gitti, Terre D'Hermes...

Yorum

• The Woods Collection Dark Forest

Yorum

• Nishane - Hundred Silent Ways. Mutlu günler.

Yorum

• mancera aoud cafe,içinde hiç ud yok.tatlı odunsu bir kahve parfümü.çok keyifli bir parfüm çokda beğenerek dekantını bitirdim. muhtemelen adını bile hatırlamıycam bir daha hiç almıycam.kahve notasını sevenler kaçırmasın derim.

Yorum

• Zoologist trex
                              Sınıfı rahat geçti

Yorum

• Selective44
                                Selective44 Yorumladı
                                Yorumu düzenleme
                                Büyük deneyim ve cesaret isteyen bir kokudur. İlk yarım saat hatta bazen bir saat “ bu nasıl parfüm” sorusu barındırıyor. Bildiğin herbal esintiler var. Ama sonradan koku çok güzel bir hal alıyor.
                            İşleniyor...
                            X