Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Sadece Parfüm Almak İçin Yurtdışına Çıksanız....

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

Grasse'ı ziyaret eden var mı?

Yorum

• Rayiha
      Rayiha Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Bu da bir başka hayalim

• Medea
      Medea Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Ben, 19 yaşındayken, o dönemin (1986) revaçtaki parfümlerini bol bol kullanıyordum ama parfümle ilgim bununla sınırlıydı. 86' yazında, Cannes şehrinin biraz dışındaki kır evinde kaldığım kadın, bana yakın çevreyi göstermek amacıyla her gün, arabayla yarım saat-bir saat mesafedeki güzel yerleri gezdiriyordu. Bir gün de Grasse'da bir arkadaşının evinin bahçesindeki barbekü partisine gideceğimizi, orasının parfüm endüstrisinin merkezi olduğunu söylemişti. Sahiller, plajlar, kızlar dururken bu plan benim pek ilgimi çekmemişti ama çok da takılmamıştım. Arabayla yolda ilerlerken, birden her tarafından rengarenk çiçekler fışkıran bir kasabaya girdik. Nereye baksam, pencereler, dükkan önleri, yol kenarları, civardaki tarlalar çiçeklerle kaplıydı. Sanki gerçek bir yer değil de bir filmin dekoru gibiydi. Şaşkınlıkla neden burasının böyle olduğunu anlamaya çalışırken, beni gezdiren kadın, Grasse'a geldiğimizi söylemişti. O günden beri, Grasse adı her geçtiğinde zihnimde hep o ilk görüntüler canlanıyor.

• protectedsugar
      protectedsugar Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Maalesef daha gidemedik :-(

Hayallere heleeeee..sanırım bende vintage parfum bulabileceğim yerlere ordan öbür yere ordan taaaa oraya param yok ya onun için hayal kuramadim

Yorum

İlk olarak Fransa. Hem tarih, hem de bir nevi adı parfümle anılan şehirler arasında en ön saflarda. Daha sonra İtalya ve tabi oradan alacağım tavsiyeler üzerine yeni rotalar. Güzel hayal oldu Altuğ hocam. Şu aralar ihtiyacımız varmış hayal kurmaya

Yorum

Merhaba arkadaşlar, foruma kayıtlıyım uzun süredir takip ediyorum ancak ilk defa yazıyorum. Sanırım ben de Creed'lerin nispeten daha uygun olması nedeniyle Fransa'yı tercih ederdim. Mesleğim gereği her gün uçuş yapmama rağmen yatı görevi yapmak henüz nasip olmadı

Yorum

• ibrhm
          ibrhm Yorumladı
          Yorumu düzenleme
          Hosgeldiniz. Creed'ler artık heryerde pahali sanırım. Eski fiyatlari mumla arıyoruz.

• silentpassenger
          silentpassenger Yorumladı
          Yorumu düzenleme
          Hoşbulduk, evet fiyatları baya arttı, nispeten Paris Boutique'de daha uygun diye duymuştum, dediğiniz gibi orda da artmış olabilir.

Kesinlikle Amerika olurdu. Bütün dünyanın parfümleri Amerika'ya akıyor. En fazla çeşit ve en uygun fiyat orada.

Yorum

Kesinlikle Fransa ya giderdim ve parfüm evlerinden ziyade, o güzel çiçeklerin yetiştirildiği bölgelere gidip, esansların en doğal hali ile tanışmak isterdim.

Yorum

Ben tercihimi Hindistan tarafına gitmekle kullanabilirdim Öd ağacı olsun Sandal ağacı olsun yakından görmek ve kendi doğal ortamındaki kokusunu koklamak değişik bir deneyim yaşatabilir bana

Yorum

Dubai iyi olurdu hem tatil hem ticaret.

Yorum

Adres vereyim; Paris, Champs Elysees Guerlain butiği.

Sonrasında Fransa ve İtalya turu. Bir de sanıyorum Rusya'dan epey vintage parfüm çıkıyor.

Yorum

Kesinlikle amerika olurdu slumberhause boşaltır sonrada bir NBA maçı seyreder dönerdim herhalde.

Yorum

Sanırım çoğu gibi Fransa. Özellikle grasse. Nasıl yermiş acep ora +Amerika, yabancı forumlarda uomo ferragamo'ya 30/40 dolar veriyorlar deliriyorum! Zoologistleri, kerosene'leri, atelierleri, initioları sökülün lo derdim soyguncu edasıyla ) uf fakir olunca böyle işte napalım cevap=Fransa ve Amerika. Sınırsız bakiye de olursa.

Yorum

A.B.D yi düşünüyorum öncelikle , çünkü en uygun fiyat ve en fazla çeşit orada var . Hatta üstüne orada bu işe girerdim. Mesela en basitinden fransanın güneyindeki lavanta tarlalarından daha güzel bir tarlaya sahip olmamam için neden var mı?

Yorum

İşleniyor...
                      X