Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Aventus Karışımı

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Aventus Karışımı

Bayadır bunu merak ediyorum daha önce konusu geçtimi bilmiyorum konu açmaya değer mi onu da bilmiyorum, ama yine de soracağım şimdi ben 5,6 belkide daha fazla farklı üretim serilerine sahip aventusları toplasam bunuda 50 ml bir şişeye aktarsam sonuç ne olur ? Deneyen var mı ? Aynı şey DHİ içinde geçerli 25 ml vintage 25 ml güncel versiyon karıştırsam ne olur ?

Kendi görüşüm, aventus açısından bazı batchlerin tütsü ağırlıklı bazılarının meyve baskın olmasından karışımlarında dengeli bir konu olacağını ama elde bulunan eski batchlere yazık olacağını düşünüyorum. DHI için ise güncel derken 2020 versiyonundan bahsettiğinizi varsayarak, vintage versiyonunun tamamen ayrı ve değer olarak güncel olandan daha değerli bir koku olduğu kanısındayım. (Ne kadar dhi hastası olmasamda vintage versionunun değeri günceli ile karşılaştırılamaz bence)

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Semender View Post
      Kendi görüşüm, aventus açısından bazı batchlerin tütsü ağırlıklı bazılarının meyve baskın olmasından karışımlarında dengeli bir konu olacağını ama elde bulunan eski batchlere yazık olacağını düşünüyorum. DHI için ise güncel derken 2020 versiyonundan bahsettiğinizi varsayarak, vintage versiyonunun tamamen ayrı ve değer olarak güncel olandan daha değerli bir koku olduğu kanısındayım. (Ne kadar dhi hastası olmasamda vintage versionunun değeri günceli ile karşılaştırılamaz bence)
      Doğru haklısınız, vintageler heba edilmemeli farklı bir açıdan düşündüm ama vintageleri ayrı kullanmak daha mantıklı 🙃

Yorum

Aslında Aventus için dediğiniz mantıklı olabilir creed zaten kalıcılık olarak malum, koku olarak tam istenen kıvam verilebilir belirli miktarlarda karıştırılarak.

Yorum

Gülümsettiniz furkan1001 hocam
          Son Düzenleme Aryan; 26-07-20, 01:27. Tarafından yapıldı.

Yorum

parfüm yapımı ile uğraşan arkadaşlar daha iyi cevap verir, çünki ancak birçok deney sonucunda yaklaşık bir cevaba ulaşmak mümkün olur. sonuçta parfümler alt, orta, üst olarak duzenli bir şekilde harman ediliyor sırası ile. yapımı tamamlanmış şeyleri birbiri ile karıştırmak acaba o harmana zarar verir mi? bence vermesi yüksek ihtimal, ama denemeden de bilinmez tabi.

Yorum

Düzenli gittiğimiz bir çay ocağı vardı. Oranın sahibi olan abi getirirdi siparişleri, ben bir çay bir su isterim genelde her talep ettiğimde “napıcan kardeşim? Suyla çayı mı çoğaltıcan?” derdi Hiç de sıkılmazdı, her gitmemizde de söylerdi bunu yani

Yorum

• PPBurn
                PPBurn Yorumladı
                Yorumu düzenleme
                Ahah 😂 Mühendislik Fakültesi Eğitimcilerinde genel anlamda böyle bir kafa yapısı var ama 😂 Mesleği hayata uygulama, meslekle bütünleşme 😂 Sizin hoca biraz işi abartmış ama. Bir bardak kahveye su ekleye ekleye altı uzun Parliament’ e gidiyorsa mide olarak da mekanikleşmeye başlamış demektir bence 😂 Termo - Isı Transferi gibi bir derse mi giriyordu bu arada? 😂

• Abbathdoom
                Abbathdoom Yorumladı
                Yorumu düzenleme
                Makine Teorisi ve Dinamiği anabilim dalının derslerine giriyordu. Her gördüğümde sigara içerdi. Hayran olduğum bir insandır. 😄

• PPBurn
                PPBurn Yorumladı
                Yorumu düzenleme
                Fakültenin “Baba” mertebesindeki Hocaları derslerde zorlasalar da sevilen farklı insanlardı bizde de Ege Hocam

Arkadaşlar yorumlarınıza katılıyorum vintage parfümler zaten çok zor bulunan parfümler karışımla filan uğraşmadan azar azar sıkıp keyfini sürmek gerekiyor.

Yorum

Yorum

Koku formu bozulur

Yorum

Daha iyi bir fikrim var ve bunu uyguladım.. oncelikle hangi batch i seviyorsaniz o batch deki agirlikli notayi belirleyin... ben Aventus kullanmadim ama size VIW den ornek vereyim... ben VIW de coconut baskin batch i sevdim... 3 farkli batch var elimde...onlari birbirine karıştırarak kullanmak yada ayni anda üçünü sikmak yerine cok iyi kaliteli coconut body sprey aldim... bir kac kez farkli fislatarak istedigim ayari buldum... dus sonrasi coconut body sprey sıkıyor kuruduktan sonra da VIW i sıkıyorum... sevdigim batch li VIW imi heder etmek istemem.. 😊

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Sparfume View Post
                      Daha iyi bir fikrim var ve bunu uyguladım.. oncelikle hangi batch i seviyorsaniz o batch deki agirlikli notayi belirleyin... ben Aventus kullanmadim ama size VIW den ornek vereyim... ben VIW de coconut baskin batch i sevdim... 3 farkli batch var elimde...onlari birbirine karıştırarak kullanmak yada ayni anda üçünü sikmak yerine cok iyi kaliteli coconut body sprey aldim... bir kac kez farkli fislatarak istedigim ayari buldum... dus sonrasi coconut body sprey sıkıyor kuruduktan sonra da VIW i sıkıyorum... sevdigim batch li VIW imi heder etmek istemem.. 😊

Hocam daha açıklayıcı olur musunuz ? Ne gibi değişimler oldu; performans arttı mı ?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: furkan1001 View Post
                        Hocam daha açıklayıcı olur musunuz ? Ne gibi değişimler oldu; performans arttı mı ?
                        Istedigim batch a baya yakin oldu... mesela yogun turuncgil degil de hindistan cevizi baskin bir koku oldu... benim sevdigim tarza benim sevdigim yayilima sahip oldu... baska nasil anlatilir bilemedim... tam olarak neyi öğrenmek istiyorsaniz tek tek yazin...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Sparfume View Post
                          Istedigim batch a baya yakin oldu... mesela yogun turuncgil degil de hindistan cevizi baskin bir koku oldu... benim sevdigim tarza benim sevdigim yayilima sahip oldu... baska nasil anlatilir bilemedim... tam olarak neyi öğrenmek istiyorsaniz tek tek yazin...

Teşekkürler hocam ben cevaplarımı aldım. Deneyeceğim. Coconut body sprey adını öğrenebilirmiyim bende satın alayım ondan.

Yorum

Ben Yves Roche Coconut i sevdim ve kullaniyorum... Fiyati da cok uygun.. Baska markalarda da var ben bunu begendim..

Yorum

İşleniyor...
                            X