Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Bugün Hangi Parfümü Kullandım? Aralik 2020

Çökme
This topic is closed.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Alışmaya çalıştıklarımdan MMM Lipstick-On. 1950'lerden kalma ruj kokusu olarak tasarlanmış, "Replica" serisinin en gözde parfümlerinden biri. Gerçekten de, koyu kırmızı, eski moda ve ağır sayılabilecek bir ruj kokusu bu.

İlk sıkıldığı anda ferah ve meyveli bir açılış yapıyor. İlk zamanlarda bana daha çok ahududu kokusu gibi geliyordu, ama uzun bir aradan sonra yeniden denediğimde, bir anda parlayıp sönen narenciye olarak algıladım bu meyveli açılışı. İlk dakikaları meyveli ve çiçeksi, ferah denilebilecek bir yapıda.

Ancak kısa süre sonra bu ferah yapı yerini daha oturaklı notaların hüküm sürdüğü, asıl ruj kokusunun belirgin hale geldiği aşamaya bırakıyor. Burada başrol, neredeyse tebeşir kuruluğundaki irise geçiyor. İrise alttan alta gelen tatlılığıyla vanilya eşlik etmeye başlıyor. Bu aşamanın daha uzun sürmesini isterdim, çünkü parfüme ismini veren o eski moda ruj kokusu en çok burada hissediliyor.

"Bu kez anlaşacağız galiba" diye umutlanmışken, sonrası benim büyük hayal kırıklığım olmaya devam ediyor. Tonka ve paçuli elele tutuşarak üstüme gelmeye başlıyorlar. Tonkanın tatlılığını fazla buluyorum, üstelik bu tatlılık içinde bir miktar acılık da barındırıyor, sanırım içerikteki galbanumdan ötürü No:19'da olduğu gibi dilimde sabunsu bir tad bırakıyor. Paçulinin eşliği de bu acımtırak, buruk hissiyatın zaman zaman yakıcı hale gelmesinin sebebi olabilir. Bu noktada "keşke tonka ve paçuli işin içine hiç girmeseymiş, vanilya ve sedir gibi iyi anlaştığım iki öğe kokunun temelini oluştursaymış" diyorum.

Bu kokuyu tam olarak sevemiyorum ama garip bir şekilde vazgeçemiyorum da. Dip notalara kadar olan kısmı, meyve efektli açılışla, o tebeşir ya da kireç boyalı duvar hissi veren irisi ve vanilya ile birlikteliğini çok seviyorum, ama dipteki tonka ve paçuli bu kokuyu benim için kullanılmaz kılıyor. Neyse ki kumaş üstünde bu son iki nota daha tolere edilebilir, özledikçe ufak miktarlarda kullanmaya devam edebilirim.
    Son Düzenleme Rayiha; 23-11-20, 22:05. Tarafından yapıldı.

Yorum

• Rosense
      Rosense Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Satmak isterseniz talibim 🙏🏻

• Serge Lutens- Chergui. Şahsen ambre sultanı tercih ediyorum

Yorum

• MFK - Oud Satin Mood.

Yorum

• Cuir Garamante ile bitirdik gunu...

Yorum

• nishane sultan vetiver çok hoşuma giden bir vetiver parfümü oldu, performansıda mükemmel

Mi Note 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

• Tom Ford - Italian Cypress..

Fazla vitage havasında, az sitrus, fazla nane, fazla woody az şipre..

Alban tellin' everybody

We no want no coke, no heroin

No hasch-hasch, no amfetamin..

Yorum

• Bugün eski ağır toplardan birini kullandım...Azzaro pour homme vintage ....

Yorum

• Aryan
              Aryan Yorumladı
              Yorumu düzenleme
              Bu parfümü barber shop'lar arasında nereye koyarsınız orangeverte hocam?

• orangeverte
              orangeverte Yorumladı
              Yorumu düzenleme
              Aryan hocam muhakkak bir klasiktir ama beni bir rive gauche , bir safari gibi etkilemedi açıkçası.

• Aryan
              Aryan Yorumladı
              Yorumu düzenleme
              Teşekkürler orangeverte hocam. Sevgiler...

• La Nuit De L'Homme Le Parfum

Yorum

• ADP Leather (Tuscan kadar keyifli)

Yorum

• Nasomatto Pardon.. Maskenin altından bile buram buram kokusunu alabiliyorum.. Derinliği olmayan bi koku belki ancak tatlı-sert maskülen havasını çok seviyorum..

Yorum

• PDM - Carlisle. 🙂

Yorum

• Robert Piguet Bandit

klas bir meşe yosunu ve aldehitler yorumu. Hayvansal yanı da var. Tam eski kafa kokusu. Kim demiş kadın kokusu diye. Daha ucuz versiyonu da var üstelik. Gres cabochard

Yorum

• Bugün tester parfümlerin olduğu kutumu açtım ve üzüle üzüle Hobigant'ın Duc de Vervins'inin son damlalarını kullandım. Bir daha nerede rastlarım, Türkiye'de bulabilir miyim bilmiyorum ama eski usül klasik sayılabilecek klas bir eski usül fujer. Çocukluğumda babamın kullandığı Brut parfümlerini hatırlattı gün içinde kokuyu aldıkça. Bu arada performansı epey iyi bu tip parfümlere kıyasla, edp versiyonu kullandım.

Yorum

• diptyque 34 boulevard saint germain

Balzamik, hafif meyveli, hafif tatlı. Ama çok yumuşak bir koku. Kesinlikle rahatsız etmiyor. Hatta koku arada sırada burnunuza geliyor. Sürekli varlığını hissedemiyorsunuz. Kalıcılık da çok fazla değil. Özellikle aranacak bir koku gibi gelmedi. Ama varsa arada sırada değişiklik için tercih edilebilir.

Yorum

• Nishane Ege

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yorum

İşleniyor...
                          X