Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Bugün Hangi Parfümü Kullandım? Aralik 2020

Çökme
This topic is closed.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Bugün de Terre D'Hermes (2008 batch) !!! biliyorum çoğuna göre vakti geçti eskide kaldı... ama vazgeçemiyorum... belki kokunun anımsattığı hatıralar, belki de insanların bana yakınlaştığında aldığı kokudan dolayı meraklı bakışlarından...
    (bu batch nasıl bir batch ise n95 maskeye bile bana mısın demiyor (biraz abarttım...)

Yorum

• Aryan
      Aryan Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Terre D'Hermes, yayılımı en ilginç ve sarsıcı kokulardan birisi. Hele 2008 batch diyorsunuz of of... Bence modası geçmiş değil, kesinlikle zamansız.

• itsmebruce
      itsmebruce Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      gözül yorumunuz, net tespitinizden dolayı teşekkür ederim.. kesinlikle zamansız.. evet doğru kelime bu.. zamansız..

• Aryan
      Aryan Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Ben teşekkür ederim itsmebruce. Terre D'Hermes'i savunacağız!

• Vitali Hakko 😇 İnfiniti For Us

Yorum

• Wonderwood, Comme des Garcons

Kullanılan sentetik koku molekülleri sebebiyle bana kısmi anosmi yaşattığını düşündüğüm bir parfüm. Benim için burada baş şüpheli özellikle anosmi yaratma oranı yüksek olan Givaudan'ın yeni jenerasyon sentetik sandal ağacı kokusu olan "Javanol" aroma-molekülü. Mesela, Escentric Molecules'ün Escentric 04 de
      bu koku molekülü üzerine bir parfüm ki bu parfüm kokmadığı için ​​​​insanlar ​Geza Schoen'ü dolandırıcı olmakla suçlayıp dava açmayı düşünüyorlardı asdfdgf. Ne denilebilir ki? Sonuçta ortada kokmayan bir parfüm var... Neyse ki durun siz kardeşsiniz der gibi durun siz anosmisiniz deyip insanlar biraz da olsa sakinleştirildi.

Javanol bombası olduğu söylenen Wonderwood'u da ilk kullandığımda ben zayıflığına, bu kadar az kokmasına çok şaşırmıştım. Yorumlarda benim gibi performansın çok düşük olduğu, pek kokmadığı yönünde yorumlar olduğu kadar tam tersi çok güçlü bir kokusu olduğuna dair yorumlar da mevcut.

Ama ilginç bir konu. Çünkü, birincisi; molekülün kullanım oranıyla alakalı. Yani reseptörlerimizin çok zor algıladığı
      bu koku, koklanamayacak kadar çok güçlü bir koku diye biliyorum, %1 ila %5 gibi oranlarda seyreltiğinde kokusu insan burnu için ideal belirginliğe geliyor (bu halde bile bazı insanlar için anozmik olabilir) ve parfümlerde ise %0.01 ila %1 arasında kullanımı etki etmesi için yeterli oluyor. Wonderwood'da ise ne kadar kullanıldığını bilemesem de ciddi bir oranda kullanıldığını düşünüyorum.

İkincisi, sonuçta bu laboratuvar ortamında üretilen tam sentetik bir koku molekülü ve bir insanın doğal biyolojik burnunun bu kokuyu alamaması bence çok da anormal bir durum olmasa gerek...

Neyse yine adettendir, biraz sakat da olsa ben kokuyu alabildiğim kadarıyla kısa bir şekilde yorumlayım:

İlk başta sıkar sıkmaz
      greyfurtun hissedildiği beklentinin üzerinde ferah sayılabilecek bir açılışı var. Ama bir dakikaya kurur kurumaz hemen başta biber dokunuşları ve en fazla sedir olmak üzere, selvi, guaiac ile birlikte ağaçların odunsu yönünü hissediyorsunuz. Burası kokudaki en yoğun bir şekilde odunsuları hissettiğim, görece en sert bölüm. Biraz tütsü de mevcut ama kokuda büyük bir rol almıyor.

Kokuda mevcut olan Iso E-Super ve muskatın odunsulara yaklaşarak verdiği biraz keskinlik de hissediliyor.

Başlangıçta hissedilen odunsular zaman ilerledikçe ise yoğunluğu azalarak
      cashmeran'ın da etkisiyle yumuşuyor... Koku baz bölümüne doğru yuvarlanırken gelen notaların yuvarlak kullanımı dikkatimi çekti. Baz bölümündeki ud ve vetiver de yumuşak daha köşesiz bir şekilde kullanılmış. Bazılarına göre en fazla hissedilen nota sandal iken ben kokuda mağlum yoğun bir sandal pek hissedemedim.

Açılışın hemen ardından hissettiğim odunsuların hemen sonra yumuşayarak yuvarlanıp düşüşe geçmesinden hiç hoşlanmadım. Hatta baz bölümünde bu yumuşaklığın yanında bir de ilginç bir şekilde İso E-Super'den gelebilecek olandan biraz daha da fazla seviyede tatlılık da hissettim ki bu, kokuyu benim için sıradanlaştıran, başarısız kılan etmenlerden bir diğeri oldu.

Bu kokuyu özetlemem gerekseydi, "baharat dokunuşlarına sahip uysallaştırılmış yumuşak odunlar" şeklinde olurdu.
      Beni etkilemedi, bence mekanı ve zamanı inşa edecek bir kokudan çok sosyal ortamlara uyum sağlayacak uysal bir odunsu gibi. Wonderwood, en fazla Encre Noire A L'Extreme ile benzetilerek karşılaştırılmış... Bence, Encre Noire A L'Extreme daha gövdeli, daha sert, karanlık, dumansı, tavizsiz-karakterli minimalist yapısıyla çok çok daha başarılı bir koku.
      Son Düzenleme Aryan; 22-11-20, 13:31. Tarafından yapıldı.

Yorum

• Coollife le quatrieme

Yorum

• nishane nefs açılışı keskin olsada devamında gelen gül merkezli bir koku. Ama fiyatını hakeder mi orası tartışılır.

Redmi Note 6 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

• PDM - Oajan.

Yorum

• Givechy Pi Air Vintage

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yorum

• buraya da bir adet ‘love’ cizelim... +]
                Click image for larger version

Name:	B54801A7-A8EE-4AF4-BB8A-4BB041FC657D.jpeg
Views:	222
Size:	1.40 MB
ID:	185555 ​​​​​​​

Yorum

• Mevsimi olmasa da Nishane Wulong Cha. Kokuyu sıktığım anda Atelier Rebul Green Tea Intense kolonyayı hatırlattı bana. Ferah, güzel bir yazlık

Yorum

• teafortwo
                    teafortwo Yorumladı
                    Yorumu düzenleme
                    Paşabahçe Çay kolonyası(tesadüf ki o da Rebul üretimi da esinlenmenin ötesine geçip kopyalamış Wulóng Chá yi(Paşabahçe serisi eskiden Rebul dan başka bir firma tarafından uretiliyordu ve kokular biraz daha özgündü sanki)
                    Bir de galiba Miniso ya da turevlerinden birinin mağazalarında kullandığı kurumsal kokusu hemen hemen
                    aynı.. Üzülüyorum ben nedense böyle şeylere..

• orangeverte
                    orangeverte Yorumladı
                    Yorumu düzenleme
                    teafortwo Paşabahçe nin eski kokuları bence de daha özgündü. Özellikle çay ve misket limonunu keyifle kullanıyordum

• Zoologist Elephant. Zoologist'ten deneyebildiğim tek parfüm. Kremsi hindistan cevizinin ve yeşil notaların harika bir şekilde sentezlendiği, çok eşsiz bir parfüm. Keşke şişeleri bu kadar fahiş fiyatlara satılmasa. (Normal fiyatlara satıldığı bir yer biliyorsanız tavsiyenizi alabilirim )

Yorum

• Artık sevdiğm kokuların zamanı geliyor. Hazır elim değmişken Gucci absolute pH

kimisi bu kokunun başlangıcını sevmesede, keşke daha uzun oluşaymış başlangıcı diyorum. Gucci bu çizgisini devam ettirir umarım.

Yorum

• CREED ...VIKING

Bu gune kadar maskulen diye hic denememistim.. Evet maskulen ve gercekten guzel.. Bir karakteri tarzi var ve bana gore Aventus a bes basar...

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

• Selective44
                        Selective44 Yorumladı
                        Yorumu düzenleme
                        Aventus tribünlere oynar
                        Viking ise sahadadır

• furkan1001
                        furkan1001 Yorumladı
                        Yorumu düzenleme
                        GİT ise bunların hocasıdır. 🙃

• Akşam için hermes vetiver tonka. Kullandığım bir diğer vetiver esaslı parfüm olan eight & bob nuit de megeve ile oldukça benziyorlar. Her ikisini de severek kullanıyorum.

Yorum

• Nishane - Zenne..

Şık düğün elbiseleri içinde, davetli çift aracını valeye veriyor ve dev bahçe içindeki düğün alanına yürüyor.. Erkeğin saplantılı dakikliği sebebiyle ilk gelen konuk onlar..

Her yanı egzotik bitki ve çimlerle kaplı devasa bahçede, kenarlara sepiştirilmiş bakımlı ağaçlar göze çarparken, taze kesilmiş çimen ve dalların kokusu geliyor..

Çift yerine oturuyor. Biraz ilerde üstünde dev bir çiçek ve sarmaşık tak'ı olan düğün masasına, dalları ve yaprakları ile yeni kesilmiş koyu kırmızı dolgun cins güller henüz konuluyor..

Gelen kokular mest edici.. Bu gül ve yeşillik kokusuna karışan güçlü narenciye esintisinin sebebi, çiçek ve yeşillik cümbüşü masanın iki yanındaki limon ve portakal ağaçları..

Davetliler doluşurken, aperatif servisi ile gece başlıyor..

Düğün bitip insanlar ayrılmadan önce , masalara şeftali ve meyve servisi yapılırken, düğün masasından hala güzel esintiler geliyor..

Davetli kadın, bu geceki davet için sürdüğü Nanshe'deki gül ile burnuna gelen kokuyu aynı anda içine çekiyor..

Ve evet bu bir salon düğünü değil, bir kır düğünü ve olması gerektiği gibi, canlı bir kır gülü..

Canlı, dolgun, cins güller hala taze..

Düğünü değil belki ama kokuyu unutmayacaktır..

Yorum

• Swann
                          Swann Yorumladı
                          Yorumu düzenleme
                          Çok merak ettiğim bi koku, pek güzel anlatmışsınız daha da merak ettim

• JGP - Ultra Male. 🙂

Yorum

İşleniyor...
                        X