Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Bugün Hangi Parfümü Kullandım? Aralik 2020

Çökme
This topic is closed.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Dior eau savauage parfum

Yorum

• Banana republic 78 vintage green

Redmi Note 6 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

• Amouage Jubilation XXV

Yorum

• Davidoff Coolwater

Yorum

• Guerlain - Jicky..

Bolca lavanta, lavanta ve vanilyalı baharatlı lavanta..

Açılışta vintage bir hava, ne maskülen ne feminen..

Hatta ne de unisex..

Amazon ormanları, Brezilya bataklıkları, Taklamakan çölü ya da Peru bozkırları gibi uçsuz bucaksız alanlarda iyi gider..

Buralarda bu parfümü denemiş bir üstadımız varsa yorumunu dört gözle bekliyorum..

Yorum

• Bugün de initio oud for greatness

Yorum

• LİDGE (Vintage)

Yorum

• Nishane Ani

Yorum

• Dior Fahrenheit EDT

Yorum

• Xerjoff - Al-Khat Xerjoff ve Roja benim favori markalarım her ne kadar son zamanlarda kötü bir kaç iş çıkartsada.Oud Stars serisini ayrı bir severim herkese hitap edecek kokular değiller ama olsun Farklı olmak iyidir.Al-Khat da oud stars serisinin üyelerinden ve bence en sağlam olanı.Parfüm açılışını oud notasıyla yapıyor ama bildiğiniz gibi bir açılış değil kimi kan kokusuna benzetir kimi hayvansal dışkı olarak niteler ben annemin bileğine sıktığımda ilkin gübre kokuyor bu ne parfümü demişti ama 10 dk sonra gelip ne güzel parfümmüş dedi yani ilk 10-15 dakikasına dayanırsanız gerisi müthiş ouda eklenen bi Yasemin notası var parfümün sonuna kadar hakim olan kokuyu ayrı bir güzelleştiriyor ve sonra benzoin ve vanilya tatlılığı eklenince ayrı bi hava katıyor parfüme iş yerinde koklayanlar baya beğendiler üstündeki baya güzel ve lüks kokuyor yorumu aldım yani çok korkulacak bir parfüm değil ilk yarım saati gözden çıkarmak gerek tabi performansı çok çok iyi yeni şişesini de eski şişesini de kullandım imkanı olan eski şişe bulsun ama her ikiside memnun eder

Yorum

• Bugün Versace Eros EDP (erkek) kullandım.Eşim için verilen sample lara el koydum.Çok hoşuma gitti kokusu.Naneli diş macununu anımsatıyor☺️Çok ferah,temiz,canlı ve kalıcı bir parfüm.Hem nane, hem elma kokusu alıyorum.Ben fresh parfümlerde çok ekşi, aşırı turunçgilli kokuları sevmiyorum.Bu parfümde turunçgillerin elma ve naneyle harmanlanmasını çok sevdim.İnsanın içini açan,temizlik,duruluk hissi veren bir koku çıkmış ortaya.

Yorum

• Hdp1828

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yorum

• costume national homme kullandım . Bu arada ekim ayında parfümlere %25 oranında ilave gümrük vergisi getirilecek stok yapacaklar şimdiden yapsın derim....

Yorum

• Aryan
                              Aryan Yorumladı
                              Yorumu düzenleme
                              Teşekkürler Pi-jeY hocam, bana CNH'nin batch kodları hakkında aylar önce yazdıklarınızı unutmadım, halen hepsi aklımda.
                              Son Düzenleme Aryan; 24-09-20, 19:05. Tarafından yapıldı.

• Pi-jeY
                              Pi-jeY Yorumladı
                              Yorumu düzenleme
                              Aryan yardımcı olabildiysem ne mutlu bana

• Velvet Orchid , tam sonbahar kokusu, kalp kalp 💜

Yorum

• Declaration, Cartier

Jean-Claude Ellena’nın son dönem sade, minimalist eğilimler taşıyan parfümlerinden önce, 1999 yılında yarattığı yüksek kontraslı ve kompeks bir parfüm.

İmza acımsı turunçgil akoru, referans olabilecek kadar ciddi oranda bir İso-E Super mevcudiyeti, kakule-kimyon’un başı çektiği baharatlı yönü, üstte huş, baz bölümündeki sedir ile ağacımsı tarafı, vetiver ve çay kullanımı, iris-neroli-yaseminin oluşturduğu çiçeksi yanı vs… O kadar kompleks ve girift notalar, akorlar içeren bir parfüm ki hepsine değinmeye kalksak roman olur. Gerçekten öyküsü yazabilecek bir parfüm.

O yüzden kokunun ayrıntılarına girmeden parfümün geneli hakkında yorum yapmam gerekirse: Genel olarak kullanıcılar Terre d’Hermes ve Voyage d'Hermes parfümlerine benzerliğinden bahsetmişler. Bu yorumları, kokuyu koklayınca çok iyi anlayabiliyorum ama bana kalırsa bu Ellena’nın bir stil sahibi koku tasarımcısı, adeta bir author parfümör olmasından kaynaklı. Evet bahsi geçen parfümler ile doğal olarak ortak yanları var ama felsefeleri itibariyle daha farklı ve daha geç dönem eseri olan Terre d’Hermes Parfum ile Voyage d'Hermes Parfum benim dolabımda ve nazarımda daha farklı bir yerde.

Declaration, bence Ellena’nın olgunluk dönemi felsefesini tam olarak oturttuğu eserlerine geçişte bağlayıcı bir role sahip, kendisinin referans aldığı, bizim de ileriki dönemlerindeki eserlerinde kendisine referans verebileceğimiz kadar önemli bir kilometre taşı. Bu parfümün diğer Ellena eserlerine göre biraz daha geri plana atılıyor olması bunun kesinlikle önemsiz ve başarısız bir iş olduğunu göstermez. Bence her şeye rağmen görmezden gelinemeyecek bir parfüm… Ellena'nın bir röportajında belirttiği gibi:

"Déclaration zamansız çünkü kopyalanması imkansız bir formülü var. Modayı veya trendleri takip etmiyor."

Click image for larger version  Name:	ellena mathilde.jpg Views:	7 Size:	237.3 KB ID:	180071
                              Son Düzenleme Aryan; 24-09-20, 23:41. Tarafından yapıldı.

Yorum

İşleniyor...
                              X