Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Bugün Hangi Parfümü Kullandım? Aralik 2020

Çökme
This topic is closed.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Creed Aventus 19U11 denedigim en vasat aventustu ne meyveli ne dumansi baya ciceksi geldi performans zaten beklemiyorum.

RNE-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

• Dior Homme Sport

Yorum

• Profumum roma acqua di sale. Sabah sıcağı için çok güzel

Yorum

• terre d'hermes fraiche

Redmi Note 6 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

• Bvlgari - Tygar

Ambroxan modası varken herkesin denemesi gerektiğini düşündüğüm bir parfüm. Genel beğeni desen var. bleu de chaneldeki greyfurtun yumuşağı desen var. 2-3 saat ve sonrasında hafif montabacoyada göz kırpıyor. Daha fresh bir yapıda olanını düşünün kılcal benzerlik sadece. Şişe fiyatı 2400 tl'lerde olduğu için o fiyatı hak edermi sorusu herkesi üzücek gibi hissediyorum

Yorum

• Nautica - Voyage

Yorum

• Nishane ambra calabria

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yorum

• Francesca bianchi - sex and the sea. Bugün sıradanın dışına çıkayım dedim

Yorum

• YSL Jazz vintage. Çok sevdiğim bir koku.

Yorum

• orangeverte
                      orangeverte Yorumladı
                      Yorumu düzenleme
                      Aryan hocam La Collection serisindeki siyah kareli Jazz'in vintage olana büyük oranda benzediği söyleniyor, bence alınabilir. Şahsen kendim siyah kareli şişeyi bulsam alırım

• Aryan
                      Aryan Yorumladı
                      Yorumu düzenleme
                      Gerçi şimdi baktım da La Collection'daki Jazz'ın da artık bulunması kolay değilmiş ya ahaha sanki bunu bulabiliyoruz da bir de ilk versiyonunu arıyoruz. Teşekkürler orangeverte hocam, sevgiler...

• orangeverte
                      orangeverte Yorumladı
                      Yorumu düzenleme
                      Rica ederim Aryan hocam, umarım bulursunuz, sevgiler

• Horizon, Guy Laroche (Vintage)

Ben, 1993 tarihli bu kokuda bir markanın hayatta kalma çabalarını, can çekişmelerini, çocuksu umudunu, umutsuzluğunu, manik-depresif karma ruh halini, adeta fırtına gibi estiği 80'lere duyduğu özlemi görüyorum... Bu bir nostalji.

Özellikle dikkatimi çeken baz bölümü, bana yer aldığı deniz/marine konseptine göre fazla güçlü ve, ve... Burada doğru kelimeyi kullanmak zor. Muhafazakar mı demeliyim, old school; eski ekol mü demeliyim, yoksa unique diye tabir edilen türkçesi "eşsiz" kelimesini mi kullanmalıyım... Bazen tam emin olamamakla birlikte en azından şuan bulunduğu konsept içerisinde kokusunun bana net bir şekilde özgün geldiğini söyleyebilirim.

"90'lardan 80'lere atılmış nostaljik bir bakış" olarak resmettiğim bu parfümün çamsı kokusunun altında yer alan deri, meşe yosunu, deniz tuzu, paçuli, amber, sedir, sandal, miskten oluşan baz bölümü diğer yabancı yorumcular tarafından da bazı yönleriyle Jacques Bogart One Man Show (1980), Paco Rabanne Pour Homme (1973) gibi parfümlere benzetilmiş. Bu iki parfümü koklama şansım olmadı ama çamsı kokusunun altında yer alan baz bölümü sebebiyle One Man Show'a, meşe yosunu kullanımı sebebiyle de PR Pour Homme'a benzetilmiş olabilir.

Çok kompleks bir sucul parfüm olan bu parfümdeki meşe yosununu (zaten normalde de çok bağıran bir nota olmadığından dolayı) algılamak için kokudaki suyun biraz durulmasını beklemek gerekiyor. Bu parfümü kullandığım ertesi günü, benim t-shirt'ümde kalan kokusu adeta ormanlık alanın ıslak zemininden gelen kokusu gibi çok güzel kokuyordu. Bu da meşe yosununu işaret eden bir koku.

Şaşırtıcı baharat kullanımı, aldehitlerin verdiği güç ve parlaklık, çiçeksi, buzul-mentollü yönü, içerdiği özgün deniz yorumu vb... Aslında kokuda bahsedecek daha çok farklı yönler var. Kokusunda keşfedilmeye bekleyen çok farklı kokular var, koklamak istersen... Çok hikayesi var, eğer kokuyu dinlemek istersen...

Click image for larger version  Name:	sovietwave.jpg Views:	0 Size:	155.1 KB ID:	179734

Eğer bu kokuyu somut bir yapıyla ifade etmem gerekseydi kuşkusuz bu; Rusya'nın Kamçatka Yarımadası'ndaki eski bir balıkçı köyü olan Kirovsky'de Sovyet Dönemine ait terk edilmiş beton bir apartmanın deniz kenarındaki kalıntıları olurdu.
                    Son Düzenleme Aryan; 19-09-20, 19:13. Tarafından yapıldı.

Yorum

• Dior Sauvage edt

edp e göre daha saldırgan ve canlı ama uzun ömürlü değil, bir süredir kokularla aram iyi değil o yüzden edp-edt farkı yönünden koku profilini algılayamadım.

Yorum

• ADP Mirto di Panarea

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

Yorum

• Pdm Carlisle. Açılışı biraz garip olsa da 20-25 dk içerisinde çok hoş bir kokuya dönüşüyor. Pdm'den sevebildiğim ve kaliteli olduğunu düşündüğüm tek koku.

Yorum

• FM Vetiver Extraordinaire

Redmi Note 6 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

• Geceye iki fıs 2014 Dior Homme İntense bıraktım. Sonra şu an ki halini düşündüm Dior’a iki kelam küfür ettim. 🙃

Yorum

İşleniyor...
                              X