Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Bugün Hangi Parfümü Kullandım? Aralik 2020

Çökme
This topic is closed.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Sospiro Duetto kullandım. Sospiro Duetto yaklaşık eşit Mfk Oud Sarin Mood.

Yorum

• Lanvin arpege ph.

2000s in kaliteli parfümlerinden üretimi artık sonlanmış arpege pour homme kullandım bugün. Maskülen tarafa yakın başarılı bir iris vanilya kombinine güzel bir sandal eşlik ediyor,tarzına göre performans ortalamanın üzerinde.

Yorum

• Pryn - Mogao
        yoğun meyve şekerli, acı baharatlı, indolik portakal çiçeği-champaca ile parlak kirli başlıyor. baharatlar ve kirlilik çabuk azalıyor. ortaya doğru siyah çay-mürekkep, ekşi-tatlı portakal-yıldız anason belirgin. sonlara doğru artan mürekkep ile gittikçe kuruyan siyah çay efekti ile hafif tatlı-isli portakal diğer notalara daha baskın. önceki kullanımlarımda baştaki neredeyse Peau de Bete'deki civet kullanımını andırır kirliliği farketmemiştim, sıcakta bunalttı hafiften fakat 5dk'ya oldukça arkada kalıyor.
        yardımcı elementlerinden kaynaklı epey değişken olsa da,
        genel hissiyatı tatlı portakal ve mürekkepli siyah çay şeklinde.

Yorum

• MFK Aqua Vitae Forte. Eylül ayına tam oturdu, en çok nisan ve eylül ayında keyif alıyorum bu kokuda. Hafif rüzgarlı soğuk esintilerde burnuma püfür püfür gelmesi sanki afrodizyak etkisi oluşturuyor.

Yorum

• Noble Fig, Ferrari

Adından anlaşılacağı gibi bir incir parfümü, ama meyvesinden daha çok incir yaprağı üzerine bir koku.

Açılışı, incir yaprağının yeşili ve mandalinanın sivri olmayan sitruslu kokusuyla gerçekleşiyor. Üst notalardan mandalina ilerleyen bölümlerde etkisini kaybederken, incir yaprağı her daim kendini hissettiriyor.

Kokuda bir diğer dikkat çeken nota ada çayı. Açılışında dahi kolayca tespit edilebilecek kadar yüksek ve ayrıksı bir şekilde hissedilen ada çayı kokuya karakter katan en önemli notalardan biri. Buradaki ada çayı biraz tozlu, biraz da diğer nota ve dokunuşlarla birlikte deniz kenarı kumsallarını hatırlatacak tarzda kokuyor. İrisin hissedilebilirliği ise yukarıdaki notalara göre çok daha düşük.

Kalıcılığı ve yayılımı zayıf olan bu koku hızlı bir şekilde ten kokusuna dönüşürken baz bölümünde, açılışı ile orta bölümlerindeki kadar ilginç bir unsura rastlanmıyor. Misk ve paçuli ile temiz, klasik bir koku şeklinde tenden ayrılıyor.

Bana göre kokunun ilginç tarafı, sucul notalar kullanılmadan deniz kenarı ruhunu biraz da olsa yansıtabilmesi. Kokuda pek tuz hissedemesem de az miktarda kullanıldığı yönünde şüphelerim de yok değil.

Parfümün en güzel tarafı ise fiyatı… Ana koku trendlerine kapılmayan, farklı ama uygun fiyatlı bir yaz parfümü arayanlar için güzel bir alternatif. Ama fiyatını bir kenara bırakarak fiyattan bağımsız konuşmak gerekir ise; daha performanslı ve daha güzel incir kokuları bulunabilir...

Click image for larger version  Name:	ferrari noble fig.jpg Views:	0 Size:	233.4 KB ID:	179513
            Son Düzenleme Aryan; 15-09-20, 14:58. Tarafından yapıldı.

Yorum

• Sol bilek Gucci Intense Oud, sağ bilek Ajmal Qafiya 2. Qafiya'yı uzun süredir kullanmıyordum. İlk kullandığım zamanlara göre şimdi daha güzel geldi.

Yorum

• Bvlgari Aqva Toniq
                Yosunlu taşların bulunduğu kumsalda az önce yağan yaz yağmuru sonrası nemli tuzlu kumlara uzanmış deniz açıklarından hafifçe esip denizin o mavi kokusunun burnunuzu okşadığı bol limonlu içinde nane yaprakları yüzen gin toniq kokusu...
                Ferah tuzlu olgun misket limonu yeşilliğinde şişede durduğu gibi durmayan normal aqva dan daha turunç efektli bir parfüm...
                Son Düzenleme Herod; 15-09-20, 16:02. Tarafından yapıldı.
                İnsanın ruhu kokularıdır...

Yorum

• Costume National Homme (2017 Batch)

Karanfil Ve Tarçın Önderliğinde Bir Parfüm.Zengin Bir Koku Kesinlikle.Ben Azda Olsa Vanilya Algılıyorum.Soğuk Havalarda Kesinlikle Mükemmel Bi Parfüm.Alacaklara Tavsiyem 2017 Batch'lerin Altını Bulun Doya Doya Kullanın.
                  Bu Arada Parfüm Sonlara Doğru Bana Jubilation XXV Nin Başlangıcını Anımsattı.
                  Son Düzenleme OğuzBey; 15-09-20, 18:17. Tarafından yapıldı.

Yorum

• connoisseur
                    connoisseur Yorumladı
                    Yorumu düzenleme
                    Batch numarasi nedir?

• OğuzBey
                    OğuzBey Yorumladı
                    Yorumu düzenleme
                    7206A Hocam.

• connoisseur
                    connoisseur Yorumladı
                    Yorumu düzenleme
                    Guzel gunlerde kullanin. Eskiden A batch denilen versiyonunu konustugumuz gunleri hatirladim.

• Cedrat boise

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yorum

• Paul Emilien Premier Dance

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yorum

• Byredo bal d'afrique

Redmi Note 6 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

• Versace Eros

Yorum

• HDP Ambrarem kullandım. Buram buram kunduz yağı kokusu geliyor.

Yorum

• Kilian Bad Boys, aqua invictus tarzında bomboş bir koku. İşin garibi kola notası varmış içinde ben hiç hissetmedim. Kolayı 10 yıldan beri ağzıma sürmüyorum kokusu ve tadını unutmuş da olabilirim.

Yorum

• L'Occitane en Provence - Eau des Baux
                              yarım saate yakın süren limona yakın ekşili ve keskin baharatlı bir açılışın ardından, 2.saatin sonuna kadar citrus kısmı tütsülü serviye, acı baharatlar da vanilyaya dönüşüyor. gayet belirgin ve keskin bir katman değişimi. orta kısımdaki servi kullanımı çok kaliteli, bu bölüm Amber Kiso'nun ilk kısımlarını andırıyor, tatlılık Amber Kiso da daha yanık ambersi şerbetsi kompleks; tütsü iki tık daha kaliteli ve önlerde gözüken ana notalardan biriyken, bundaki tatlılık vanilya ile daha yumuşak ve sade verilmiş, tütsü de servi-vanilya ikilisine yardımcı nota şeklinde. Sona yaklaştıkça servi ve tütsü azalıyor, vanilya da tozsuz tonka ile birleşiyor.
                              Başlangıçtaki citrus ögeleri hafif sentetiğe kaçsa da genel olarak orta üstü kalitede materyal kullanıldığını hissettiriyor.

edit: Servi notası için ağacın yaprak, yemiş ve odun kısmından elde edilen kompozit yağ kullanılmış.
                              Son Düzenleme Asaid; 16-09-20, 13:59. Tarafından yapıldı.

Yorum

• OğuzBey
                                OğuzBey Yorumladı
                                Yorumu düzenleme
                                Parfümleri Çok Güzel Yorumluyorsunuz Hocam Kaleminize Sağlık.😊

• Asaid
                                Asaid Yorumladı
                                Yorumu düzenleme
                                teşekkürler 😄
                            İşleniyor...
                            X