Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Bugün Hangi Parfümü Kullandım? Aralik 2020

Çökme
This topic is closed.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Sabah
    Hermes un jardin sur le toit
    Öğleden sonra
    Hermes un jardin sur le mediterranee
    Hermes in bu serisi çok güzel gerçekten

Redmi Note 6 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

• Ahhh Aventus... Ananaslı kekim...

Yorum

• Bu sabah elim Sauvage a gitti
        Herkese sağlıklı günler dilerim.

Yorum

• Creed - Erolfa

Radarımı millesime imperial'den erolfaya kaydırdım. Daha bi hoşuma gidiyor bu aralar

Yorum

• MFK Gentle Fluidity Silver kullandım. Floral bir açılışa, odunsu nüanslara, ardıcın kendini bol bol gösterdiği güvenli liman parfümü. Temiz ve canlandırıcı bir kokusu var. Tatlılığın odunsu yapısıyla birlikte işlenişi bana biraz Baccarat'ı anımsattı nedense. Tabi bu benzerlik %25-%30 falan. Bu parfüm ona göre baya maskülen. İlk başlarda açılışının zamanla beni bayacağını düşündüm ama öyle olmadı. Francis Kurkdjian elindekiler ile kullanana zulüm etmeyecek şekilde notaları işlemeyi çok iyi beceriyor bence. Markasından kullandığım parfümlerin hepsi çok konforlu geliyor bana. Bir de belirteyim tarzına göre kalıcılığı iyi.

Yorum

• Ormonde jayne Rose Gold kullandım

Yorum

• Mancera Hindu Kush ile devam ...

Yorum

• Vintage Adidas Sport

Yorum

• Bentley For Men Azure, Bentley

Başarılı bulduğum ve takdir ettiğim bir parfüm olan Bentley for Men Intense’in hatrına denemek istediğim bir parfümdü kendisi.

Açılışında; ananas, mandalina, bergamot ve açıklanan notalar arasında yer almasa da kullanıldığını düşündüğüm calone ile biraz sucul biraz da karpuzumsu bir havayla son derece meyveli, enerjik, güzel bir sahil kenarı yolculuğun duygusu yakalanmak istenmiş. İstenmiş diyorum çünkü, verilmek istenen bu duygu son derece tartışmalı. Benim görüşüm, açılışı bu duygu için fazla sıradan ve ucuz. Özel, farklı bir duyguyu geliştirecek estetikten uzak.

Kendini paprika, lavanta, çay, ada çayı gibi notalarla özelleştirmek isteyen koku, bence orta bölümlerde karmaşıklaşarak adeta bir salataya dönüyor. Çay var ama referans olacak bir çay değil. Ada çayının varlığı tartışılır bile! Geçmişte koklanan o kadar kaliteli lavantalardan son burdaki lavanta pek bir şey ifade etmiyor. Baharatlı yönü, özgüvensiz. Bu şekilde koku adeta bir karmaşa içinde.

Kalıcılığı ve yayılımı düşük olan koku sonlara doğru kaşmir ve tonka ile tatlılığından taviz vermeden sentetik bir bitiriş yapıyor.

Benim için sınıfı geçemeyen bir koku; Bentley for Men Intense’deki hissedilen zengin, lüks, olgun, özgüvenli kokunun tam tersi… Son derece ucuz ve piyasa işi. Dostum Bentley demişsin ama bu serçe!

Click image for larger version  Name:	bentley azure.jpg Views:	6 Size:	157.5 KB ID:	179285
                    Son Düzenleme Aryan; 09-09-20, 16:19. Tarafından yapıldı.

Yorum

• Costume National Soul

İlk Sıktığımda Tatlı Portakal Suyu Hissettim.Farklı Değişik Bir Açılışı Yok Klasik Piyasa Kokusu Gibi Açılışı.Kötü Diyemem Yinede.Ortalardan Amber,Tütsü,Vanilya Kokusu Geliyor.Tütsü Çok Baskın Değil.Altlardada Amber Vanilya Aynı Şekil Devam Ediyor.

Markanın Bence En Basit Kokusu Bana Göre.

Yorum

• Aryan
                        Aryan Yorumladı
                        Yorumu düzenleme
                        Bu, büyük ihtimalle en ucuz fiyata koklanabilecek en kaliteli amber.
                        Son Düzenleme Aryan; 09-09-20, 16:33. Tarafından yapıldı.

• OğuzBey
                        OğuzBey Yorumladı
                        Yorumu düzenleme
                        Çokda Ucuz Değil Hocam😂

• Sabah
                      Banana republic 78 vintage green
                      Öğleden sonra için
                      Thierry mugler ultra zest

Redmi Note 6 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

• Jean Paul Gaultier Le Male

Yorum

• Fragrance One Office

Yorum

• ADP Bergamotta di Calabria

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yorum

• M.L Saisons Yellow Sea çoçukluğuma götürdü, babamın kullandığı erkeksi kokulardan birine çok benziyor. Bana Nicolai New York'u anımsattı.

Yorum

İşleniyor...
                              X