Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Bugün Hangi Parfümü Kullandım? Aralik 2020

Çökme
This topic is closed.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• 2 farklı sandal yorumu olan Acqua di Parma Sandalo ve Serge Lutens Santal Majuscule kullandım

Yorum

• Armani eau pour homme kullandım.

Yorum

• Diğer koluma da Frapin paradis perdu sıktım. Vetiver, çimen, greyfurt baskın, hafif boozy havası da olan ilginç bir koku.

Yorum

• Sospiro - Laylati

az-orta tatlılıkta, bol pudralı vanilya-misk-paçuli. paçuli çok iyi kanalize olmuş, tek başına hissedilmiyor, tamamen bu üçü birleşik. misk temiz şekilde dengeli. yapraksı bir yeşillik de var. kenevir olabileceği söylenmiş fakat Kinski tarzından gayet uzak, keskin değil yumuşak tozlu hafif dumanlı bir yeşillik. pudralı, tozlu kısmı L'Air de Rien'i anımsatıyor. tatlılık çok daha az, Amber yok, meşe yerine başka türden bir yeşillik daha yoğun olarak var. benim tende katmanlı olmadı, tek düze fakat yayılım, kalıcılık üst seviyede. kullanmaktan bıkmayacağım, huzur veren bir koku profili var. ben yazın kullanıyorum ama asıl sonbahar-kışa iyi gider.
          Black Afgano'yu denemediğim için benzerliği konusunda yorum yapamıyorum.

Yorum

• Serge Lutens Cracheuse De Flammes oldukça feminen bir koku.

Yorum

• orangeverte
              orangeverte Yorumladı
              Yorumu düzenleme
              Size katılıyorum , bayanlara daha çok yakışacaktır. Yalniz öyle güzel bir koku ki ara ara kendim de kullanıyorum

• Chanel - Egoiste
            Her daim elimin altında bulundurabileceğim güzelliklerden.

Yorum

• Back to black by killian. Tahammül sınırlarımı bu kadar zorlayan, bu kadar midemi kaldıran başka bir parfüm kokladım mi hatırlamıyorum. Sevenine elbette saygım var, ama mümkünse bir daha yollarımız kesişmesin.

Yorum

• Aryan
                Aryan Yorumladı
                Yorumu düzenleme
                orangeverte hocam, sizi ilk defa bu kadar sert görüyoruz Bugün de Olfactive Studio Close Up kullanmışsınız. Bence, şöyle bir Bowling Green açıp ferah, rahat bir nefes almalısınız...

• Asaid
                Asaid Yorumladı
                Yorumu düzenleme
                orangeverte 😅 durum ciddi o halde

• orangeverte
                orangeverte Yorumladı
                Yorumu düzenleme
                Asaid hocam gerçekten beni bu kadar zorlayan bir parfüm olmamıştı 🤮 Aryan hocam parfümü kolumda uyguladigim noktayı iyice yıkadıktan sonra bowling green olmasa da bir başka ferah parfüm olan ramon monegal entre Naranjos'u kullandım bolca🙂

• Montale red vetiver

Redmi Note 6 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

• Bu akşam deyim yerindeyse canım vanilyalı bir parfüm çekti... Vanilya genellikle tatlı ve kuvvetli yapısıyla kış kullanımı için uygun görülür ama bazı vanilyalı parfümlerin sıcak havada daha da güzelleştiğini farkettim. Özellikle vanilyaya narenciye veya beyaz çiçekler eşlik ediyorsa. Guerlain L'Instant da bunlardan biri. Açılışta kısa bir süre hissedilen narenciyeler, yerini yine limonsu bir kokusu olan manolya ile çok tatlı olmayan, hatta soğuk havada acımsı hissedilen bir vanilyaya bırakıyor. Yazınsa vanilyadan gelen bu acılık tamamen kayboluyor ve bazı yorumlarda tariflenen kremsi hissiyat, dip notalarda şahane bir şekilde ortaya çıkıyor. Sevdiğim parfümörlerden Maurice Roucel'in tasarımı olan L'Instant'ın ana akım parfümler içinde hakettiği değeri görmeyen bir parfüm olduğunu düşünüyorum. Benzeri bir parfüme rastlamadığım, ama bir şekilde nostaljik, çok eskilerden tanıyormuşum gibi gelen bir parfüm. Gündelik telaş içinde kullanmaya kıyamadıklarımdan, özledikçe çıkıyor kutusundan.

Yorum

• Baldi Occhio di tigre.

Yorum

• Click image for larger version

Name:	A0AE7EF6-B3E3-4DBF-BEB3-F0D891392B1A.jpeg
Views:	284
Size:	17.2 KB
ID:	174842 Hermes Un Jardin En Mediterranee

Hermes bahçe serisine devam. Serinin gizli güzelliklerinden mediterranee. Yeşil bir koku ama bu ot,çimen yeşilliği değil de daha çok ağaç yaprağı yeşilliği içerisinde keskin tarzda kullanılmış narenciyeler var. Sahili olan bir vahşi orman vahşi narenciye ağaçları ve keskin yeşil yapraklı ağaçların olduğu bir yerin şişelenmiş hali gibi. Tabi bu seride her parfümde olduğu gibi doğallık akıyor. Genel beğenisi ortalama diyelim. Performans ortalama. Herkese mutlu pazarlar 🙃
                    Son Düzenleme furkan1001; 12-07-20, 15:48. Tarafından yapıldı.

Yorum

• Aryan
                      Aryan Yorumladı
                      Yorumu düzenleme
                      Serinin yıldızı Nil ama bir diğer en çok dikkat çekeni de Mediterranee. Hatta bahçe serisi hakkında en güzelini seçme konusunda insanların ağırlıklı olarak Nil ve Mediterranee arasında ikiye bölündüklerini gözlemledim.

• furkan1001
                      furkan1001 Yorumladı
                      Yorumu düzenleme
                      Benim için de serinin yıldızı nil ama Mediterranee çok özel bir parfüm kafaya koydum bu seriyi tamamlayacağım hepsi birbirinden güzel 🙃

• DHI 2012

Dior Homme serisinde açık ara en az sevdiğim parfüm olmasına rağmen arada sırada nadir de olsa öyle kullanıyorum işte. Kullanma sebebim de muhtemelen dekantı israf etmeden adam akıllı kullanarak bitirme isteğim

Yorum

• Serge Lutens five o clock

zencefil ve çay mı. Bence gayet güzel bir koku.

Yorum

• Olfactivo Studio Close Up. Nedense niş bir kokudan ziyade bana sıradan tatlı tasarımcı kokularından biri gibi geldi.

Yorum

• Nishane ambra calabria

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yorum

İşleniyor...
                          X