Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Bugün Hangi Parfümü Kullandım? Aralik 2020

Çökme
This topic is closed.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Jo Malone Wood Sea Sage Salt

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yorum

• Amouage İnterlude Black Iris - İnterlude gibi açılıyor keskin baharatlarla daha sonra Iris notası eklenince parfüm farklı bir yöne evriliyor kremsi genel beğeniye daha uygun İnterlude olmuş performansı çok iyi beğendim ilerde şişeli edinebilirim ama normal Amouage fiyatlarını gördüğü zaman çünkü çok farklı şeyler vadetmiyor parfüm
      Son Düzenleme UmutAras; 07-07-20, 15:07. Tarafından yapıldı.

Yorum

• Lalique Encre Noire

Bugün evde ne kullansam diye dekantlara bakınca elim istemsiz bir şekilde bu arkadaşa gitti. Vetiver yıldızımın pek barışmadığı bir nota olsa bile ayda yılda birkaç kere kullanıyorum işte vetiverli parfüm

Yorum

• Acemiburun
          Acemiburun Yorumladı
          Yorumu düzenleme
          Hocam siz buaralar vetiver kullanmayı arttırdınız bana kalsa , sevmeye başlıyosunuz😄

• Abbathdoom
          Abbathdoom Yorumladı
          Yorumu düzenleme
          Vetiveri sevmeyen hiç sevmiyor ama seveni de bırakamıyor hocam. Bir tür bağımlılık gibi diyebiliriz. 😊

• xPixa
          xPixa Yorumladı
          Yorumu düzenleme
          Acemiburun yok yahu zaten alt tarafı iki tane vetiverli dekantım var biri bu diğeri de incident diplomatique. Zaten diğerini satışa koydum baya bir önce, en son ne zaman kullandım hiçbir fikrim yok
          Abbathdoom evet öyle galiba

• Bowling Green, Geoffrey Beene

Konsantrasyon olarak ince, ferah bir koku olmasına rağmen profili; çok kompleks, zengin ve iyi harmanlanmış bir koku. Koku profilinde çok fazla nota yer alıyor; aralarından da hiçbiri çok sivrilip, mikrofonu eline tek başına almıyor. Kokuda, notalar kendilerinden taviz vermeseler de yumuşak bir şekilde bir araya geliyor ve harika bir armoni oluşturuyor. Notaların kendilerini göstermekten çekinmeyip, kokudaki geçişlerinin de yine bu kadar yumuşak olması ise gerçekten inanılmaz.

86’ çıkışlı bu koku, evet old school ama halen modern kalabiliyor. İngiliz bahçelerini anımsatan, şık bir İngiliz tarzına sahip. O yüzden bu aslında, yüzyıllık tarihe sahip köklü İngiliz parfüm evleri Penhaligons ve Atkinsons’dan koklasam şaşırmayacağım tarzda bir parfüm...

Koku profili olarak daha yakından hassasiyetle bakılması gereken bir çalışma, kuşkusuz zamanla kullandıkça daha iyi anlaşılabilecek bir parfüm. Şimdilik, kısaca ilk izlenimlerim bunlar.
        Son Düzenleme Aryan; 07-07-20, 19:49. Tarafından yapıldı.

Yorum

• Sogno Reale Mendittorosa kullandım. Boozy yönü ile amberin o tozlu ama kısmen tatlı yanı yaz parfümü diye lanse edilse de aşırı sıcaklarda bunaltabilir. Kalıcılığı amber sayesinde uzun sürelere çıkmış. Ben pek aquatik ve citrus hissedemiyorum nedense. Tenimde belirgin olarak amberli, reçineli, alkollü bir hava ortaya çıkarıyor.

Yorum

• Gres - Homme de Gres

kışa bile çok yakışacak yoğunlukta bir meşe yosunu var. çiçek notalarını çok hissedemiyorum, limon tarzı citruslarla açılıyor, sonradan meşe yosunu-turunç ikilisiyle devam ediyor. keşke neroli indolik kullanılsaymış daha hoş olurdu benim için. bu alandaki favorim yatagan'ı bugün itibariyle geçti. Vintage Yatagan kullansam fikrim değişir muhtemelen. Ben bu tür yeşil-fresh tarzlarında bir hayvansallık veya indolik tarzı dokunuş bekliyorum ki vintagelerinde varmış bu tür dokunuşlar. genel beğeniyi azaltsa bile doğaya daha yakın hissettiren bir unsur. böyle de yeterince hoş gerçi, şikayet yok.
            Son Düzenleme Asaid; 07-07-20, 20:48. Tarafından yapıldı.

Yorum

• Nishane Ani

Yorum

• hacivat

Yorum

• Olfactive Studio Flashback

Yorum

• Kenzo power

Yorum

• Penhaligons Esprit Du Roi

Açılış çok hafif tatlımsı yeşil ama çok doğal bir domates yaprağı ile açılış yapıyor çok doğal domatesli bir açılış. Başı çok başarılı biraz daha uzun sürmesini isterdim. Orta kısımlarda parfüm biraz sertleşmeye acı havaya bürünmeye başlıyor. Nane,citrus ve vetiver kullanımı pürüssüz. Orta kısımlarda ilerledikçe parfüm daha sert ve acı tadı artırıyor. Son kısımlarda cantona8 hocamın belirttiği gibi pasaklı mahalle arası berber kokusuna dönüyor. Yaz için güzel bir maskülen. Tatlı bir parfüm değil daha çok acımtırak. Belirli bir yaş istiyor ama söylenildiği gibi baba hatta dede parfümü hiç değil. Hem eski kafalı hem modern. Bizim toplumumuzda herkesin beğeneceği bir parfüm değil. Performans olarak ilk bir saat güçlü sona tene baya çekiliyor. Yayılım düşük kalıcık iyi. Herkese selamlar 👋

Yorum

• Amouage OPUS V

Yorum

• YSL Kouros Vintage

Evde şenlik vardı bugün Hava da serin ve rüzgarlı olunca bu babayiğitle hem hasret giderdim hem de balkonda baya bir keyif yaptım

Yorum

• Dunhill - Icon

Yorum

• serge lutens vetiver oriental

Yorum

İşleniyor...
                              X