Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Bugün Hangi Parfümü Kullandım? Aralik 2020

Çökme
This topic is closed.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Bugün, Mancera'dan Aoud Lemon Mint'i kullanıp, yazdım: http://parfumhobisi.com/forum/ana-fo...n-mint-mancera

Yorum

• Asaid
      Asaid Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      hem de ne yazma👏🏻, sizin meslek neydi hocam? direk dergi yazısı gibi olmuş.

• Aryan
      Aryan Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Güzel yorumunuz için teşekkür ederim Asaid hocam Gazetecilik, editörlük ve basın danışmanlığı yaptım. Şuan da halen yapıyor olabilirim, sanırım... Emin değilim. Okumayı, yazmayı seviyoruz (Genel).
      Son Düzenleme Aryan; 04-07-20, 18:33. Tarafından yapıldı.

• Orjinal yazı sahibi: Acemiburun View Post
    Masa karıştı , yok mu kırklarelinde yaşayan 😄
    Click image for larger version

Name:	IMG-20200704-WA0000.jpg
Views:	548
Size:	213.9 KB
ID:	174105
    Hocam silivride yaşıyorum çok uzak sayılmaz odin kaç numara acaba fotografta görünen

Yorum

• Acemiburun
      Acemiburun Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      07 tanoke hocam geçen splitte olan ,beklerim 😄

• Guerlain L’Homme Ideal Edp

Yorum

• Temmuz ayı, yazın en sıcak günlerini içinde bulunduran, havanın iyiden iyiye ısınması ile artık neredeyse parfüm sıkmanın aklımıza bile gelmediği günler. Bu günlerde parfüm kullanmaktan ziyade parfümden keyif almak zor olsa da seçimi eğer doğru yaparsanız yine parfümün keyfine varabiliyorsunuz.

İşte böyle bir İzmir sıcağında bugün ne kullansam diye bakınırken dolapta elimin gittiği MFK Aqua Universalis. Fısır fısır kullanılacak, boğmayan, baymayan, mis gibi tertemiz sabunsu bir parfüm.
      O kadar temiz bir hissiyatı var ki bu parfüme renk seçecek olsak kar beyazı olurdu.

yazının tamamı.

http://parfumhobisi.com/forum/ana-fo...ua-universalis

Yorum

• Profumum Roma Acqua di Sale

Ofis ortamında ya da şehrin bunaltıcı sıcaklarında kullanmaktan ziyade hafif bir rüzgar eşliğinde deniz kenarında kullanmak ayrı bir keyifli. Performanslı yazlık alternatif arayan arkadaşlara tavsiye edilir

Yorum

• Tom Daxon Salvia Sclarea

Yorum

• Acqua Di Parma Colonia Leather kullandım. Bu mevsimde deri parfümü belki sıcağın altında rahatsız edebilir ama evde iken ben çok rahatsız olmadım. Açılışındaki narenciye biraz daha dayanıklı olsa herkes için kullanışlı olur aslında.

Yorum

• Green Water, Jacques Fath

Dün, Aoud Lemon Mint’te aradığım naneyi burada buldum.

Bu parfüm için ilk izlenim olarak söyleyebileceğim, öncelikle bu kokuyu sevmeniz için nane kokusunu sevmeniz gerek. Kokuda en fazla hissedilen notalardan biri olan nanenin etkisiyle, dekantı şişeden kokladığımda bana ağız çalkalama suyu, diş macunu kokusu gibi gelse de üzerimde çok daha farklı ve güzel bir şekilde durdu; nane daha az yoğun bir şekilde üzerime otururken, diğer notalar daha ayrılabilir bir şekilde hissedildi. Açılışta turunçgiller ve sonrasında da daha farklı, çeşitli yeşil notaların olduğunu fark edebiliyorsunuz. Gerçekten çok ferah bir koku. Fena da değil, kendisiyle biraz daha vakit geçirmek gerekiyor… Sıcak günler için farklı, ferah bir seçenek olabilir.

Bu arada Jacques Fath’ın parfüm koleksiyonu arşivinde 2 adet Green Water gözüküyor:

Biri 1993 çıkışlı, Vincent Roubert’in tasarladığı, bugün vintage olarak sayılabilecek olan:
              https://www.fragrantica.com/perfume/Jacques-Fath/Green-Water-5115.html

Click image for larger version  Name:	green-water-jacques-fath-2922.jpg Views:	0 Size:	70.9 KB ID:	174190

Diğeri ise, bugün kullandığımız 2015 çıkışlı, Cecile Zarokian’ın tasarladığı olan: https://www.fragrantica.com/perfume/Jacques-Fath/Green-Water-32569.html

Click image for larger version  Name:	375x500.32569.jpg Views:	0 Size:	14.5 KB ID:	174191

İlk bakışta, koku profili olarak açıklanan notalara bakıldığında dikkatimi çeken farklar: Vintage olanında nane yer almıyorken, güncelinde nane notasının bulunması ve vintage olanında havuç notası bulunurken, bu notanın da güncelinde yer almaması...
              Son Düzenleme Aryan; 05-07-20, 22:15. Tarafından yapıldı.

Yorum

• min new york shaman

Redmi Note 6 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

• dg light blue

Yorum

• Geoffrey Beene Bowling Green. Güzel gelse de şişeli almam.

Yorum

• orangeverte
                      orangeverte Yorumladı
                      Yorumu düzenleme
                      hangi açıdan şişeli almazsınız?

• Myrkur
                      Myrkur Yorumladı
                      Yorumu düzenleme
                      Hocam beklemiş halinde bir şeyler rahatsız etti tam tarif etmek zor. Yoksa açılışını çok sevmiştim, yeşil turunçgil karışımı değişik bir koku.
                      Son Düzenleme Myrkur; 06-07-20, 18:02. Tarafından yapıldı.

• Dior Sauvage Edp

Yorum

• Chanel Platinum Egoiste

Sahip olduğum parfümler içerisinde en güvenli liman diye tabir edebileceğim kokudur kendisi. Her defasında hiç çekinmeden 3-4 fıs rahatlıkla sıkarım şişesinden

Yorum

• Aryan
                        Aryan Yorumladı
                        Yorumu düzenleme
                        xPixa, 1000. gönderinizi tebrik ederim. Zor ama umarım biz de sizin gibi içimizdeki heyecanı yitirmeden sürdürebiliriz bu hobiyi.

• xPixa
                        xPixa Yorumladı
                        Yorumu düzenleme
                        Sağolun hocam evet 1000 mesaj barıjını geçmişim ben de siz yazınca fark ettim Heyacan da bitmez umarım hayırlısı

• Guerlain - Tonka Imperiale

Yorum

• roja dove elysium cologne

Yorum

İşleniyor...
                        X