Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Bugün Hangi Parfümü Kullandım? Aralik 2020

Çökme
This topic is closed.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

Tom Ford Patchouli Absolu

Şu saate kadar dışarı çıkmanın yasak olduğu bu günde sabahtan beri evde bu arkadaşla keyif yaptım ve dekantı da bitirdim. Darısı bitmeyi bekleyen diğer dekantların başına

Yorum

Escentric 01

İSO e süpere, limon ve iris. Yaz için iyi bir seçenek oldu.

Yorum

Hermès - Bel Ami
        https://www.fragrantica.com/perfume/...el-Ami-25.html

ilk birkaç dk. feminene yakın bir tatlılıkta turunç ve çiçeklerin hükmünde. sonra aniden o tatlılık kayboluyor ve sert bir deri, gayet keskin karanfil ve hafif meşe yosunu ile devam ediyor. orta kısımlar deri notasının keskin kullanılmasına alışkın olmayanlar için zorlayıcı olabilir fakat karanfil gittikçe hafifleyip sedir devreye giriyor çok geçmeden amber ve hind cevizi de hafiften bir tatlılık ekliyor. Vetiver ortalardan itibaren hissediliyor sonda daha baskın. Eski versiyonda hayvansallık da varmış, bu yenisinde ben de hissetmedim. çok süslenmemiş kaliteli bir deri yorumu, sedirle keskinliği biraz alınmış olsa da birçoklarına sert hatta alışkın olmayanlar için yanık efektli gelecektir.
        Koku kalitesi harika fakat yayılım ve kalıcılık düşük seviyede.

edit1: kalıcılık aslında göreceli olarak orta-iyi seviyede 6-8 saat.
        edit2: tamamen tenden ayrılmaya yakın deri-sedir kalmıyor. vetiveri yumuşatan ambersi bir tatlılık var sadece.
        edit3: kıyafette başlangıçtaki turunçlar daha uzun süre devam ediyor yaklaşık 1 saat kadar. katman geçişleri daha düzgün.
        Son Düzenleme Asaid; 28-06-20, 17:14. Tarafından yapıldı.

Yorum

• Aryan
          Aryan Yorumladı
          Yorumu düzenleme
          Asaid hocam, bu parfümü koklamadım ama haddimi de aşarak siz de kusura bakmazsanız ben bu parfümü, bir Maupassant hayranı olan ve filmlerini mütemadiyen takım elbiseyle yöneten Fransız yönetmen Jean-Luc Godard'a yakıştırmak istiyorum.

• Asaid
          Asaid Yorumladı
          Yorumu düzenleme
          Godard çok tanımıyorum ne yazık ki ama takım elbiseye bu tipiyle yakışır muhakkak. Zaten Maupassant'ın romanına referans olarak yapılmış, benim de haddim olmayarak Guy de Maupassant'a da yakışabilir ama animalic olan eski versiyon ona daha iyi gider sanki😅
          Son Düzenleme Asaid; 27-06-20, 23:16. Tarafından yapıldı.

Ramon Monegal LA Isla Blanca..

yavaş yavaş sevmeye başladım

Yorum

Jean Paul Gaultier Le Beau

Yorum

Rive gauche pour homme. Güzel bir aromatik fujer.

Yorum

Eau de Cedre - Giorgio Armani

Moda evi Armani’nin 1984 yılında sunduğu ilk maskülen parfümü Eau Pour Homme’un 30 yıl sonraki görkemli ve güzel sedir ağaçlarına adanmış bir versiyonu… “Eau de Cedre” yani “sedir suyu” anlamını taşıyan bir adı olmasına rağmen içerdiği yoğun çay notası sebebiyle son yıllarda çay parfümleri tavsiyelerinde adı sıklıkla geçiyor.

Koku, açılış notaları narenciye, adaçayı ile son derece canlı ve taze açılıyor. Kısa bir açılıştan sonra koku profilini oluşturan baskın notalar daha anlaşılır hale geliyor. Bunlardan biri; parfümün yeşil rengini güçlendiren menekşe yaprağı. Kakule, kimyon gibi baharat notaları ise kokuya, hafif bir meltem esintisi edasıyla mütevazi bir şekilde katılıyor. Baharatlar, bu kokuda az hissedilen notalardan. Burada baharatların agresifliği yok. Bu sakin ve huzurlu bir parfüm.

Çay ise bu parfümde her daim orada! Çok doğal bir çay hissiyatı ve yanında yumuşak bir derinlik katan süet benim için kokudaki en dikkat çekici noktalar. Ve tabii ki sedir… Sedir zaman geçtikçe kokuda büyüyor, parfümün adının hakkını verircesine ağırlığını koyuyor parfüme. Kokuda en fazla hissedilen notalar: Çay, sedir, süet ve menekşe…

Kısaca, güçlü bir sedir bazı üzerine inşa edilmiş, yeşil temaya sahip ferah bir çay parfümü. Designer piyasasında son yıllardaki en güzel işlerden bir tanesi. Keyifli bir parfüm.

Yorum

yanlışlıkla armani in love with you freeze kullandım. berbat

Yorum

ADP Colonia Pura kullandım

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yorum

profumum roma arso
                    Çam kokusu ağırlıklı. Ancak bu farklı bir çam. Bir gün önce gövdesinin yarısı yanmış. Sonra bir şekilde bu ateş söndürülmüş. Güneşli bir gün. Çam kokusunun içine yanmış odun, katran kokuları karışıyor. Farklı bir koku. Ama odunsu ormansı kokular arasında tercih edeceğim bir koku olmaz

Yorum

• Acemiburun
                      Acemiburun Yorumladı
                      Yorumu düzenleme
                      Reçineden galiba tatlılık veriyor baymıştı beni

Jovoy Psychedelique

Evde pazar keyfi

Yorum

Issey Miyake - L’ Eau d’ Issey pour Homme

Yorum

Dunhill icon edp. Yaz için ferah bir seçenek.

Yorum

La Isla Blanca

Yorum

Creed Viking

Yorum

İşleniyor...
                            X