Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Bugün Hangi Parfümü Kullandım? Aralik 2020

Çökme
This topic is closed.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Hermes Un Jardin Sur Le Toit

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yorum

• Amouage Beach Hut

Gerek başlangıcındaki o taptaze nane gerek sonradan ortaya çıkan tozlu vetiver her aşamasıyla oldukça beğendiğim bir parfüm

Yorum

• Eight&Bob Cap D’Antibes menekşe ve nane temalı yaz için çok ideal bir koku.

Yorum

• Houbigant Fougere Royal

Yorum

• İntense cafe

Yorum

• Bugün tatlı kokulardan devam . MFK oud satın mood.

Yorum

• Aryan
                Aryan Yorumladı
                Yorumu düzenleme
                Çok zalim bir yayılımı var, özellikle sıcak havalarda dikkatli olunması gerekilen kokulardan...
                Son Düzenleme Aryan; 18-07-20, 20:51. Tarafından yapıldı.

• orangeverte
                orangeverte Yorumladı
                Yorumu düzenleme
                Katılıyorum. O yüzden akşam serinliğinde bahçede sıkmayı tercih ettim

• Touch for Men, Burberry

Temiz, güvenli, beğenisi yüksek, ılık ve sıcak havaları seven, sabunsu, biraz da pudralı kokuya sahip bir parfüm. Ama burdaki sabunsuluk, klasik kalıp sabun gibi değil gerçekten bir tarzı olan hoş bir temizlik havası veren şekilde.

En fazla hissedilen ana merkez nota, baz bölümünde yer alan misk. Bu notanın dilimize soktuğu söylem gibi mis gibi kokan bu parfümü özel kılan ise yan notaları. En fazla hissedilen diğer bir nota olan menekşe yaprağını yoğun bir şekilde hissedebiliyorsunuz. Losyon rengi sebebiyle bu parfümde hep bir aquatik hava arasam da itiraf etmem gerekir ki menekşe yaprağından kaynaklı olsa gerek; maviden daha çok yeşile biraz daha yakın bir kokuya sahip. Ama bu parfüm için genel tek bir renk seçecek olsam, bu beyaz olurdu.

Bunun yanında kokunun beyaz biberden dolayı biraz baharatlı, tonka fasulyesinden dolayı da biraz pudralı-tatlı bir yönü olduğunu belirtmek gerekir. Bu yönlerini de yumuşak bir şekilde barındıran parfüm, tüm bu özellikleriyle birlikte işlevsel olarak ofis, kapalı ortam, gündelik kullanım için çok uygun bir kokuya dönüşüyor. Touch, 20 senelik bir koku olması sebebiyle beni şaşırtan ve saygı uyandırmayı başaran, bunun yanında koku tarzı, şişe dizaynı, uygun fiyatıyla da kendisine sempati duymamı sağlayan bir parfüm oldu.
              Click image for larger version  Name:	0002763-4.jpg Views:	0 Size:	74.0 KB ID:	175368
              Son Düzenleme Aryan; 18-07-20, 20:23. Tarafından yapıldı.

Yorum

• Parfums de Marly - Layton

Yorum

• Acqua di Parma Colonia Mirra
                  Markanın imzası haline gelmiş parlak narenciyelerle açılıp sonrasında yumuşak baharatlar,hafif dumansılık ve ılık tatlı amberin mürün etrafını çevrelediği güzel bir parfüm olmuş.Her ortama uyabilecek modern maskülen yapısı,rafine içeriği ve performansı ile imza olabilecek bir parfüm.Kör alış yaptım ve asla pişman olmadım.
                  Markanın bu kahverengi şişelerini hep beğenmişimdir ancak ne yazık ki siyah şişelerde EDP olarak sunulmaya başlandıktan sonra bu seriyi sonlandırdılar ve bu koleksiyondan bazıları siyah şişelere geçemedi yani üretimi durduruldu.Mirra da onlardan biri

Yorum

• Coco Mademoiselle kullandım.İçindeki turunçgil ve gül kullanımını seviyorum.

Yorum

• Dior Homme Sport 2014 batch kullandım Ama sevemedim kolonyamsı bir yapı mevcut 2019 batch tenime daha iyi uydu ve kalıcığı daha fazla oldu

Yorum

• Sabahın erken saatinde hava serinken PDM layton kullandım. Elmalı kokuları çok sevmiyorum herhalde.

Yorum

• Chanel pour monsieur edt concentree

Chanel in üretimini durduğu daha doğrusu artık edp adıyla ürettiği ilk versiyon pm edt ye ilk on dakikası hariç pek benzemeyen çok başarılı ve katmanlı bir parfüm. Benim bugün kullandığım 90 lar dan kalma vintage bir minyatür dökme şişe meşe yosunu çok net bir biçimde hissediliyor güncel versiyon edp de vanilya ile tatlılık biraz daha artırılmış ve meşe yosunu artık yok. Az önce de ifade ettiğim gibi klasik pour monsieur den farkı çizgide ilerliyor hem daha modern hem daha kullanışlı ama yine de özellikle açılışta limon ve lavantalı maskülen DNA bunda da var fakat parfüm daha sonra baharatlar ve vanilyanın etkisiyle başka bir yöne evriliyor meşe yosunu bu kısımda da çok belirgin. Başı ve sonu çok farklı olan çok klas bir Chanel parfümü, Nicolai Ny intense seven arkadaşlara denemelerini tavsiye ederim bunu da beğeneceklerdir.

Yorum

• Maison Francis Kurkdjian Lumiere Noire Homme

Sevebildiğim nadir gül içeren parfümlerden birisi. Erkek parfümlerinde gül kullanımının öncülerinden. Efsane sayılabilecek bir parfüm. Temiz,kaliteli,elegant bir parfüm. Genel beğenisi yüksek; beğenmeyen çıkmayacaktır. Performans kalıcılık iyi yayılım orta. Benim şişede yaklaşık 10 ml kaldı bu yaz sonbaharı çıkartır seneye bakarız artık. Yalnız bu adamın ismine hastayım ya çok karizmatik bir isme sahip 😂 herkese mutlu pazarlar 😊

Yorum

• Creed Viking

Yorum

İşleniyor...
                              X