Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Geçtiğimiz 10 Yılda Piyasaya Çıkmış Favori Parfümleriniz

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Geçtiğimiz 10 Yılda Piyasaya Çıkmış Favori Parfümleriniz

Evet forum ahalisi öyle ya da böyle bir 10 senelik zaman dilimini daha geride bırakmış bulunuyoruz. Forumda aradım fakat böyle bir başlık bulamadım. Geride bıraktığımız 10 yılda (2010-2019 yılları arasında) piyasaya çıkmış favori parfümleriniz nelerdir hep beraber yazalım buraya. İlk 5,10 ya da 20 diye bir kısıtlama yok; ne kadar istiyorsanız en çok hoşunuza giden, zamanında denediğiniz, kullanıp bitirdiğiniz ya da halen kullanmakta olduğunuz parfümleri niş ya da designer ayrımı olmaksınız yazıverin Benim listem şu şekilde;

Tauer Au Coeur du Desert
    Nicolai New York Intense
    Frederic Malle Promise
    MCDI Chypre Palatin
    Dior Homme Parfum
    Tom Ford Tobacco Oud
    Amouage Interlude Man
    Fort&Manle Süleyman Le Magnifique
    Mona di Orio Vanille

Ben kendime 10 parfümden oluşan bir liste yaptım fakat 10. ve son sırayı boş bıraktım çünkü henüz hiç denemediğim ama ilerleyen günlerde deneyeceğimi umduğum birkaç tane Roja Dove, Kilian ve MFK var. Bunların içerisinden de bir tane seçip listemi öyle tamamlayacağım
    Son Düzenleme xPixa; 11-02-20, 22:42. Tarafından yapıldı.

İlk aklıma gelen üçlü:
    -TT Ursa
    -Bentley Intense
    -PdM Carlisle

Yorum

Creed aventus (2010)
      Creed spice& wood (2010)
      By redo Accord oud (2010)
      Amouge opus V (2011)
      Slumberhouse Baque (2012)
      Montabacco (2012)
      Casamoratti 1888 (2013)
      Roja Enigma (2013)
      Andy tauer Acdd (2016)
      Fan your flames (2016)

Benimde ilk 10 böyle neler geldi geçti ama bu listem her zaman yanında görmek istediklerim .

Yorum

• _sefa_
        _sefa_ Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        Engin hocam, byredoları(accord oud, oud immortel) denemesem de birşey kaybetmiş olmayacağım kokular olarak görüyordum. Accord Oud ile kanıma girdiniz😊
        Son Düzenleme _sefa_; 11-02-20, 23:36. Tarafından yapıldı.

• Marmaris büfe
        Marmaris büfe Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        Sefa hocam BY redo ‘dan tek favorim odunsu bir parfüm baştan sona tozlu bir odunsuluk mevcut , safran kulanımı ve kara böğürtlen mükemmel muhakkak denemelisin.

Laurent Mazzone Hard Leather
      MFK APLS
      ELdO Rien Intense Incense
      Kinski
      Oliver&Co. Vetiverus
      Masque Milano Russian Tea
      O'Driu Peety
      Rania J Ambre Loup
      Tiziana Terenzi Laudano Nero

10. parfüm konusunda çok kararsız kaldım. Birisini yazsam diğeri için ağlardım. Bu yüzden yazmamak en iyisi diye düşündüm. Diğerleri de son zamanlarda kullanımından en çok zevk aldığım parfümler.​​​ Bendeki kararsızlıkla yarın bile bu liste değişebilir. ​​​​

Yorum

Kinski ve hard leather. Özellikle kinski favorim. Şahane bir kirlilik. Fakat intense incense fena merak ediyorum. Bulmalıyım.

Yorum

Creed Aventus
          Bleu de Chanel
          Dior Sauvage
          Pdm Layton
          Acqua di Gio Profumo
          DG The One
          Valentino Uomo İntense
          Allure Homme Edition Blanche
          Nishane Hacivat

Yorum

Nicolai Newyork İntense: Her ne kadar intense olmayanının çıkış yılı 1989 olsa ve aynı DNA ya sahip olsalarda 2014 çıkışlı yeni versiyon olmasından ve tahtını bu zamana kadar sallayacak bir parfümle karşılaşmamamdan dolayı ilk sırada.

Jovoy Remember Me - Sanırım ben bu parfüme aşığım.

Nishane Ani- Özellikle havaların serin gittiği bu zamanlarda kendini daha doğru gösteren ve kendini her kullanımda kendisine daha da fazla bağlayan enfes çalışma.

Xerjoff Alexandria II. Ben ona Xerjoffun Aventusu diyorum. Genel beğenisi ve performansı oldukça yüksek kalite ve lüks hissiyatı yüksek eskimeyecek bir parfüm.

The Merchant Of Venice Arabesque: Kullanımı rahat, genel beğenisi yüksek tütün, tarçın kombosu.

Yorum

Nishane Ani - Tam bu havaların parfümü. muhteşem bir kompozisyon

The Merchant Of Venice Arabesque : Bırakın Tom Ford Tobacco Vanille ya da Herod'u, bu parfüm hepsine tekmeyi vurur uzakdoğuya sürgün eder.

Dior Leather Oud : Gönül isterdi ki burada koublai khan da olsun ama işte... En güzel Leş parfümlerden birisi.

YSL La Collection Oud Absolue M7 : Güzel denilebilecebir oud mür örneği diyebilirim.

Xerjoff Alexandria 2 : Bu parfüme bir şey demeye gerek yok..

Yorum

MFK Saitn Mood
                MFK Baccarat Rouge
                MFK Oud
                Kilian Good Girl Gone Bad
                Kilian Gold Knight
                Dior Homme Parfum
                Gucci Guilty Absolute Homme
                Guerlain Santal Royal
                Constume National Soul
                Jovoy Remember Me
                Tom Ford Noir