Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Bugün Hangi Parfümü Kullandım? Haziran 2020

Çökme
This topic is closed.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Christian Dior - Sauvage EDP.

Bu koku, bana çok sevdiğim sahil kenti memleketim Tekirdağ’ın denize çıkan, anason kokulu sokaklarını hatırlatıyor. Sanırım bu, parfümdeki “ambroxan” ile “anason” birlikteliğinin bir sonucu…

Biraz önyargı ile yaklaştığım bu parfümdeki “ambroxan”dan ne olduğu belirsiz bir koku almayı beklerken başarılı bir şekilde "deniz havası"nı veren bir amber kokusunu almış olmam beni şaşırttı doğrusu. Bana "denizden gelen”, “denize dair” bir şey hissiyatını veren "ambroxan", sentetik koku molekülleri arasında en pahalı olanlardan –ki sanırım o da içlerinde kalite kalite ayrılıyor ve Dior, sentetik de olsa en azından en gerçekçi, kalitelisini kullanmış olabilir…

Burada o tanıdık özgün anason kokusunu ise "anetol"un vermiş olması lazım...

Her neyse, “Anason kokusundan rahatsız olunuyor” gibi hiçbir yerli vatandaşın destek vermediği, üzerine de karşı çıktığı bir yalan ile fabrika kapatılıp üzüm bağlarını söküp köylüyü, işçiyi kovup o bölgeye AVM ve rezidanslar dikseler de en azından kolektif ve bireysel hafızaya kodlanmış o kokunun silinmesi çok zor. Ve pek tabii kimsenin duyumsamadığı bu anason ile deniz kokusu, çay ve kek birlikteliği gibi “Proust Fenomeni”ne dönüşebilir…
    Son Düzenleme Aryan; 25-05-20, 21:42. Tarafından yapıldı.

Yorum

• Rayiha
      Rayiha Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Birkaç yılımı geçirdiğim kent, şu anki halini görsem tanıyamayacakmışım demek ki... Çok eski ahşap evlerin olduğu, sonunda bir şekilde denize çıkan dar sokaklı mahallede dolaşmayı çok severdim. Belki de o evler yok artık.

• Ormonde Jayne - Man

Yorum

• Bond No.9 New York Oud nasıl olsa evdeyim kimseyi rahatsız etmem.Markanın en iyi işlerinden bir tanesi,tabi ki denediklerimin içerisinde.
      Son Düzenleme Siyahulan; 25-05-20, 23:48. Tarafından yapıldı.

Yorum

• Le Labo - Santal 33

Yorum

• Terre d'hermes eau tres fraiche

Yorum

• Chanel Platinum Egoiste

Bayrama şöyle tertemiz bir nokta koyalım. Darısı diğer bayramlara

Yorum

• Davidoff Cool Water

Yorum

• Ferrari bright neroli kolanya tadında 🙃

Yorum

• Encre noire sport

Tam stok yapılcak koku hele ki bu fiyatlara, yarın bir gün üretimi durursa kıyamete biner. Çok başarılı bulduğum bir flanker. Lalique bu seriye bir kaç çeşit daha katmalı bence orjinal encre noire hatlarına sadık kalarak güzel işler çıkar.

Yorum

• KARALARIN_CEMAL
                    KARALARIN_CEMAL Yorumladı
                    Yorumu düzenleme
                    İsmail hocam deme böyle, gaza geliyorum

• pomak
                    pomak Yorumladı
                    Yorumu düzenleme
                    Bedavadan biraz pahalı al bence

• Encre Noire Sport +1. Fiyat performans denilince aklan gelen ilk 3 parfüm olabilir. Yazlıklardaki yoğun suculluk bunda yok. O açıdan benim için daha da sevilir oluyor. Basit ama etkili parfüm. Basit derken bilinir bir kokusu var da denilemez. Kendi designer çevresinde özgün bile sayılır bence.

Yorum

• Black Orchid EDP kullandım.İlk şişemi eşime vermiştim,o bitirdi.Bu sene ani bir canımın çekmesi sonucu tekrar aldım ve bayıla bayıla kullanıyorum.Eskiye göre çok daha fazla keyif almaya başladım bu parfümden.Kendi üzerimde en çok kremsi,aynı zamanda parlak buram buram çiçekleri hissediyorum.Öyle çok karanlık,baharatlı bulduğum bir parfüm değil.Zengin,gizemli bir çiçek buketi gibi.Belki benim üzerimde bu yönü açığa çıkıyor.Eşim de çok seviyor.

Yorum

• Rayiha
                      Rayiha Yorumladı
                      Yorumu düzenleme
                      Bence sizde güzel durmuş Bu parfümü kokladığımda bana boğucu ve aşırı gelmişti.

• Libra
                      Libra Yorumladı
                      Yorumu düzenleme
                      Benim tenimde çiçeksi kısmı ön plana çıkıyor sanırım.Bileğime sıkıp kokladığımda çok güzel gelmiyor ama boynuma 3-4 fıs sıktığımda gün boyu kendimden buram buram çiçek kokuları alıyorum

• Güzel bir duşun ardından Nishane Colognise ile huzur içindeyim

Yorum

• Chanell allure homme

Yorum

• Creed Himalaya

Yorum

• ntmm22
                          ntmm22 Yorumladı
                          Yorumu düzenleme
                          En az bilinen ve bence en güzellerinden en ferahlardan,

• Marmaris büfe
                          Marmaris büfe Yorumladı
                          Yorumu düzenleme
                          Aynen Taha hocam , yaz sıcaklarında tam bir klima etkisi.

• Xerjoff Cruz del sur

1 ve 2 arasında dağlar farkı var. Cruz 1 kirli odunsu yapıda ilerlerken, 2 daha meyveli ve canlı. Ama güzel bir ikileme olduğu kesin
                        Son Düzenleme mizansen035; 26-05-20, 23:53. Tarafından yapıldı.

Yorum

İşleniyor...
                        X