Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Bugün Hangi Parfümü Kullandım? Haziran 2020

Çökme
This topic is closed.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Bugun paçuli günüm
    Sabah dior gris montaigne
    Akşam hdp noir patchuli
    Cheers..

Yorum

• Puredistance m kullandım.
      Kendimce önemli bulduğum kokuları, algılayıp anlama ve hafızaya alma işini, birden fazla kullanımlara yayarak gerçekleştirmeye çalışıyorum. Bu sebeple puredistance m ile zayıflayıp silikleştiği anda tazeleyerek dolu dolu iki gün geçirdim. Başlangıcında canlı turunçgil ferahlığının yanında geçmişten deri şipre kulvarında esintiler sergileyip bir hayli bel ami'yi anımsatınca tamam bu koku belli, bel ami kopyası dedim. Fakat daha sonra turunçgil ferahlığının geriye çekildiği, tarçın ve reçinelerin devreye girdiği baharatlı dolgun bir kimlik ve tatlı hava ile karşılaşınca kopya düşüncemden vazgeçtim. Bu noktada daha tatlı oluşu ve reçineli yapışkan hissiyatı ile nezdimde bel ami'den ayrıştı diyebilirim. Ayrıca derinin, karanfil çiçeğiyle birlikte kremsi yapısını m'nin ilerleyen kısımlarında bulamadım. Koku kompozisyonundan anlamam. Ancak puredistance m'nin meselesini, eski tarz deri şiprelerinden bir başlangıç, tatlılık gibi zamane modernlik ölçütü ve reçine dolgunluğu ile günümüz deri şipresine evriliş olarak amatör cesaretim ile basite indirgedim. Bununla birlikte ilk gün kopya algıma oynayıp, ikinci gün bu algımı ortadan kaldırmasını da gayet başarılı buldum. Peki yüksek sayılabilecek bedellere değer mi? Orası muamma bende.

Yorum

• cantona8
        cantona8 Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        Hocam guzel saklanmis, pek zarar gormemis bir vintage Bel Ami her turlu kötülüğü def eder M'e de gerek kalmaz, Fetish e de (yüksek fiyat yönünden).. M tarz olarak daha dolu tabi ama "deri" olarak benzer kafalar bence..
        Son Düzenleme cantona8; 24-05-20, 02:08. Tarafından yapıldı.

• _sefa_
        _sefa_ Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        Benzer kafalar hocam katılıyorum. Fetish denememiş biri olarak merak katsayım da bayağı düştü.

• Son günlerdeki serin gecelerde 1740 ile takılıyorum. Paçuli,deri ve ölmezotunu zaten biliyoruz. Eklemek istediğim; bu parfümde şarabımsı bir taraf da var. Her zaman başarılı bulduğum bir parfümdü zaten ama yaşım ilerledikçe gerçekten sevmeye başladığımı farkettim.

Yorum

• Geceye bir ‘Anı’ bırakarak , bu sefer gerçekten “nerede o eski bayramlar” diyor ve şimdiden herkesin bayramını kutluyorum.

Yorum

• Sabahtan Guerlain l'homme ideal cologne kullandım. Güzel koku gerçekten. Sağlam bir yazlık seçeneği olarak değerlendirilebilir. Herkesin Ramazan bayramı kutlu olsun

Yorum

• Yağmur yağmış hafiften bir üşüme geldi 🙃 initio - absolute aphrodisiac başlangıçta çok güzel bir hayvansallık var ama çok sürmüyor keşke biraz daha sürse sonrasında eti petito’ya dönüşüyor aşırı tatlı ama güzel performans başarılı genel beğeniye oynayanlardan marka bunu seviyor ve istiyor zaten. Herkese bu yaşadığımız ilginç bayramın mutlu sağlıklı ve huzurlu geçmesini temenni ederim. İyi Bayramlar. 😊

Yorum

• Tauer ACDD

Eskiden çocukken bayram sabahları neşeyle kalkar, bize alınan yepyeni bayramlık kıyafetleri giyer sonrasında da bayramlaşıp şeker toplamaya giderdik. Şimdi böyle bir şey zaten kalmadı da en azından evde kendi kendime güzel giyinip elimde dekant olarak bile olsa en babayiğit kokularımdan birini sıkarak bu sabahı taçlandırmak istedim. Herkesin mübarek Ramazan Bayramı kutlu olsun

Yorum

• MFK Gentle Fluidity Silver

Herkesin bayramini can-ı gönülden kutlarım. Daha güzel , sosyal mesafe olmayan kucaklaşacağımız bayramlar görmek dileğiyle.

Yorum

• Iyi bayramlar dilerim
                  İnsanın ruhu kokularıdır...

Yorum

• Vertus

Yorum

• Frederic Malle - The Night sample daki son damlalar kıyamıyorum ama arada fena çekiyor beni Oud-Gül odaklı bir parfüm ama binlerce kez tekrarlanan aynı notayı kullanan parfümlere benzemiyor çok kaliteli Ropion amca döktürmüş resmen Oud ve güle eşlik eden karanlık bir amber son dönemde Diaghliev ve The Moon ile birlikte beni en çok çeken parfüm ama maalesef üçünün de en kötü tarafı fiyatları ama elbet bir gün diyip samplelarla devam şimdilik

Herkese sevdikleriyle birlikte iyi bayramlar diliyorum

Yorum

• UmutAras
                        UmutAras Yorumladı
                        Yorumu düzenleme
                        Burnunuza güvenerek deneyeceğim mutlaka

• cantona8
                        cantona8 Yorumladı
                        Yorumu düzenleme
                        Umut, bu seriye sirf fiyati yuzunden sogugum ama bu kadar yuksek fiyata sahipse, Malle hakkini veriyordur diye dusunuyordum. Belli fiyat esigini asmis parfumler icin artik begenmek begenmemekten cok, kalitesi fiyatiyla ne kadar orantili ona da bakmak lazim..

• UmutAras
                        UmutAras Yorumladı
                        Yorumu düzenleme
                        Abi şahsi yorumum çok kaliteli iyi harmanlanmış çok lüks bir çalışma ama dediğin gibi fiyatlandırma olayı maalesef işi ilginç yapıyor çünkü parfümün fiyatı 8-9 bin lira bandında kalitesi ne olursa olsun hiçbir parfümün bu paraları hakettiğini düşünmüyorum

• Bu sabah için bana bazen pudra şekerine bulanmış gül lokumunu anımsatan Miss Dior Absolutely Blooming.

Herkese iyi bayramlar!

Son Düzenleme Rayiha; 24-05-20, 13:47. Tarafından yapıldı.

Yorum

• Hacivat

Herkese mutlu ve huzurlu bayramlar...

Yorum

• Armaf cdni ile bayram sabahı...
                          İnsanın ruhu kokularıdır...

Yorum

• Creed Aventus ( B12F01)
                            Nerede o eski bayramlar... Nerede o eski Aventuslar...
                            Malum Creed markası satıldı. Yeni sahiplerine sesleniyorum başka bir ürün üzerinde çalışma yapılacağına 2010-12 Aventus’ları geri getirsinler yeter..

Tüm arkadaşların bayramını kutluyor, sağlıklı günlerde daha neşeli bayramlara kavuşmayı diliyorum...

Yorum

İşleniyor...
                            X