Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Bugün Hangi Parfümü Kullandım? Haziran 2020

Çökme
This topic is closed.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Creed GIT kullandım. Sıktığım anda soda/tonik aklıma geliyor ve sanki içerken ki ferahlığını yaşatıyor bana. İlginç bir durum olabilir ama kendisini çok severim ve pozitif bir ruh haline sokuyor beni.

Yorum

• Adama, serseriye ve züppeye saygı: YSL Kouros;
      Siyah ile beyaz, temiz ile kirli, iyi ile kötü ve yeryüzü ile gökyüzü arasında tutturulması imkansız bir denge...
      Bazen aydınlık bir berber fujeri; bazen de deneysel indie sınırlarında dolaşan cüretkar hayvansallığın karanlığı...
      Başyapıt!!! Simsiyah yakalılara.

Yorum

• Annick Goutal Eau De Monsieur

Yorum

• roja dove fetish serin havada iyi gider diye düşündüm

Yorum

• Nicolai New York Intense

Bu parfümü ne zaman kullansam modum yükseliyor bir canlılık geliyor bana. Ayrıca artan özgüven duygusu da cabası

Yorum

• Jean Paul Gaultier Le Male

Yorum

• Ne zamandir aradigim yazlik parfumlerde bugun:
                Min New York - Dune Road
                Orta notalarina herhangi bir denizde ya da okyanusta olabilecek herseyin notalarini koymayi basarmislar, parfumun en sevdigim kismi da burasi

Yorum

• Creed Virgin Island Water kullandım. 1 numaralı yazlık parfümüm bu sanırım.

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: connoisseur View Post
                    Ne zamandir aradigim yazlik parfumlerde bugun:
                    Min New York - Dune Road
                    Orta notalarina herhangi bir denizde ya da okyanusta olabilecek herseyin notalarini koymayi basarmislar, parfumun en sevdigim kismi da burasi
                    Benim de özellikle ilk 10 15 dkdan sonrası inanılmaz hoşuma gidiyor

Yorum

• uncle-benjen
                      uncle-benjen Yorumladı
                      Yorumu düzenleme
                      iSMİ ÇOK YARATICI BULMUŞLAR..

• connoisseur
                      connoisseur Yorumladı
                      Yorumu düzenleme
                      Dahab ve Dune Road tamamdir, bakalim Moon Dust nasil cikacak

• cantona8
                      cantona8 Yorumladı
                      Yorumu düzenleme
                      Isim konusunda biraz ben de arastirinca oturttum kafamdakini

• Nicolai Number One Intense.

eski dönem parfümlerine kafa tutan güzel ferah bir çiçeksi.

Yorum

• Issey Miyake Noir Ambre

Yorum

• Hermes Un Jardin Sur Le Nil

Yorum

• Ormonde Jayne - Ambre Royal

Yorum

• Alfred Dunhill – Icon

Neroliyi yaprakları (petitgrain) ile birlikte bütüncül olarak kucaklayan bir parfüm, acımsı-tatlı diyalektiğine sahip ferah bir koku…

Koku profilinde özellike acı portakal çiçeği-yaprakları, ud, meşe yosunu, lavanta, ardıç, deri gibi acı kullanımları olabilen notalar dikkat çekiyor. Ama bir yandan da kokunun hafif tatlı, hareketli bir yanı var...

Tatlılığın nereden geldiğini düşünüyorum da emin olamıyorum; belki ardıç meyvelerinin tatlı tarafı alınmış olabilir. Bu tatlı yön, iris ile birleşerek kokuya biraz pudramsı-kremsi bir özellik kazandırıyor. Bu tatlılığa karşılık acımsı tarafın yanında karabiber ve kakulenin çizdiği bir maskülen çerçeve de söz konusu. Adaçayı ise kokuyu farklı kılmak için kullanılan dokunuşlardan bir tanesi. Tabi bunların hepsi temiz bir çarşaf kadar beyaz bir zeminde yükseliyor!

Parfümü özetlemem gerekirse: Neroli üzerine fujer retrospektife sahip modern bir maskülen.
                            Son Düzenleme Aryan; 21-05-20, 21:53. Tarafından yapıldı.

Yorum

• cantona8
                              cantona8 Yorumladı
                              Yorumu düzenleme
                              Bu kokuyu hic populer olmadigi zamanlarda denemis hayran kalmistim. Bir designer a gore baya iyiydi ve hemen Bentley Intense gibi fiyat performans designerlarina eklemistim.

• mizansen035
                              mizansen035 Yorumladı
                              Yorumu düzenleme
                              Aynen gerçekten de öyle. Fiyatına göre güzel parfüm. Fakat flankerları onun kadar başarılı değil. Bentley intense dediğiniz infiniti intense mi for Men intense mi.

• UmuTzn
                              UmuTzn Yorumladı
                              Yorumu düzenleme
                              Serinin en iyisi kesinlikle. Iris notasını bu parfümde hissetmek için cidden koku uzamı olmak gerekiyor olabilir Bu arada serinin "Racing" de fena sayılmaz. Sentetik hissi dışında ferahlık, tatlılığı güzel ayarlanmış ve ucundan da olsa Icon DNA'sı taşıyor.

• Jul Et Mad Aqua Sextius

Herşey bitmiş ve geride kalmış biz yine güneş kremimizi, nemlendiricimizi, plaj havlumuzu, parmak arası terliklerimizi valizimize koyup yollara düşmüşüz. Aylardan temmuz hava sıcak mı sıcak. Muğla-Antalya yolu üzerinde o meşhur virajlı tepeden Gökova körfezine doğru iniyoruz. Yeşilin ve turkuaz rengi denizin keyfine varıyoruz. Yolu düzledikten sonra o meşhur tatili simgeleyen yol ayrımındaki tabelalara geliyoruz. Sağ taraf Marmaris, Datça düz gidersek Fethiye, Antalya. Biz sağa doğru kıvrılıyoruz Marmarisin o eşsiz, ferah çam ormanlarının arasından Datçaya vuruyoruz kendimizi. Palamutbükünün buz gibi sularına atıyoruz kendimizi serinlemek için. Önümüzde deniz arkamızda narenciye ağaçları ve incir. Elimizde ferahlık veren bir mentollü bir soğuk çay. Tüm yaşanları geride bırakıyoruz.

İşte kısaca bu hissiyatta bir parfüm Aqua Sextius. Notaların değil hislerin parfümü...

Bu da Şarkısı https://www.youtube.com/watch?v=5TTi3emNNHY
                            Son Düzenleme matrai; 21-05-20, 21:39. Tarafından yapıldı.

Yorum

• cantona8
                              cantona8 Yorumladı
                              Yorumu düzenleme
                              Ya bu koku ne ara bu kadar aranir oldu. Daha iki sene once zorla satmistim diye hatirliyorum Aslinda bu su demek oluyor; gecen onca zamanda cikan kokular biseye benzemeyince, eskinin kiymeti bilinmeye basladi

• mizansen035
                              mizansen035 Yorumladı
                              Yorumu düzenleme
                              Bence sosyal medyanın çok büyük etkisi var. Muhtemelen bir kaç fenomen (yerli yada yabancı) bu kokuyu tanıttı , bayağı övdü. Sonra da koku bu kadar popüler oldu. Bence )

• cantona8
                              cantona8 Yorumladı
                              Yorumu düzenleme
                              Olabilir hocam. Ama ben yine de "kıymetinin bilindiği"ne inanmak istiyorum
                          İşleniyor...
                          X