Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Bugün Hangi Parfümü Kullandım? Haziran 2020

Çökme
This topic is closed.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Zoologist Panda 🐼

Yorum

• Ermenegildo Zegna İntenso, sıfır risk, bu sıcakta fazla bile geldi.

Yorum

• Encre Noire(2012 batch), güncel versiyonlarından daha iyi kesinlikle. Seviyorum bu kokunun havasını.

Yorum

• Renegades Bertrand Duchaufour kullandım.
          Genel profil olarak baharatlı ve odunsu yapıda bir koku. Bu yapı, hem dumansı hissiyatı hem de ferahlığı bir arada barındırıyor. Sucul ve turunç kıvamındaki ferahlık ilk birkaç saat dumansı hissiyata daha baskın iken sonrasında geri planda kalıyor. Bir de dumansı hissiyat, yanmış odun havasından ziyade barut kokusunu anımsattı bana. Marka ve şişeden çok etkilendim galiba. Performansı da ideal. Ne eksik ne de fazla, kararında bence.

Yorum

• Aoud Lemon Mint – Mancera

Ben bu parfüm ile Mancera’nın tarihi bir fırsatı teptiğini düşünüyorum...

Udu ferah bir kokuda kullanmak güzel bir fikir ama Pierre Montale, bu kadar parfümünün arasından zamanın ötesine geçebilecek böylesine potansiyel bir DNA ile daha avangart ve kaliteli bir işe imza atması lazımdı. Gerçi Montale’ın bu motivasyonla çalıştığını pek düşünmesem de böyle bir derdi olduğu konusunda da ciddi anlamda şüphelerim var.

Her şeye rağmen, farklı ve performanslı bir ferah parfüm arayanların denemesini tavsiye ederim. Bu kokuyu sevmeyenler olsa da yorumlarından gördüğüm kadarıyla havada çok daha güzel koktuğunu ve zamanla sevdiklerini okudum. Mancera’nın şans verilebilir parfümlerinden…
            Son Düzenleme Aryan; 19-05-20, 18:57. Tarafından yapıldı.

Yorum

• UmuTzn
              UmuTzn Yorumladı
              Yorumu düzenleme
              Tamda o gruptayım. Başta sevmedim zamanla ısındım kokuya. Şuanlık şişeli almak istemiyorum ama zamanla değişebilir tabii

• Nicolai Patchouli intense.

Temiz sabunsu bir havası var. Sonrasında ıtır ve narenciye ile güzel bir hal alıyor. Parfüm başından sonuna kadar duru ve temiz bir halde ilerliyor. Gayet güzel bir koku. Şişeli alınacaklar listemde.

Son Düzenleme mizansen035; 19-05-20, 19:50. Tarafından yapıldı.

Yorum

• Guerlain Aqua Allegoria Coconut Fizz

Yorum

• Birkaç gündür parfüm kullanmaya ara vermiştim, ani hava değişiminden midir, hiçbirine elim bir türlü gitmiyordu. Bugünse dolabımdaki en temiz kokulardan biriyle geçsin istedim. Cacharel Noa, koku olarak beğendiğim ama cildimde giderek keskinleşen bir parfüm. Yoğun misk ve temizlik kokusu, hatta ultra temiz detarjansı bir temizliğin kokusu. İçeriğindeki kahve notasını aldığımı söyleyemem. Parfüm olarak almayı düşünmediğim, ama 30'luk minicik ve çok da şirin şişesini görünce dayanamayıp eve götürüğüm bir parfüm. Kullanmasam da ara sıra koklamak için minik bir fıs alıyorum.
                Son Düzenleme Rayiha; 19-05-20, 19:43. Tarafından yapıldı.

Yorum

• Sokağa çıkma yasağında günlerim Eau des Merveilles ile geçiyordu.Beni,geçen yaz tatilindeki anılarıma ışınlıyor,mutlu ediyor...

Bugün ise ev egzersizleri sonrası duşta böğürtlenli duş jeli kullanınca aklıma Gucci Guilty Absolute Femme geldi.Tabiki duş jellerinde kullanınlan böğürtlen reçeli kıvamındaki koku ile alakası yok.Sapıyla,yaprağıyla mayhoş diyebileceğim bir böğürtlen bu.Çiçekleri,odunsuları ve kremsi yapısı ile çok sevdiğim bir parfüm Gucci Guilty Absolute.
                  Son Düzenleme murrjm; 19-05-20, 19:21. Tarafından yapıldı.

Yorum

• Parfums De Marly Layton

Yorum

• Creed Virgin İsland Water

Yorum

• furkan1001
                        furkan1001 Yorumladı
                        Yorumu düzenleme
                        Benim için yeterli hocam ben hissediyorum kokuyu çevreye yayılımı az ama dediğim gibi en sevdiğim belkide en sevdiğim yazlık.

• mizansen035
                        mizansen035 Yorumladı
                        Yorumu düzenleme
                        Baccarat da yine sedir ve odunsu notalar var. Yapardı mutlaka. Gerçi baccaratı taklit etme görevini manceraya vermiş 😅 instant crush ile.

• Feba2008
                        Feba2008 Yorumladı
                        Yorumu düzenleme
                        Bu kokuyu aventusa göre daha çok seviyorum. Maalesef ortalık Aventus klonlari kaynıyor. 2-3 saat yayılım var. Sonra tene yaklaşıyor. Ama gün icinde tazelenip kullanılabilir kokunun guzelligi yeter

• FM Bigarade Concentree portakal ve çimen kokusu tam yazlık.

Yorum

• orangeverte
                        orangeverte Yorumladı
                        Yorumu düzenleme
                        Çımen kokusu baskın mı hissediliyor yoksa naif bir şekilde mi? Portakal notasını çok seviyorum ama çimen notasına biraz mesafeli gibiyim de.

• FM French Lover kullandım. Hem yeşil hem de topraksı yönüyle oldukça kibar bir vetiver parfümü. Biraz alttan hissedilen sediri de çok beğeniyorum. Tene yakın kalıyor ama çoğunlukla kendisini hissettiriyor. Bir de aklıma şu geldi: "French Lover'ın yeşil kısmını yaksak Cowboy Grass'ın orta veya sonlarındaki yanık yeşil ot kokusunu yakalayabilir miyiz? "

İkisinin farklı tarzda olduğunu biliyorum ama benimkisi sadece düşünce

Yorum

• Abbathdoom
                        Abbathdoom Yorumladı
                        Yorumu düzenleme
                        Asaid bir an şaşırdım hocam. 🤔😄

• furkan1001
                        furkan1001 Yorumladı
                        Yorumu düzenleme
                        xPixa hocam bir de bilmem kaç yılın en yüksek sıcaklarıymış sanki geçen yıllar farklıydı bu korona bu sıcakta bulaşıyorsa gelsin bulaşsın ya helal olsun derim 😂 o yüzden yazlık parfümlerin peşinden koşuyorum zaten tatil de yok bu sene yazlık kokularla tatile gideceğim sürrealist seyehat 😂

• xPixa
                        xPixa Yorumladı
                        Yorumu düzenleme
                        furkan1001 Bu virüs 92 Celcius dereceye kadar yaşabiliyor hocam maalesef. Hatta 92 derecede 15 dakika dayanabiliyor. O yüzden 56 derecede bile oldukça fazla risk taşıyor. Siz siz olun tedbiri elden bırakmayın hocam

• Siradisi ve genel begeniye pek uygun olmayan yazlik parfumlerde bugun...
                      Hermessence - Epice Marine

Yorum

• Terre d'hermes eau tres fraiche

Yorum

İşleniyor...
                        X