Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Bugün Hangi Parfümü Kullandım? Haziran 2020

Çökme
This topic is closed.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• İzmirde şu an hava 38 derece. Ve tercihim hermes Nil oldu.

Yorum

• mizansen035
      mizansen035 Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Yav dur hatırlatma 😀 sende mi gördün lanet olsun sebebi neydi ki. Ulan ben de diyorum buna neden bu kadar doğrulama kodu yaZıldı 😂

• Aryan
      Aryan Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Ahaha bir de tanıdık bir simayı görünce nedense daha da güldürdü. O kedi fotoğrafını ve mizansen035 adını nerede görsem tanırım... Olsun önemli olan katılmaktı diyelim.

• mizansen035
      mizansen035 Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Cümle alemin maskarası oldum dgjkknmk 😄

• Bleu de Chanel EDP.

Baz notalardaki amber ve tütsünün ferah bir parfümde böylesine baskın olarak kulanılması harika bir fikir. Amberin hissedilebilirliği şaşırtıcı derecede yüksek, dumansı ferah bir koku.

Bunun yanında açılıştaki pembe biber ve nane, beni mest eden zencefilin turunçgil notalarıyla akordu, sedir ve sandal ile güzel sağlam bir ağacımsı taban ve paçuli, labdanum ile yasemini içeren küçük bir çiçeksi akor, aralardaki kavun gibi farklı notalarla küçük dokunuşlar… Gerçekten bir ferah parfüme göre zengin ve kalın bir koku.

Hal böyleyken parfümlerle pek ilgili olmayan bir insanın Dior Sauvage için “ öff... baharatlı, sabun kokusu” demesini anlarım, her ne kadar tabii ki o koku o şekilde özetlenemeyecek kadar basit değilse de yine de tamam anlarım. Ama şimdi gelip de Bleu de Chanel’e “pff... normal bir traş losyonu gibi” demek! Ayıp ya…
    Son Düzenleme Aryan; 16-05-20, 17:27. Tarafından yapıldı.

Yorum

• Hermessence - Vetiver Tonka..

Çok nitelikli açılıp, sonrasında inişe geçip, tatlılaşıp baygınlaşan coumarin..

Sonlara doğru - ki hızla ilerliyor- hafiflemesiyle tahammül artıyor, ama koku biterken tabii..

Sadece ilk kısmı için bir parfümü kullanmak..??

Zevkler ve renkler diyorum..

Yorum

• MFK Apom Homme kullandım

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

Yorum

• Miller Harris Terre De Bois, sabun-suluğun ve berraklığın tavan yaptığı tertemiz bir şipre. Bitmesini istemediğim bir parfüm, son 2 yılda 5 ya da 6 kez kullanmışımdır.

Yorum

• 1a 33

Yorum

• Kolonyalı mendillerle takıldım. Sentetik ama nota efektlerini taşıması güzel. Kalıcılığı da kolonyalı mendile göre iyi, bir saate yakın gibi.

Click image for larger version

Name:	IMG_3511.JPG
Views:	332
Size:	792.1 KB
ID:	166139

Yorum

• orangeverte
                orangeverte Yorumladı
                Yorumu düzenleme
                Ben de severek kullanırım

• Hava çok sıcak , iyi gitti.

Click image for larger version

Name:	20190502_153339_1556804555902.jpg
Views:	254
Size:	1.46 MB
ID:	166141
              فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ

Yorum

• The Zoo Club Design;
                Baştan sona yeni boyanmış ilacımsı deri hakimiyetindeki deri kokusu, gerçekten tabakhane/atölye kokuyor. Bu yapıya çok ama çok tiz bir greyfurt, greyfurta bağlı olarak sucul frekanslar, acı badem ve tonka eşlik edip derinlik veriyor. Son demleri ise deriden kurumuş süete evriliş...
                İlk kullanımdan bu yana kullandıkça saygı kazanan ve benim deri envanterimde kendine sağlam bir yer edinen karakterli çalışma. Deri böyle olur ve böyle kokar.

Yorum

• cantona8
                  cantona8 Yorumladı
                  Yorumu düzenleme
                  Ayni hisleri paylasiyorum. Ben de ilk denedigimde algilayamadim. Sonraki denememde muazzam bir calisma oldugunu fark ettim. Demek ki cabuk karar vermemek gerekiyormus. Son yillarda kokladigim en net deri parfumuydu. Yani deriden anladigim koku aslinda bu. Tuscan Leather familyasi da guzel bir yorum ama bu tadi alamamistim.

• Click image for larger version

Name:	IMG_20200516_171405.jpg
Views:	357
Size:	220.8 KB
ID:	166146

Dior - Sauvage EDT, bu haftaki birlikteliğimize başladık.

Yorum

• Bugün yine birsürü dekant denedim. Hepsini tek tek yazayım.

Tiziana Terenzi Maremma: Mükemmel. Sanırım Black Orchid klonuymuş. Onu hiç denemedim ama bu parfüm benim için mükemmel. Açılışında hafif Hindistan Cevizi suyu gibi bir hava aldım. Bu hava hemen kayboldu. Devamında ise müthiş bir Patchouli-Kakao uyumu var. Unisex olduğunu düşünüyorum. İleride kesinlikle şişeli alırım.

Nishane Ani: Çok kaliteli bir harman olduğu her halinden belli olsa da ekşimsi bergamot-tatlılık uyumu beni pek sarmıyor. Salvatore Ferragamo Uomo'da da aynı durum var. Pek beğenmedim.

Nishane Hacivat: Efsaneyi denemek sonunda nasip oldu. Aventus'a hiç benzetemedim. Çok daha hoş bir ananas var bunda. Hafif kirlimsi bir hava da var sanırım meşe yosunu kaynaklı. Beğendim evet ama üzerindeki fiyat etiketi uzak durmama sebep olacak.

Serge Lutens Fleurs D'orange: Resmen ocakta Ihlamur kaynatmışsınız gibi kokan bir parfüm. Aşırı çiçeksi ve feminen. Rengi çok güzel, iç ısıtan bir turuncu. Benim için tek güzel tarafı rengi oldu.

Mancera Wave Musk: Uzun zamandır denemek istediğim bir aquatikti. Adg Essenza'dan sonra beğenebildiğim ikinci aquatik oldu. Gerçekten yosun, tuz, deniz havasını çok güzel vermiş. Aquatik parfüm arayan insanlar acqua di sale, Jo Malone Wood sage Sea salt (Çok severim ama deniz havası alamıyorum) ile falan hiç uğraşmasın direk bunu alsın.

Thierry Mugler Ultra Zest: A men serisinden komple nefret ediyordum, bunu denememiştim. Bu da aralarına eklenmiş oldu. Çok yorum yapmak istemiyorum.

Acqua di Parma Sandalo: Garip bir parfüm. Bana aoud lemon mint'in seyreltilmiş hali gibi geldi ama ona göre başarısız. Aoud Lemon Mint sevmeme rağmen bunu sevemedim.

Unique Luxury Akdeniz: Tek kelime ile iğrenç. Fragrantica'daki notalarla zerre alakası yok. Nasıl 4.71 puan almış anlamak güç. Parfüm resmen Burger King'de 10 gün boyunca sürekli kullanılan translaşmış berbat yağ gibi kokuyor. Markanın başka parfümlerini de deneyecektim anında vaz geçtim. Kimseye de önermiyorum.

Roberto Cavalli Uomo Silver Essence: Designer olduğu her halinden belli ama çok güzel kokuyor. Tarif etmesi zor. Orta düzey bir sentetikliği var. Keşke Dior Sauvage ya da Versace Eros gibi parfümler yerine bu tarz parfümler popüler olsa.
                  Son Düzenleme Myrkur; 16-05-20, 17:54. Tarafından yapıldı.

Yorum

• UmuTzn
                    UmuTzn Yorumladı
                    Yorumu düzenleme
                    Mustafa hocam Oğuz öyledir Yaşanmışlık çok onda Kokularla ilgili duymadığım tasvirleri var

• cantona8
                    cantona8 Yorumladı
                    Yorumu düzenleme
                    Ben de merak ettim Myrkur

• cantona8
                    cantona8 Yorumladı
                    Yorumu düzenleme
                    Umut hocam, Egoiste yorumu benim icin unutulmayacaklar arasina girdi bile

• Sıcak mı? Virgin Island Water o zaman.

Yorum

• Creed Aventus

Redmi Note 6 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: Mehmetburuk View Post
                      1a 33
                      J.F. Schwarloze Berlin değil mi ? Bu kokusu ilkbahar ve yazlık bir koku olarak güzel yorumlar almış. Bir splitte görebilmek dileğiyle diyelim

Yorum

• Evdeydik ama Bentley Azure denedim tekrar üzerimde. Sevemediğim bir kokuydu belki ısınırım diye şans verelim dedik Fikrim hala değişmedi metalik hissi rahatsız ediyor beni

Yorum

• cantona8
                          cantona8 Yorumladı
                          Yorumu düzenleme
                          Givenchy Insense Ultramarine i her zaman tercih ederim. Benim icin bu tur kokularin cikis noktasi kendisi

• UmuTzn
                          UmuTzn Yorumladı
                          Yorumu düzenleme
                          Givenchy Insense Ultramarine konusunda katılıyorum. Benim içinde Bentley Azure'dan daha tercih edilesi.
                      İşleniyor...
                      X