Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Bugün Hangi Parfümü Kullandım? Haziran 2020

Çökme
This topic is closed.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Amouage Figment

Bi insan neden kum gibi kokmak ister ki. Hatta koku tam olarak bana kuma sıkılan bir kaç damla limon ve kedi sidiğini anımsatıyor. Ya da kedi kumuna limon sık 😅 neden böyle bir parfüm yapma gereği duydun Amouage
    Son Düzenleme mizansen035; 11-05-20, 19:24. Tarafından yapıldı.

Yorum

• mizansen035
      mizansen035 Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Evet olabilir. Çünkü alışılmış bir animalic efect değil bundaki. Daha koyu bir kirliliği var. Kafadan animal notes olarak geçmişler. Günlük kullanıma uygun delil. Hatta kullanıma hiç uygun değil.

• Asaid
      Asaid Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      fragrantica da rbalkris adlı deneyimli bir yorumcu, böyle belirtmiş. Keza Aksum ve NewSibet parfumlerinde de başı çeken nota olduğundan aynı havayı vermiş olması da muhtemel o kişi için. Diğer deneyimli kişilerden de 6-7 kişi birbirinden bağımsız olarak yorumlarında bu kokuda Goat hair olduğunu düşünüyor. gerçekten yoksa bile Pryn ve SlumberHouse daki havayı hissettirebilmiş demekki

• mizansen035
      mizansen035 Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Belki de , olabilir. Fakat animalic notaları sevmeme rağmen bu bana çok fazla geldi. Aynı kirlilik corpse reviev ve Marlou da vardı. Ve dayanılmazdı.

• Ajmal Vetiver.

Klasik vetiver parfümü gibi yeşil, ferah, aromatik olduğunu düşünüyorsanız bu vetiver kesinlikle sizi ters köşe edecek bir çalışma.

Odunsu yönü ağır basan, rutubetli, eski, yer yer küf kokan bu zamana kadar denediğim en aykırı vetiver çalışması. Köhne, karanlık ve rutubetli ahşap bir evin içindeymişsiniz gibi, boğuk, kasvetli ve koyu bir parfüm. Son derece kaliteli bir harmana ve oldukça derin bir kompozisyona sahip. Ajmal bu seri ile beni tam anlamıyla şoke etti. Tebrikler....

Yorum

• _sefa_
      _sefa_ Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Altuğ hocam noktayı koymuş; küf tutmuş vetiver bu.

• Umut Kurtoğlu
      Umut Kurtoğlu Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Hop başkanım. Bunu not ettim.

• cantona8
      cantona8 Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Kirliliği çok ayarında. Zaten içeriğini bilmenize gerek yok. Koklayınca hemen açılışta bergamotumsu havayla gelen oud, paçuli ve vetiveri alabiliyorsunuz. Kallavi bir parfüm olmuş. Pek Ajmal tarzı değil bu tür bir koku. Vetiveruslar, Lampblackler gibi tarz olarak yani.. Onlardan çok az parlak belki...

• Geceye HDP Noir Patchouli.

Yorum

• Pdm-Herod gürmelerin şahısın ama ölü bir performansın var oda parfümü gibi uçup gidiyorsun ayıp ediyorsun.

Yorum

• orangeverte
      orangeverte Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      10 fıs mı

• mizansen035
      mizansen035 Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      10 mu fıs. Herod mu. Düşman burnuna 😅

• xPixa
      xPixa Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      2016 yılında geçirdi o reformülasyonu. İlk formülasyon şişelerin altında "26-28, rue Jacques Dulud - 92200 Neuilly-sur-Seine" yazar. Bu adresten başka adres varsa bilin ki o reformüle olmuş halidir Bu arada evet ben de en son geçen sonbahar 5 ml güncel versiyon dekant kullanmıştım. 4 fıs ile yayılım ilk yarım saat kol mesafesi kadarken kalıcılık 4-5 saat arasındaydı. O eski vişnemsi hali de asla yoktu maalesef.

• House Of Cherry Bomb Tobacco Cognac

Kullandığım en güzel tütün bal kokusu,kışlık sezonunu bu parfüm ile sonlandırdım.

Yorum

• mizansen035
      mizansen035 Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Hocam ben bu parfümde yoğun bi amber hissetmiştim. Sanırım herkeste farklı hissiyat vermiş

• Siyahulan
      Siyahulan Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Evet tatlılık konusunda ben de hem fikirim bal notasi baskın, performansida gayet güzel. Sadece Amerika’da var ne yazık ki, ben cantona hocamdan temin etmiştim.

• Umut Kurtoğlu
      Umut Kurtoğlu Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Çok severim

• Mancera Instant Crush;
    Son yıllarda bir parfümden hiç bu kadar iğrenmemiş ve lanet etmemiştim...
    Bozuk, şekerlenmiş ve hatta küf tutmaya başlamış bir meyve sepeti, sucul odunsular, medikal baharatlar ve gerçekten dandik bir vanilya. Ne materyal, ne kompozisyon ve ne de performans anlamında bir yere oturtabildiğimi söyleyemem evet performansa şaşıran arkadaşlar olacak hayır bu performans değil! Resmen özel alan tecavüzcüsü ve bilinç dışı düşmanı. Burun alışmıyor, çevre alışmıyor, parfümün kendisi de bence buna alışamıyor her burnuma geldiğinde başka bir kafa yaşadım günlerce...
    Lanet olsun sana Instant Crush 10/-10

Yorum

• Myrkur
      Myrkur Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Hocam sizinle zevklerimiz benzeşiyor sanırım. Ben de bileğime 1 fıs atmıştım dekanttan. Çıksın diye yarım şişe kolonya boşaltmıştım üzerine.

• orangeverte
      orangeverte Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Merak ediyordum, merakım gitti artık

• Siyahulan
      Siyahulan Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Benimde bu parfümde çok kafam karıştı bir yere oturtamadım ama performansta oskar alır.

• Alghabra City Of Jasmine ...
    Bana göre en iyi aventus klonu.

Yorum

• furkan1001
      furkan1001 Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Bir klon için pahalı değil mi fiyatı

• İlyas
      İlyas Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Biraz tuzlu fakat orta segment klonlar içinde en tatminkar olan da bu hocam.

• Orjinal yazı sahibi: İlyas View Post
    Alghabra City Of Jasmine ...
    Bana göre en iyi aventus klonu.
    Aventus klonu olarak bunu hiç duymamıştım, bir kenara not ediyorum

Yorum

• furkan1001
      furkan1001 Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Kaç tane klonu var daha çözemedim ne aventusmuş be

• orangeverte
      orangeverte Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      😄😄

• Herkese sağlıklı günler , her gün hazırlanıp giyinip dışarı çıkmadığım için parfümler de öksüz kaldı . Ara ara keyif kokusu olarak kullanıyorum ama dışarıdaki gibi olmuyor. Odaya doluyor burun alışıyor . Ama dışarda kullanınca arada burnuma gelmesi daha güzel.
    Bu gün Roja Dove elysium. Fiyatı hariç Harika yazlık. Biraz Aventus benzerliği var ama aventus klonu değil. Ucuz olsa da bidonla alsam
    Son Düzenleme Cakalcarlos; 11-05-20, 23:55. Tarafından yapıldı.

Yorum

• Umut korkut
      Umut korkut Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      güzel olan şeyler de biraz pahalı olması normal değilmi kokmayan aventus 1500 tl civarında elysium bağırıyor resmen hemde cok kaliteli bence değer lütfen yanlış anlamayn benide kendi düşüncem saygılar

• mizansen035
      mizansen035 Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Aventusa 2500 vermektense roja aventusu Tokat manyağı yapar ( Beymen fiyatı )

• Cakalcarlos
      Cakalcarlos Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Tokat manyağı Elysium aventus’un getir götürünü yapar. İkisi de en uygun halde yarım asgari ücret . O paraları parfüme verdikten sonra yorumlar tamamen öznel .

• Sospiro - Wardasina

Bu parfüm için söyleyebileceğim tek şey kocaman bir GÜL. Açılışı gül ortalar gül sonu gül. Gül oğlu gül. Herhalde şu ana kadar kullandığım en yoğun gül parfümüydü. Yayılımı 1 - 2 saat kadar. Kalıcılık konusu biraz kafamı karıştırdı. kullandıktan 8 saat sonra bileğimden kokusunu alamıyordum fakat akşam eve gelip duş aldıktan sonra sigara içmeye balkona çıktığımda rüzgarın da esintisiyle burnuma gelmeye başladı. Bana göre 6/10

Yorum

• mizansen035
      mizansen035 Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Benim de kullanabileceğim tek Gül parfümü. Denediklerm arasında. Lumiere noire var tabi ama demek istediğim gülün en tepede olması.

• orangeverte
      orangeverte Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Bunu da merak ediyordum . Yorum iyi oldu Çağdaş hocam

• mizansen035
      mizansen035 Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Senin merak edilenler listeni merak ettim valla)

• OJ Montabaco intensivo
    Kesinlikle genel tutun parfumlerinden farkli bir calisma.Tutun sevmeyenin bile sevebilecegi bir calisma.Gayet keyifli,kaliteli ve genel begeniye uygun ama beni cok cok sasirtan bir parfum degil kesinlikle.

Yorum

• Ajmal - Vetiver..

Ajmal'lar içinde en sevdiğim oldu..

Vetiver assolist, arkasında yaylı sazlarda bergamot, kanunda paçuli, kemanda yeşillik ve udda tabii ki sandal ağacı ve ud..

Klarnette misk, neyde safran..

Fazla değişmeyen, ama boru gibi düz ve derinliksiz hiç gitmeyen, kaliteli ve kendini sevdiren bir yapısı var..

Arap ülkelerinde turla gezerken kapalıçarşıvari biryerden çok ucuza alınıp sonrasında iyi ki almışım, iyi ki gitmişim dedirten bir gezi gibi..

Kalıcılık ise tam kıvamında..

Yorum

• Sabahtan ajmal amber deneyeyim dedim. KARALARIN_CEMAL Ragıp hocama katılıyorum. Koku da en bariz ve yoğun aldığım notalar amber ve misk. Buradaki misk kesinlikle burun tırmalamayan çok güzel bir şeklide kullanılmış. Amber kullanımı çok hoş. Amber ve misk tam bir ahenk içinde. Parfümü ayrıntılı yorumlamayı ben de Ragıp hocam gibi usta burunlara bırakıyorum

Yorum

• Wulong cha. Zamanında keşfettiklerimizden. İlk övgüyü hanımdan aldık

Yorum

• fsater
            fsater Yorumladı
            Yorumu düzenleme
            fark edilirliği nasıl acaba.merak ettiğim bir parfüm

• Umut Kurtoğlu
            Umut Kurtoğlu Yorumladı
            Yorumu düzenleme
            Hocam ilk 1.5-2 saat gayet farkedilir oluyor bende ama ondan sonrası için pek tepki alamıyorum açıkçası.

• Xerjoff-Alex 2 kesinlikle o fiyatı haketmeyen bir parfüm.

Yorum

İşleniyor...
          X