Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Bugün Hangi Parfümü Kullandım? Haziran 2020

Çökme
This topic is closed.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Dior Sauvage

Yorum

• Geceye bir Prada Iris bıraktım. Tertemiz duru ve naif bir yorum.

Yorum

• Hermes L'Ambre des Merveilles.. Tatlı, yumuşak,hafif, reçineli vanilyalı amber.

Yorum

• Masque Milano Terralba kullandım. Yeşil atmosfere sahip bir parfüm ve buna biraz baharat biraz da odunsuluk dahil oluyor. Her denediğimde vetiver varmış gibi hissediyorum ama içeriğinin listesine baktığımda yoktu. Bu markadan denediklerim arasında performansı en düşük ve en az beğendiğim parfüm Terralba oldu. Neredeyse 1.5-2 saat sonra tenden ayrılıyor.
          Son Düzenleme Abbathdoom; 03-05-20, 22:11. Tarafından yapıldı.

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: Abbathdoom View Post
            Masque Milano Terralba kullandım. Yeşil atmosfere sahip bir parfüm ve buna biraz baharat biraz da odunsuluk dahil oluyor. Her denediğimde vetiver varmış gibi hissediyorum ama içeriğinin listesine baktığımda yoktu. Bu markadan denediklerim arasında performansı en düşük ve en az beğendiğim parfüm bu oldu. Neredeyse 1.5-2 saat sonra tenden ayrılıyor.
            Ben özellikle bu markadan çok güzel bir gül kompozisyonu olduğu yorumlarda ifade edilen Love Kills 'i merak ediyorum. Bir splitte bulaşabilmek dileğiyle diyelim

Yorum

• Abbathdoom
              Abbathdoom Yorumladı
              Yorumu düzenleme
              Umarım bir gün spliti olur hocam.

• Mancera hindu kush
            Markanın en sevdiğim kokusu açılışı ve sonu birbirinden çok farklı ilerliyor. Tam fiyat performans kokusu işinin hakkını fazlasıyla veriyor.

Yorum

• Amouage - İnterlude Man
              Uyarı : Aşırı kullanımda derhal kıyafetinizi bol su ile durulayın.

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: M14Y View Post
                Amouage - İnterlude Man
                Uyarı : Aşırı kullanımda derhal kıyafetinizi bol su ile durulayın.
                😂😂

Yorum

• Kilian Black Phantom.. Tarz olarak inito AA ile aynı

Yorum

• Marmaris büfe
                    Marmaris büfe Yorumladı
                    Yorumu düzenleme
                    Hocam bir haftadır sepette duruyor. Tatlılık rahatsız edecek boyutlarda mı .?

• hlttmz
                    hlttmz Yorumladı
                    Yorumu düzenleme
                    Tatlılığı beni rahatsız etmedi, çok aşırı değil bence.

• Bu aralar elim hep ahududu veya vişne kokularına gidiyor. Bugün de kışın sık sık kullandığım ama son zamanlarda gözümden ırak kalan, meyveli ve çiçekli Miss Dior Absolutely Blooming'deydi sıra.

Miss Dior'lar paçuli nedeniyle uzun zaman gözardı ettiğim bir aileydi, şişeden kokladığımda fazla tatlı da geliyorlardı. Kışın en soğuk günlerinde, aslında favorim olmamasına karşın, tam anlamıyla canım çekti ve tatlı bir gül kokusu arayışına girdim. Kararsız kaldığım Delina & D.Exclusif'i yeniden kokladıktan sonra, diğer mağazada rafların arasında zaman geçirirken Absolutely Blooming'i denedim ve o gün satın aldım. (En sevdiğim parfümler en çabuk karar verdiklerim sanırım.) Delina'nın meyveli gülüyle D. Exclusif'in tatlı ve köşeleri yuvarlanmış yapısı, bu parfümde buluşmuş gibiydi.

Oldukça gösterişli, taze meyvelerle açılan ve güçlü bir şekilde adeta ışıyan parfüm, kısa süre sonra tene yaklaşıyor ve gül ile tatlılık kendini göstermeye başlıyor. Şeker, aşırı tatlı değil, meyvelerle dengelenmiş ve soğuk hissiyatı veren, pudralı bir şeker. Parfüm ilerledikçe misk belirginleşiyor, ama rahatsız etmiyor. Miss Dior EdP ile en yaklaştığı yer de bu aşaması.

Absolutely Blooming benim için tam anlamıyla insana iyi gelen, varlığını sürekli hissettiren parfümlerden. Çevremdekilerden de olumlu tepkiler aldı, toplantı mekanlarına girdiğimde "ne güzel koktu, senin parfümün mü" diye soranlar çok oldu ki elim hafiftir. Farkedilirliği yüksek olmalı.

Yorum

• xerjoff mefisto

Yorum

• orangeverte
                      orangeverte Yorumladı
                      Yorumu düzenleme
                      Birgün şişeli sahip olmak istediğim kokulardan

• Umut korkut
                      Umut korkut Yorumladı
                      Yorumu düzenleme
                      Umarım en kısa zamanda almak nasip olur

• Annick Goutal Eau De Monsieur ile ferah başlangıç.

Yorum

• guerlain aqua allegoria coconut fizz...
                      tropik bir adada ki okyanus dalgalarının sıcak kumlara dokunduğu yere düşmüş hindistan cevizi ile açılır.
                      tam olmamış henüz ham halinde ki yeşil bir meyve açılışı..
                      devreye bergamotun ve frezyanın etkisiyle ferah sulu bir ve içeriklerinde tam algılamadığım meyve suyu efekti ile devam ediyor...
                      tam meyve suyu hissettiğiniz anda o sıcak sandal ağacı ve tonka nın hafif tatlı sıcak aurasıyla o keskin halinin yerine bi tutam olgun bir hava geliyor...
                      creed viw e benziyor, aslında daha çok diptyque philosykos ve viw karışımı gibi...
                      çok doğal çok sulu bir o kadar da yeşil bir koku...
                      kalıcılık sillaj fena değil...

İnsanın ruhu kokularıdır...

Yorum

• TF Tobacco Vanille

Baktım hava serin ve yağmurlu, gökyüzü de olabildiğine gri renkteyken yaz havaları gelmeden fırsat bu fırsat deyip kullandım bu delikanlıyı. Evde olsam bile iyiki de kullanmışım baya güzel geldi kokusu

Yorum

• Marmaris büfe
                          Marmaris büfe Yorumladı
                          Yorumu düzenleme
                          Aman hocam 2013 evde ziyan olmasın biliyorsun savaş çıktı splitte 😊

• xPixa
                          xPixa Yorumladı
                          Yorumu düzenleme
                          Valla hocam artık umursamıyorum. Şu salgından dolayı son 2 ayın neredeyse %90'ında bitsin diye dekant kullandım, yine de biten hiçbir şey olmadı. Ben de saldım açıkçası. Bu kadar parfüm evladiyelik değil ya artık evde olmuşum olmamışım pek sorun etmiyorum sıkıp geçiyorum

• Marmaris büfe
                          Marmaris büfe Yorumladı
                          Yorumu düzenleme
                          Bu günler de geçer inşallah, hepimiz mutlu sağlıklı günlerde bitiririz şişelerimizi.

• Kilian Apple Brandy. Dekantın dibinde kalanları abana abana sıktım ki ziyan olmasın. Baya sevdiğim bir parfüm. O tütsülü, dumansı elmalı aurası şahane. Boozy kısmı ve kısmi tatlılığı da çok iyi şekilde uyum sağlanmış. Bence iltifat da aldıracak, beğenisi yüksek bir parfüm. Negatif yönleri bi tık tek düze ve performansı çok kuvvetli değil. Yine de lezzetli tadı herkes denemeli.

Yorum

İşleniyor...
                        X