Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Bugün Hangi Parfümü Kullandım? Haziran 2020

Çökme
This topic is closed.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• TF Tobacco Vanille

Her gün kullanımda başımı ağrıtan bir yapısı olsa da her daim elimin altında bulundurmak istediğim bir parfüm. Kuru meyvelerin mayhoş etkisiyle desteklenen tütünün baharatlarla işlenen mumsu yapıda bir vanilya ile birleşimi. Bendeki versiyon 2013 üretimi ve koku kalitesi cidden mevcut versiyonun çok üstünde. Bütün suçu kişisel olarak Estee Lauder'in üstüne atıyorum, yatacak yerleri yok cidden

Yorum

• Bugün kız kardeşime verdiğim Xerjoff Lira'yı sıkayım dedim. Aşırı tatlı, tam gurme bir parfüm. Limonlu kek kıvamında aroması var. Kardeşim kullanırken etrafa çok güzel yayılıyor ama ben kullanınca beni aşırı rahatsız etti.

Yorum

• xPixa
        xPixa Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        Kesinlikle katılıyorum. Limonlu cheesecake gibi başlayıp karamelli waffle'a dönüyor Kendi bileğimde denediğimde de katlanamamıştım ama bir kadının üzerinden kokuyu aldığım vakit çok hoşuma gidiyor

• Nishane hundred silent ways

Redmi Note 6 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

• Öğleden sonrası için PDM Layton denedim ama elmadan mıdır nedendir fazla tatlı geldi. Sanırsam elma tatlılığı barındıran kokular çok bana göre değil gibi.

Yorum

• Biraz evin keyfini süreyim diye bileklerime ve boynuma Givenchy Insense pıslattım.
          Şu aquatic dedikleri kolonyalardaki turunç ferahlığını andıran açılışın ardından çiçeksi yapının devreye girdiği, pozitiflik saçan bir koku. Eve bahar geldi birden. Kalıcılık/Yayılım açısından da "ne varsa eskilerde var" klişesini ister istemez hatırlatıyor.

Yorum

• Kendime vakit ayırdığım şu gün , en beğendiğim designer parfümlerden biri olan loewe 7 natural. Bayılıyorum bu kokuya.

Yorum

• Amouage İnterlude (Umman) ...

Yorum

• OJ Montabaco
              Tam bir maskülen ömür boyu elimin altında kalacak imza kokum.Övgü almaktan bıktırır insanı.

Yorum

• mizansen035
                mizansen035 Yorumladı
                Yorumu düzenleme
                Aynen New York intense çok iyi bir koku

Oj montobaco intensivoya ben de imza atayım ama edp için aynı şeyi diyemeyeceğim

• Marmaris büfe
                Marmaris büfe Yorumladı
                Yorumu düzenleme
                Hocam ben arada kalıcılık hariç bir fark göremedim. Hangisini bulursanız alın bence.

• Aryan
                Aryan Yorumladı
                Yorumu düzenleme
                Notalar gerçekten ilgi çekici. Mountain Air ne mesela abi, dağa çıkıp parfüm şişesine hava mı dolduruyorlar?

• Orjinal yazı sahibi: Marmaris büfe View Post
              OJ Montabaco
              Tam bir maskülen ömür boyu elimin altında kalacak imza kokum.Övgü almaktan bıktırır insanı.
              Marmaris büfe Engin hocam o derece diyorsunuz yani

Yorum

• Marmaris büfe
                Marmaris büfe Yorumladı
                Yorumu düzenleme
                İmzamı atarım hocam, çok seviyorum.

• Ralph Lauren Supreme Oud dekant denemesi. İlacımsı Oud sevmem ve bu onun gibi açıldı. Devamını göreceğiz

Yorum

• mizansen035
                mizansen035 Yorumladı
                Yorumu düzenleme
                Sevemedim ben o kokuyu. Oud sonra kayboluyor neredeyse. Ağacımsı kokular var ama oud kaynaklı değil. Daha çok farklı ağaçlar. Sedir değil. Belki gaiac ağacı. Baharatların hakimiyetinde bir ağaç diyebiliriz.

• Umut Kurtoğlu
                Umut Kurtoğlu Yorumladı
                Yorumu düzenleme
                Çok doğru bir yorum. Tam bu şekilde baharatlı bir odunsu kokuda kaldı. Baştaki o ilacımsı açılıştan sonra çok değişmeden sıradan bir halde devam etti

• mizansen035
                mizansen035 Yorumladı
                Yorumu düzenleme
                Adamlar o paraya bu kadar oud demiş resmen versace oud noir bile çok daha güzel ondan. ZTen Polo supreme leather bile deriden alakasız bir parfümdü. O yüzden bu parfümden de pek ümidim yoktu ilk çıktığında. Beni polonun yeni çıkarttığı deep blue parfum az da olsa heyecanlandırdı. Çok fazla yağ kullanılmış ve değişik bir kompozisyon duruyor.

• Gentlemen Givenchy Absolute

Yorum

• Horus Nefertem Blu Wolf ile pazara gittim geldim. Tam bir piyasa kokusu

Yorum

• mizansen035
                  mizansen035 Yorumladı
                  Yorumu düzenleme
                  Sosyal medyada reklamı çok denen marka değil mi. Ben bunu şu sıradan muadil parfümler olarak biliyorum. Hani aynı parfümün isimlerini değiştirip farklı bir marka gibi görünenlerden.

• KARALARIN_CEMAL
                  KARALARIN_CEMAL Yorumladı
                  Yorumu düzenleme
                  Hocam bu markanın bir de Elite Gentleman Aphrodisiaque adında bir parfümü geçenlerde N11 den aldım. Kokuyu bir defa elimin üzerine sıktım, dedim ki bu parfüm ne kadar da çok beziyor kullandığım bir parfüme diye. Neye benziyor bu parfüm derken; Merchant Of Venice Arabesque nin bire bir aynısı, çok güzel bir taklidi olmuş. MOV Arabesque alamayan alternatif olarak bunu kullanabilir :-))

• mizansen035
                  mizansen035 Yorumladı
                  Yorumu düzenleme
                  Sosyal medyada sürekli karışma çıkıyordu. Araştırdım hiç bir bilgiye ulaşamadım. Sonra bi tanıdığım bir kaç parfümünü almış. O da aynısını demişti. Muadil parfümmüş. Zaten fragnatica da falan da bilgiye ulaşamayınca. Kesin yerlidir

• gece için Guerlain Oud Essentiel. Buradaki Ud kullanımı sert geldi açıkcası. Belki de ud notasıyla çok haşır neşir olmadığımdandır.

Yorum

• Oriza L. Legrand Vetiver Royal Bourbon kullanarak biraz huzur buldum.

Yorum

• Lune Feline

denediğim en farklı vanilya kullanımından biri. Balsamik yapıda bi vanilya. Ve kakule. Ama bildiğimiz yapıdan çok farklı. Peru balsamı diyor fragnaticada. Çok farklı bir havası var parfümün. Sevdim mi, evet.

Yorum

İşleniyor...
                    X