Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Bugün Hangi Parfümü Kullandım? Haziran 2020

Çökme
This topic is closed.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Roja Dove Fetish ...

Yorum

• Click image for larger version

Name:	20200310_132228_1583835988486.jpg
Views:	427
Size:	625.8 KB
ID:	156170
      فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ

Yorum

• Adam Levine For Her

Yorum

• Al Haramain Amber Oud Tobacco Edition
          Çok güzel tütün ve vanilya parfümü diyelim. Tütün çok baskın olduğundan vanilya çok hoş gelmiyor. TV eski sağlam batch’leri gibi, Fiyat olarak çok uygun TV fiyatını yüksek bulanlar ve son Batch’leri begenmiyenlere çok iyi bir alternatif.

Yorum

• O’Driu Pathetique kullandım. Hindistan cevizine benzer bir koku alıyorum ama sadece anımsatıyor diyebilirim. Trüf mantarını yeme şansım olmadı ve bu parfümden sonra merak katsayım baya bir arttı.
            Genelde tatildeyken annemle akşamları yemek kanalları izlerim. O kanallarda da hep karşıma çıktığı için biraz araştırma yapmıştım. Ek olarak şimdilik bana dengesiz gelen bir kısmı olmadı. Çok keyifli ve lezzetli.

Yorum

• Umut Kurtoğlu
              Umut Kurtoğlu Yorumladı
              Yorumu düzenleme
              Peety ile bunu elimde tutuyorum hala. Ama Peety hala efsane kokular arasındadır benim için. Ne yazık ki her daim kullanamıyorsun koku karakterinden dolayı.

• Abbathdoom
              Abbathdoom Yorumladı
              Yorumu düzenleme
              Peety de çok hoşuma gidiyor hocam. Bu biraz daha kullanılabilir gibi geldi ama ikisine de genel olarak bakıldığında kullanımı zor parfümler. Satyricon’u denediniz mi ?

• Paris EDP kullandım ve eşim yine bu parfümünü sevmedim dedi

Yorum

• Rayiha
              Rayiha Yorumladı
              Yorumu düzenleme
              EdT'sini ilk denediğimde çok etkilenmiştim. Sonraki denemelerimde almaktan vazgeçmiştim ama zaman zaman aklıma düşüyor. EdP'si bende pek iyi durmamıştı. Bir de yine Grojsman'ın Bvlgari Pour Femme (ve Irıs d'Or) ile benzer buluyorum.

• Libra
              Libra Yorumladı
              Yorumu düzenleme
              Uzun yıllar sırf edt kullandım ama yine uzun bir süredir hem edt,hem edp elimin altında.Bvlgari ile benzer yanları var bence de.Zaten ona da bayılıyorum🥰

• Guerlain Meteorites Le Parfum. EdT ama keşke EdP'si olsa dediklerimden. Meyveli / yeşil elmalı menekşe ile açılıyor, bu safhasını MJ Daisy'ye benzetiyorum. Bir süre sonra meyve keskinliği azalıyor ve menekşe yoğun, pudralı yönü ortaya çıkıyor. Sonlara doğru temiz bir misk okunaklı hale geliyor. Genelde yazın kullanmış olmama rağmen pudralı yönü ile ilkbahar için daha uygun. Yayılım ve kalıcılık orta düzeyde. Fazla derinliği ve karmaşası olmayan, hafif, gündelik, taze ama yumuşak bir parfüm. Bir daha bulamazsam diye yedeklemek istediklerimden.

Yorum

• Libra
              Libra Yorumladı
              Yorumu düzenleme
              Her denediğimde çok hoşuma giden bir parfüm.Biraz hafif olması ve her zaman bulunamaması yüzünden almadım ama çook güzel.

• Rayiha
              Rayiha Yorumladı
              Yorumu düzenleme
              Değil mi 2000 model ve hiç denemediğim Meteorites'in rüyama girmişliği var. Makyaj kokularını seviyoruz

• Roja Dove - Enigma..

Kaliteli, şık, baymayan, kalıcı, oud ve pachouli kullanımı çok yerinde (sandalwood demiş ama sanırım o da ödümsü kokuyor) , ferahlatılmış ve bence floral ve woody bir parfüm..

İçinde çok bileşen olduğu için, sardunya, orris kökü, yasemin, ylan-ylang, kediotu, ambergris, vanilya, sandalağacı, şeftali, neroli,vs, hepsini algılamak beni çok aşar ama, hepsinin toplamı için yakıştırabileceğim sıfat "LÜX" olurdu..

Feminen falan değil, ben bunu kullanırım, hem de tamahkarca..

Yorum

• Guerlain L'Homme Ideal EDP

Yorum

• MFK-Grand Soir Güzel bir amber yorumu. Günaydın ☺️

Yorum

• Green Irish Tweed

Yorum

• Aryan
                    Aryan Yorumladı
                    Yorumu düzenleme
                    Hocam, Cool Water'a fakir GIT'i diyorlar. Doğru mudur?

• Umut Kurtoğlu
                    Umut Kurtoğlu Yorumladı
                    Yorumu düzenleme
                    hatta Creed Cool Water’dan esinlendi diyen de çoktu. Vallahi Cool Water koklamayalı o kadar uzun seneler oldu ki. Yanlış bir şey söylemiş olmayayım. Daha yakın zamanda koklamış olan var ise o cevaplasın bence

• Aryan
                    Aryan Yorumladı
                    Yorumu düzenleme
                    Evet, doğru diyorsunuz. Son yıllarda durum nedir? 2020'de Cool Water kullanılır mı? Bilmiyorum... Bahar-yaza hazırlanırken fiyatıyla aklımı çelse de bu soru işaretleriyle şüpheci yaklaşıyorum.

• Guerlian Jicky..

En güzel lavanta ve hayvansallık yorumu. tarihin eskitemediklerinden. Gizli hazine.

Yorum

• Costume Ulusal Ev kullandım. Kendini güvende hissettirenlerden. 2-3 fıs yeterli :-)

Yorum

• Rayiha
                      Rayiha Yorumladı
                      Yorumu düzenleme
                      Ev? Erkek olmasın o?

• KARALARIN_CEMAL
                      KARALARIN_CEMAL Yorumladı
                      Yorumu düzenleme
                      :-) !...

• Medea
                      Medea Yorumladı
                      Yorumu düzenleme
                      Ben de ev ne alaka diyordum, sonra anladım yanlışlığı.

Homme (okunuşu: om) = Erkek... (İngilizcedeki "home" kelimesiyle bir ilgisi yok).

• Isabey L'Ambre di Carthage, pudralı amber, Ambre Russe ve Ambre Sultan kadar olmasa da beğendiğim bir Amber kokusu oldu.

Yorum

• TMOV Arabesque

Yorum

İşleniyor...
                    X