Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Bugün Hangi Parfümü Kullandım? Haziran 2020

Çökme
This topic is closed.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Alex 2 efsane ötesi iltifatsız günü yok

Yorum

• furkan1001
      furkan1001 Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Müthiş bir parfüm mü hayır ama vazgeçilmez joker ☺️

• Click image for larger version

Name:	BDCF8CFC-DCFE-4E11-A836-5F9FA2B8B6A7.jpeg
Views:	352
Size:	1.13 MB
ID:	155654

Mystere de Rochas 🧡

https://www.fragrantica.com/member/789115/

https://www.instagram.com/sebnemin_dunyasi/

Yorum

• Click image for larger version

Name:	20190319_130007_1553095853261.jpg
Views:	240
Size:	1.37 MB
ID:	155656
      فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ

Yorum

• Asaid
        Asaid Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        resimleri siz mi çekiyorsunuz, müthiş gözüküyor 🤩

• Bahoo
        Bahoo Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        Teşekkür ederim . Evet ben çekiyorum

• nawab of oudh ..açılışı çok sevdiğim kilian incense oud u andırdı hafiften.. gül ve baharatlar daha baskın ve ön planda gidiyor ama oud notası çok kontrollü kullanılmış hiç ama hiç rahatsız etmiyor genel performansıda gayet iyi..incense oud daha avrupalıyken nawab of oudh daha orta doğulu.şişesini alırmıyım kilian varken hayır. bu arada etro rajastan da kullanılan gül ve baharat kullanımı nawab of oudh la çok yakın..

Yorum

• Parfums De Marly Layton

Yorum

• Xerjoff Uden Overdose ...

Yorum

• More than words ile devam bugunde

Redmi Note 6 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

• Nicolai New York Intense

Baharın yavaştan merhaba dediği bir İstanbul gününde burnuma şölen yaşatan bir parfüm. Her kullanışımda gerçekten "ne varsa eskilerin meşe yosunlarında varmış" dedirtiyor. 80'ler - 90'lar tarzı harika bir maskülen. 30-40 yıllık bir koku profili gözünüzü korkutmasın, kimse size "dede parfümü" sıkmışsın demez

Yorum

• amouage epic man

Yorum

• Nicolai NY İntense

Yorum

• Un jardin Sur le Nil J.Ellena ya saygılarla çok ferah temiz doğal kokuyorsun denildi ☺️

Yorum

• Nishane Ambra Calabria, nishanenin pek meşhur olmayan hazinelerinden

Yorum

• Hermessence Agar Ebene

Yorum

• Lolita Lempicka EdP. Elimdeki şişe 1997 doğumlu LL'nın elma saplı spreyli eski tasarım şişelerinin son serilerinden, içerik olarak Fragrantica'nın "Eau Premiere" olarak sınıfladığı 2010 versiyonu olmalı. Firmanın 2017'de el değiştirmesinden sonra bazı hakların satın alınamaması nedeni ile kokunun "Mon Premier" olarak yeniden formüle olduğu ve bu nedenle şişe tasarımının değiştiği söyleniyor. Bu versiyon pek beğenilmemişti. Formülünün de artık satın alındığı söylenen parfüm, bu yıl "Original" adıyla çıkıyor.

Parfümlerimi biraz cildime, daha çok giysilerime sıkarak kullanıyorum. LL özellikle cildimde iyi duran, katmanlarını, derinliğini bu şekilde daha net hissedebildiğim bir parfüm. Pudralı, tatlı, karanlık menekşeler...
                          Son Düzenleme Rayiha; 07-03-20, 15:05. Tarafından yapıldı.

Yorum

• Rayiha
                            Rayiha Yorumladı
                            Yorumu düzenleme
                            Attığınız ilk linkteki 1997-2010 arası üretilmiş versiyon. O yüzden ben denediklerimin ve yakınlarda satın aldığım formülasyonun "Le Premier" olduğunu sanıyorum. Gerçi kutuda böyle bir ibare yer almıyor. Linki de şöyle:

https://www.fragrantica.com/perfume/...fum-11909.html

Markanın adının Lolita ile Art Deco dönemi sanatçısı Tamara de Lempicka'dan oluştuğunu okumuştum bir yerlerde. Hatta marka Lempicka'nın kızının adı gibi --sanırım asılsız- iddialar da vardı.

• Aryan
                            Aryan Yorumladı
                            Yorumu düzenleme
                            Evet, şimdi baktım da biraz düşündüğüm gibiymiş. Tamara de Lempicka'nın kızı olduğu asılsız bir iddiaymış. Markayı oluşturan kişi Josiane Maryse Pividal adlı moda tasarımcısı bir kadın. Ama diğerlerinden farklı bir yol izleyerek marka adını kendi isminden oluşturmak yerine, Vladimir Nabokov'un romanı ve roman karakteri olan "Lolita"sı ile ressam Tamara de Lempicka'nın "Lempicka" isimlerini bilinçli bir şekilde birleştirerek oluşturmuş.

Marka, parfümleriyle nasıl bir imaj yaratmak, satmak istemiş onu yorumlamak için ise kokuyu bilmek gerekir tabi. Uzaktan bakınca kiraz, vanilya, praline, menekşe notalarının rastlantısal olmadığını düşünüyorum. Canlı, enerjik, tatlı, ağır bir kokuya benziyor. En iyisi ben bu parfümü test edeyim...
                            Son Düzenleme Aryan; 08-03-20, 22:28. Tarafından yapıldı.

• Rayiha
                            Rayiha Yorumladı
                            Yorumu düzenleme
                            Denediğinizde muhtemelen biryerlerden hatırlayacaksınız bu kokuyu. Bir dönem çok popülerdi sanırım, bana çok tanıdık gelmişti... Fragrantica'da "orman perisi", "masal diyarı" gibi konu başlıklarında ilk önerilen parfüm bu oluyor. Bakalım sizin izlenimleriniz nasıl olacak.

• January Scent P.- Burvuvu kullandım. Değişik türdeki çam ağaçlarıyla, ben bir odunsuyum diye bağıran, oldukça gerçekçi bir başlangıcı var. Tene oturduktan sonra ise çam ormanına akşam çöküyormuş gibi karanlık ve dumansı havaya bürünüyor. Orman temalı, bence güzel bir koku. Tavsiye edilebilir.

Yorum

İşleniyor...
                          X