Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Bugün Hangi Parfümü Kullandım? Haziran 2020

Çökme
This topic is closed.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Kış boyunca severek kullandığım Miss Dior Absolutely Blooming havaların ısınmasıyla birlikte fazla gelmeye başlamıştı. Daha hafifini bulsam diye düşünürken, ufak tefek alışverişler için girdiğim Yves Rocher'de pek de sevmediğin Evidence serisinin Mon Evidence'ını denedim, çok beğendim ve ertesi gün aldım.

Koku, denediğim ilk anda Miss Dior ailesinin bir üyesi ile karşı karşıya olduğumu hissettirdi. Hemen Fragrantica'yı açtım, deneyenlerin Miss Dior ailesi ile, en çok da ben tanışmadan ürerimden kalkan Cherie ile benzer bulduklarını gördüm.

Açılışta temiz bir paçuli, ilk anda parlayan narenciyeler, biraz sonrasında listede olmayan ama net bir şekilde hissettiğim çilek, sonrasında paçuliye eşlik eden gül ve kararında, iç baymayan bir tatlılık. Fazla bağırmayan, orta kalıcılıkta, şık ve rahat kullanımlı bir parfüm, Annick Menardo ve Olivier Cresp'ten.

Absolutely Blooming'in daha hafif versiyonunu, çok da iyi bir fiyata bulduğum için mutluyum

Yorum

• Dün ve bugün Good Girl kullandım.Hoş bir parfüm ama bugüne kadar almayı hiç düşünmemiştim.Sırf eşim çok beğendiği için aldım.İlk anda yoğun,biraz baharatlı,tatlı,kakaolu bir koku hissediliyor.Sonradan yoğunluğunu kaybediyor.Kendi üzerimde hafif hissediyorum ama dışarıdan duyuluyormuş.Zamanla biraz çiçeksi,sabunsu bir his de ekleniyor.Kesinlikle kötü diyemeyeceğim,güzel bir parfüm.Sadece çok fazla tarzım değil.

Yorum

• Oj Ambre Royal

Yorum

• Pazar Creed Git le devam

Yorum

• Nishane Ani

Yorum

• Memleketimize yeni açılan avm de Beymen de frederic malle dries van noten sıktım gayet güzel hoş ama düşük performans keşke biraz performanslı olsaydı. Herod sıktım kağıda da çok güzel bir parfüm özlemişim kokusunu ama oda performansız. Çok beğendiğim için son serilerden bir dekont bulup deneyeceğim eğer birazcık tatmin ederse performansı şişeli satın alacağım Herod.

Yorum

• Creed Aventus

Çok uzun zamandır kullanmadığımı fark edip bugün öylesine kullanayım dedim. Kişisel olarak Aventus hayranı değilim, benim için olsa da olur olmasa da olur. Son yıllarda sadece bir batchi çok hoşuma gitmişti o da 17T01 idi yanlış hatırlamıyorsam. Cidden o dumansı Aventus'un ne olduğunu anlamıştım. Bendeki 18B01 ise bildiğiniz meyve bombası. Performansı güzel ama ne bileyim split olmadığı sürece mevcut batch muhabbetinden dolayı şişeli alınacak bir parfüm olarak görmüyorum.

Yorum

• Valentino uomo intense soft ve güzel bir koku genel beğenisi yüksek diye tahmin ediyorum

Redmi Note 6 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

• guerlain l'homme ideal edp

HUAWEI VNS-L31 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

• Providence Perfume Co. Heart of Darkness kullandım. Keskin bir açılışı var parfümün. Sanki fazla doğallığın getirdiği bir sertlik var. Kesinlikle sentetiklik yok bence. Çok çözemedim parfümün içindeki notaları doğrusu ancak şunu diyebilirim ilk kez kahve notasını rahat tanıyabildim parfümde, özellikle orta ve sonlarda. Çekirdeğine yakın kokusu var. Tabi tek başına kokmuyor etrafında diğer notalarda dahil. Tarzım olmamasına rağmen kalitesi takdire şayan bir parfüm olmuş.

Yorum

• Bond no 9 NY Amber. Amber parfümünden çok bir Gül parfümü.

Yorum

• Click image for larger version

Name:	20190513_165055_1557773870581.jpg
Views:	216
Size:	787.0 KB
ID:	152887

Kıymetlilerden
                          فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ

Yorum

• Dün aldığm Lolita Lempicka'yı (EdP) akşam bir heves tek fıs bileğime sıktım. Sabahlayarak çalıştığım gece boyunca benimle kaldı. Hatta öğlen uyandığımda hala benimle birlikteydi. Denediğim testerlar mı ağırdı, bendeki şişe mi taze, hatırladığımdan daha hafif ve rahat kullanılabilir buldum. Yeni bir menekşem daha oldu böylece.

Sonrasında ise evden çıkarken parfüm kullanmadım çünkü birkaç parfüm denemiş olarak döneceğimi biliyordum

Son Düzenleme Rayiha; 19-02-20, 19:20. Tarafından yapıldı.

Yorum

• Tom Ford noir pour femme. Extremden çok daha performanslı çok daha güzel bir parfüm

Yorum

• Aryan
                                Aryan Yorumladı
                                Yorumu düzenleme
                                Sevdiğim bir koku değil ama cinsiyetçi tabuyu kırmak güzel. Ben bir mağazada D&G Light Blue'nun kadın versiyonunu test etmek istediğim için satıcıyla bayağı bir tartışmam gerekmişti. Hatta en sonunda mağazayı terk etmiştim.
                                Son Düzenleme Aryan; 17-02-20, 12:01. Tarafından yapıldı.

• furkan1001
                                furkan1001 Yorumladı
                                Yorumu düzenleme
                                Aaa ölürmu hocam onlar herşeyi bilirler 😂

• Aryan
                                Aryan Yorumladı
                                Yorumu düzenleme
                                Ahaha tam da öyle dedi zaten. O kadar parfüm yorumcularını, incelemelerini referans verdim. "Benden iyi bilemezler." dedi. Bir de üzerine "Neden kadın gibi kokmak isteyesin ki?" dedikten sonra artık iyice parfüm hakkında hiçbir bilgi ve fikrinin olmadığını anladım.
                                Son Düzenleme Aryan; 17-02-20, 16:34. Tarafından yapıldı.

• xerjoff naxos mutlu haftalar...

Yorum

İşleniyor...
                              X