Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Bugün Hangi Parfümü Kullandım? Haziran 2020

Çökme
This topic is closed.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Beni en rahat hissettiren parfümlerimden Balenciaga Paris, süet yumuşaklığında orman menekşeleri.

Yorum

• Click image for larger version  Name:	 Views:	0 Size:	36.5 KB ID:	152417

Stéphane Humbert Lucas 777 - Une Nuit à Doha

Bolca çiçek balı karıştırılmış karamelli, pudramsı vanilyalı sütün içine aromatik otlu, meyanköklü, ekşi-tatlı asidik turunçgilli bir karışımın eklenmesiyle ortaya çıkan tatlı ve bana baygınlık veren gourmand hava, tatlılığın birkaç saat içinde giderek sakinleşmesi sonrasında nemli, acımtırak ve otsu bir vetiverin sarıp sarmaladığı tütün yapraklarının da giderek öne çıkmasıyla beraber sıcak, aromatik ve lezzetli bir esintiye dönüşüyor. Bu bölüm dengelerin en başarılı olduğu ve parfümün kendime yakın bulabildiğim tek yeri oldu. Yayılım başlarda yüksekken bu kısımlarda ortalama. Parfümün tene yaklaştığı daha sonraki bölümlerde, lezzetli ve aromatik nüanslar oldukça sönüyor. Pudralı vanilyanın kendisi kaybolup geriye solgun pudrası kalırken, vetiverin de kendisi iyice geri çekiliyor ve geriye biraz burun büken acı suyu kalıyor. Bu solgun pudrayla kaplı ve acı suyla ıslanmış tütün yaprakları, parfümün boğuk ve karanlık hale gelmesine yol açıyor. Kapanışta ise biraz eski tarz kokan soluk, yorgun pudra neredeyse tek başına finali yapıyor. Kısa bir bölüm dışında bana pek hitap etmese de katmanlı ve değişken yapısı olan bir parfüm. Özellikle son kısımlar bana oldukça yavan ve sıkıcı geldi. İlk bölümdeki dinamizm, parfümün ikinci yarısında kayboluyor. Nota listesindeki ölmezotunu ancak en sonlarda belli belirsiz hissedebildim, tatlılığı alınmış, kuru ve karanlık bir karakterdeydi.
      Son Düzenleme Medea; 16-02-20, 16:15. Tarafından yapıldı.

Yorum

• Raflarda yeniden yerini alan old spice orginal. Migros’ta görünce tebessüm edip baya bi sevindim. Hemen after shave ve edt sini denedim. Tebessümüm hüzüne dönüştü. Evet isim aynı şişe de nerdeyse aynı ama koku... değişmiş.. nerede o eski tarçınlı çiçekler , nerede şimdi ki versiyon. Daha çok meşe yosunu baskın hale gelmiş. First class i bilen bilir. Neredeyse onunla aynı diyebilirim kokusu. Neden özüne sahip çıkmazlar ki. Tamam belki yıllar önce gençliğimde çıkan bir kokuyu tamamen aynı yapamazsın ama en azından o dna ya sahip çıkıp ortaya bir şey sunabilseydin.

Yorum

• protectedsugar
          protectedsugar Yorumladı
          Yorumu düzenleme
          Old Spice'ın eski hâlinin bir kısmı artık Tom Ford'un "Vert d'Encens"te mutasyon geçirerek ve tütsüleştirerek devam etmektedir :-)

• Ah old spice ah. Yaktın bizi.

Yorum

• Merhaba yeni üye oldum. Konunun yeri burası değil ama size bir sorum olacak BOSS The Scent Absolutefor Him eau de parfum tavsiye edermisiniz?

Yorum

• onun yerine the boss scent intense öneririm. Zamanında ikisini de koklamıştım. Absolute daha tek taraflı fazla değişim göstermeyen bir koku. .

Yorum

• Chanel coromandel bu parfümün bıraktığı hissiyatı seviyorum. Paçuli ve beyaz çikolata birleşimi enfes.

Yorum

• Umut korkut
                Umut korkut Yorumladı
                Yorumu düzenleme
                ama edt si bana göre çok başarılı edp ile arasında bence çok fark var

• mizansen035
                mizansen035 Yorumladı
                Yorumu düzenleme
                bildiğim kadarı ile arada sadece bi amber fark var. ama yine de bayılıyorum bu kokuya

• sth extreme

Yorum

• Prada L'Homme İntense

Yorum

• Caldion Night
                  Çoğu dizaynır kokuya nal toplatır,hem koku güzelliği hem de performans anlamında.

Yorum

• Creed Original Santal. Yayılım ve kalıcılık konusunda tatminkar düzeyde, soğuk kış günleri için ideal tatlılıkta bir parfüm.

VTR-L29 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

• Aryan
                      Aryan Yorumladı
                      Yorumu düzenleme
                      Sandal notası yüzünden radarıma girmişti. Sandal notası daha hissedilebilir olabilirdi ama ilk izlenim olarak genel anlamda hoşuma gitmişti. Sonbahar kullanımında performans konusunda daha verimli olabilir. Individuel, Mont Blanc almıyorsam C. Original Santal’a bilendiğimden dolayıdır.
                      Son Düzenleme Aryan; 13-02-20, 09:46. Tarafından yapıldı.

• Aryan
                      Aryan Yorumladı
                      Yorumu düzenleme
                      MertCanTekeler Sahi bu arada "Individuel, Mont Blanc" kullandınız mı hiç? Kullandıysanız kısa bir karşılaştırma yorumu yapabilir misiniz?

• Armaf Club de Nuit İntense Man

Yorum

• Günaydın bugün more than words e benzerliği ile dikkat çeken Alghabra poem of damas kullandım .. Nasıl böyle bir şey yaptım ben de bilmiyorum Bu parfümü ilk kokladığım zaman bildiğiniz hacı yağı kokusu almıştım be çok ağır gelmişti.. bugün ona ikinci bir şans vermek istedim sadece iki fıs sanırım gece 12’ye kadar beni götürecek ( hatta belki yarın gün boyu bile bu parfümden kokabilirim ) adeta üzerinize yapışıyor extrait bir parfüm olduğu için yaka silktiriyor resmen bakalım gün boyu onunla nasıl anlaşacağız

Yorum

• mizansen035
                        mizansen035 Yorumladı
                        Yorumu düzenleme
                        kendisi tam bir kopyadır. ama hakkını veren bir kopya ..

• valentino uomo intense

Yorum

• Mona Vanille

Yorum

İşleniyor...
                        X