Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Bugün Hangi Parfümü Kullandım? Haziran 2020

Çökme
This topic is closed.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Mancera Wind Wood

Yorum

• Mon Guerlain kullandım.Genelde hep kendi zevkime göre parfümler kullanıyorum ve eşim bunların çoğundan hiç hoşlanmıyor.Temiz,çiçeksi parfümler ona göre rahatsız edici,ağır.Biraz da onu düşüneyim diyerek bu parfümü sıktım.Aslında şu anda üzerimden gelen koku gerçekten güzel👍🏻

Yorum

• dior eau sauvage parfum 2013

Yorum

• bu ikisi çok fena...
          İnsanın ruhu kokularıdır...

Yorum

• Armaf - Club de Nuit İntense..

Sürdükten sonra yanlış parfümü sıktım herhalde, bu aventus dedim ama aventus değilmiş.. Çok ama çok benzettim, ama kalıcılık bunda da biraz sorunlu..

Yorum

• HDP - 1889 misk ve iris olan parfüm eskilere götürüyor vintage havası var pudra ve ruj kokusu bana göre kadınsı bir koku

HUAWEI VNS-L31 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

• Parfüm d'Empire Aziyade, eskiden turbo sakızlar vardı kokusu onu hatırlattı bana

Yorum

• Parfum d'Empire Azemour Les Orangers kullandım. Açılışı narenciye karışımı olup dindikten sonra neroliye evrilen güzel bir yazlık parfüm. Bazı neroli kullanımından ötürü kokularda kolonyavari bir hissiyat oluşabiliyor. Bence burada da o hissiyat var ancak beni rahatsız etmedi. İçerik dolayısı ile pek gösterişli notalar olmadığı için çabuk kayboluyor. Ancak yaz için bence çok güzel bir parfüm olmuş. Biraz olgun bir havası var. Şu ana kadar splitteki en sevdiğim parfüm olduğunu da belirtmek istedim.

Yorum

• ali
                    ali Yorumladı
                    Yorumu düzenleme
                    Basit gibi gelse de kokusu o kadar hoş ki, insanı alıp götürüyor...

• vagonlar
                    vagonlar Yorumladı
                    Yorumu düzenleme
                    Kesinlikle. Kullanımı rahat ve zevkli.

• Slumberhouse Jeke

Yorum

• Dior Homme İntense, Christian Dior.
                    Parfümlere ilgimin artmasında önemli bir yeri olan, parfümlerin üzerine daha derin düşünmemi sağlayan parfümlerden biri. 2011 yılında Olivier Polge, kadınların makyaj çantalarındaki iris çiçeği kokusunu çalarak bir erkek parfümünün içine koyması parfüm dünyasında büyük ses getirdi. DHİ, bu yaratıcı hareket ile parfümseverleri şaşırtarak çok fazla ilgi çekti ve hemen çok geçmeden de kendini sevdirmeyi başardı. Polge burada, doğada olmayan ama tüketim kültüründe olan yapay ayrımları yıkarken, geçilmemesi gereken sınırları da aştı. Erkekleri özgürleştiren bu koku, kadınların da hoşuna gitmiş olacak ki hep en çekici erkek parfümleri listesinde ya 1 numarada ya da başlarda yerini aldı. O zamanın öncü, bu zamanın kült parfümü haline geldi.

Tabii 2011 yılının üzerinden çok sular aktı. DHİ, formülasyonlar geçirdi, değişiklikler yaşandı. Ben o eski güzel yılları yakalayamadım. Mesela, eskiden koku ilerledikçe (notalarda belirtilmese de) çok baskın hissedildiği söylenen o kakao fenomenini çok hissedemedim. Elimdeki 2018 üretimi DHİ, yine imzası olan ruj efektini vererek açılıyor. Çok uzun sürmeden giden o efektin ardından -ki gitmesi kötü bir durum değil, dry down bölümünde kakao yerine kalp notaları arasında belirtilen “armut”umsu meyveli bir hale evriliyor –ki bu ise gerçekten pek hoş bir durum değil. Ben daha çok genelde meyvelerin, parfümlerin açılışlarındaki o ilk notalarında yer alan canlı, renkli hallerini seviyorum. Sahi armutun orda ne işi vardı ki!? Bence bu parfümün en zayıf karnı burası. DHİ’nin kalp notasındaki armut yerine parfümü daha çekici hale getirebilecek, mutluluk verebilecek, kullanımına göre de parfümü daha karanlık hale sokabilecek olan daha baskın bir kakao kokusunu tercih ederdim. Tıpkı eski günlerdeki gibi... O yüzden daha karanlık ve derin olduğu söylenen (kalp notasında armut yerine deri yer alan) parfüm versiyonu alınacaklar listemde yerini alıyor.

Standartın çok dışında gerçekten farklı bir ürün olan, bazı binlerce liralık niche parfümlerden bile daha kaliteli olan bu parfüm, bugün cebini gereğinden fazla düşünen marka yöneticileri yüzünden yok olma tehlikesi yaşasa da her şeye rağmen halen farkını ortaya koymayı başarabiliyor! Her şeye rağmen piyasadaki diğer designer kokularına göre kalıcılığı, yayılımı iyi! Özellikle parfüm hobisine yeni başlayanlara çok şey katacak, okul gibi bir parfüm.

Click image for larger version  Name:	dd (3).jpg Views:	21 Size:	35.9 KB ID:	151393
                    Son Düzenleme Aryan; 09-02-20, 19:33. Tarafından yapıldı.

Yorum

• Kilian sth kullandım. Odunsu ana gövdeye katılmış rom ve kuru paçuliyle değişik bir koku profili var. Benim tenimde kuru paçuli daha fazla etkisini gösterdi. Açılışı, Ursaya nazaran daha keskin gibi olsa da genel itibarıyla ve drydownda fazla farklılık göstermemesinden dolayı bence Ursa daha başarılı ve keyifli.

Yorum

• No:9 Nw amber edp
                        dünkü parfüm versiyonun üstüne yeni üretimi test ettim sonuç kötü neden reformülosyana uğrar güzel işler anlamış değilim

Yorum

• Clive Christian C for Men

TF Tuscan Leather'ın daha balzamsı ve odunsu versiyonu. Bu arada bu sezon alacağım kadar parfüm aldım daha almayacağım diye kendime limit koymuştum. Bu ana kadar yaklaşık son 3 aydır bu durumu bozmadım (TF Oud Wood Intense dekantı hariç) ama sürekli aynı kokuları kullanmaktan galiba sıkıldım. Yine birkaç dekant alma hevesim depreşti diyebilirim. Kışlık kullanılacak sıcak baharatlı ve balzamsı tarzda parfüm önerilerinizi beklerim forumdaşlar

Yorum

• uncle-benjen
                            uncle-benjen Yorumladı
                            Yorumu düzenleme
                            Frederic Malle
                            Son Düzenleme uncle-benjen; 05-02-20, 15:56. Tarafından yapıldı.

• xPixa
                            xPixa Yorumladı
                            Yorumu düzenleme
                            FM'nin son çıkan Rose&Cuir ve fiyatı aşırı yüksek olan Arap kokuları hariç geri kalan her kokusuna aşinayım hocam. Aslında o Arap kokularını merak etmiyor değilim ama en ucuzunun ml'si 40 TL civarı. O kadar para harcamak istemiyorum açıkçası tek bir kokuya

• uncle-benjen
                            uncle-benjen Yorumladı
                            Yorumu düzenleme
                            Espri yaptım hocam, Frederic Malle'i sevdiğinizi biliyoruz..

• Kilian Royal Leather ...

Yorum

• Mfk Satin Mood kullandım. Güllü reçel şurubu.

Yorum

İşleniyor...
                            X