Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Bugün Hangi Parfümü Kullandım? Haziran 2020

Çökme
This topic is closed.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

Bruno Fazzolari Corpse Reviver kullandım. Çok ilginç bir parfüm. İlk kullandığımda Tramisu'ya benzetmiştim şimdi apayrı kokuyor bana. Baya bir nota hissettiriyor kendini. Benim en belirgin olarak hissettiğim nota ise meyveler oldu. Kısmen tatlı da diyebiliriz. Bitter çikolatanın açı yönü gibi bu da acı bir tatlılığa sahip. Kavruk bir havası var. Adı da "ölü dirilten" anlamı içeren bir içkiden geliyormuş. Pek ölü diriltir teshiri olduğunu söyleyemem ama merak uyandıran cinste kokusu yok değil.

Yorum

• caliban
      caliban Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Sağlam parfüme benziyor.

• vagonlar
      vagonlar Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Evet, çok katmanlı hafif riskli karışık bir parfüm yapmışlar.

Tobacco Vanille

Yorum

Ne kullanayımın kararsızlığı içinde bentley for men intense e sığındım.

Yorum

YSL Caftan

Açılışı oldukça tozlu bir kokuya sahip. Yarım saat sonrasında tozlu yapı geri plana çekilip tatlımsı balzamsı bir yapı ortaya çıkıyor. Parfüm ömrünün sonuna kadar da bu şekilde linear bir şekilde kokuyor. Bu tatlılığa eşlik eden ufak bir turunçgil yapı da var ama belli belirsiz diyebilirim. Aşırı niş bir yapısı olmayan ama her anı naif olarak nitelendirebileceğim bir parfüm. Beymen’de satılan fiyat etiketini kesinlikle hak etmediğini düşünüyorum. Fakat Nokta ya da Uzay gibi bir satış yerinde denk gelinirse çok daha ucuza alınabileceği görüşündeyim. Şişesi de zaten 125 ml o yüzden uzun süre yetecektir

Yorum

Penhaligon’s The Tragedy of Lord George
          Adını bir saatte zor yazdım nasıl yorumlayayım bilmiyorum. Önce şişesine bayılıp Cem Yılmaz’da görüp kimse üstüne atlamasın ☺️ Çok eski kafa bir parfüm yaşın kralını istiyor 40 bile az bence , tatlı bir likör gibi açılıyor çok tatlı denmez ama tonka baymış bu parfümde şurup kıvamında bir tatlılık koyu bitkisel bir şampuan diyebilirim . Kesinlikle eski berber kolanyasına benziyor. Odunsu nüanslar var algılayamadan vanilya giriyor devreye bence uzak durulması gereken basit bir çalışma

Yorum

atkinsons the odd fellow bouquet.açılışı çok ağır ve çok kötü. tom ford tv'deki kül tabalası hissi burada da var.orta notalarda parfüm topuklayıp kaçıyor resmen.orta notalar güzel ama burnunuzu kolunuza yapıştırmanız gerekiyor

Yorum

PDM Carlisle

Yorum

# Mezar Dansı #

Ne tuhaf isim değil mi? Çağrıştırdığı şeyler birbirinden tezat... Ölüm kadar ciddi ve rijit. Müzik kadar organik... Peki koku da böyle mi? Evet. Son zamanlarda bu kadar farklı bir vetiver yorumu hiç koklamamıştım. Daha önce Mezar Dansı ile ilgili bir şeyler yazdım mı hiç hatırlamıyorum ama ilk denememin üzerinden epey bir zaman geçti ve bugün hazır burnumuzun yerini de hatırlamışken şöyle bir koklayayım dedim. Vetiver-kahve ikilisi bir araya gelirse nasıl bir koku ortaya çıkabilir? Tahayyül edince pek de güzel şeyler olabilir ama rezil de olabilir. Kahve aromasını parfüm içerisinde bir nota olarak kullanmak, beraberinde riskler de getirir. Kahve belli bir zaman sonra kompozisyonu ele geçirip, tek başına kahve dükkanı gibi kokmaya devam edebilir. Vetiveri sarmalayıp, destekçi notaları bir yere kadar taşıdıktan sonra vetiver ile yalnız başına bulanık bir koku haline dönüşebilir... Olasılıklar çok tabi ki. Burada bence önemli olan vetiverden gelen rahatlatıcı, gevşek, kuru köksü odunsu akoru, onun temel ve belirgin özelliklerini kaybettirmeden "her başarılı erkeğin arkasındaki kadın" gibi gereğini yapması. Parfümün koku olarak profili nereye oturur bilemedim. Aromatik-odunsu çok hafif bir tabir kalır. Odunsu-gourmand tabiri tam kendisi sanki. Gourmand işleri bugüne kadar hep boozy notalarla sevdim. Spirit of The Glen hayranlığımın başlıca sebebi kaliteli bir malt, meşe ve viski notaları eşliğinde isli ve aromalı olması. Mezar Dansı tabii ki tar olarak buna benzemiyor ama ana kahramanlar ve rolleri benzer. Parfüm bu kadar basit de değil tabii ki. Vetiver ve kahveden oluşmuyor ama içerisinde ne olduğunu da bilemiyorum. Ben net seçebildiklerim üzerinden gittim. Kasvet var. Burukluk var. Toprağın o nemsiz rutubetimsi kokusu var. Elime kahvemi almış, hafif ılık bir bahar gününde, yeni defnedilmiş bir mezarın başında bekliyorum sanki. Böyle bir sahne mümkün mü? Sağlıklı bir akıl ile böyle bir şeyin yaşanabilmesi ne kadar mümkün değilse, bu parfümün de çok sağlıklı beyinlere hitap etmediği kesin. Uçlarda, gitgellerde, kayboluşlarda... İşte tezatlık burada başlıyor. Gotik bir sahne geliyor gözümün önüne. Kurumuş ağaçlar. Sonbahar. Belki de defnedilen kahvenin kendisidir... Elimdeki ise kahve fincanı değil bir yudum topraktır? Evet! Derine inmeye çalıştıkça insanı manyak eden bir koku. Konsept bir koku. Vetiver temalı onca koku içinde bir yer edinebilen ve kesinlikle başkasına benzemeyen bir parfüm/koku... Başyapıt mı şimdi bu? Baktığınız pencereye bağlı... Parfüm hoş kokmak mıdır sadece? Değildir diyenlerin duraklarından birisi olabilir Mezar Dansı.

Ha evet... Düz koklayıp "bu bildiğin kahveli vetiver kokuyor ama biraz şey gibi" demek de bir seçenek. Parfümler/kokular, koklayan her insanda farklı anılar ve hatıralar yaşatır.

Teşekkürler Makedon
                Son Düzenleme cantona8; 14-01-20, 14:17. Tarafından yapıldı.

Yorum

Bugün armani stronger with you intensely kullandım hatta satılıkta duruyor şuan sanırım kaldıracağım Bir hevesle aldım ilk bir kaç gün beğenmedim şimdi üzerimde koklamaya doyamıyorum
                  İlk defa tam büyük boy bir armani kokum oldu Armani' ye bakış açım değişti gerçek güzel iş çıkarmış .Tebrikler .

Yorum

Bleu de Chanel edt sinirli keskin greyfurt 😊

Yorum

Creed Aventus 17T01 ...

Yorum

Kinski kullandım. Spray kısmı tuhaf püskürttüğü için normalden fazla kullanıp kütüphaneye gittim. Ders çalışırken bu tür parfümler kullanmak çok hoşuma gidiyor. Yüksek dozda kullanıldığında kunduz yağının tende daha çok kaldığını farkettim. Karanlıktan aydınlık tarafa doğru geçiş şeklinde bir izlenim bırakıyor bende.

Yorum

Sabah - Öğlen: MDCI Parfums Chypre Palatin Unisex - Tom Ford PB Noir De Noir Unisex

Akşam - Gece: Tom Ford PB Tobacco Oud Intense Unisex - Tom Ford PB Tobacco Vanille Unisex

Yorum

• Umut korkut
                            Umut korkut Yorumladı
                            Yorumu düzenleme
                            çok özürdileyerek bi şey sormak istiyorum bu kadar parfümü güne bölerek mi sıkıyorsunuz gerçekten yorulmuyormu burnunuz veya gerçekten keyif alıyormusunuz merak ettim de hergün böyle yapıyorsunuz da merak etttim affınıza sığınarak sormak istedim hocam

• xPixa
                            xPixa Yorumladı
                            Yorumu düzenleme
                            Evet ben de açıkçası çok merak ediyorum bu konuyu. Acaba layer olarak tabir edilen parfümleri üst üste sıkarak mı kullanıyorsunuz yoksa boynunuza bir parfümü sıkıp diğer koku ya da kokuları el bileklerinize falan mı sıkıyorsunuz cidden merak ediyorum

Prada L'Homme İntense

Yorum

zara bright rose kullandım narciso rodriguez edp klonu, sarah jessica parker lovely'e daha yakın

Yorum

İşleniyor...
                            X