Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Bugün Hangi Parfümü Kullandım? Haziran 2020

Çökme
This topic is closed.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Click image for larger version

Name:	Screenshot_20200523_133415.jpg
Views:	350
Size:	127.8 KB
ID:	167521

Bu hafta sıcaklar atmadan bayramı böyle geçireceğim..

Frederic Malle - Portrait of a Lady

Yorum

• İnitio side effect iki fıs sıktım sadece ama o bile esir aldı heryeri çok iyi performans ama baya tatlı biraz da feminen ve kışın kullanılmalı 🙃

Yorum

• Ralph Lauren Polo Sport vintage

90 ların ikonik parfümlerinden mavi şişeden polo sport kullandım bugün evde. Sport parfümlerin bence atası polo sporttur verdiği temizlik ve ferahlık hissiyatını bu güne kadar hiç bir sport parfümden almadım içindeki sıvı da şişesinin rengi gibi mavi serin ve mis gibi temiz sabun kokar. Polo sport benim fahrenheit ile birlikte muhtemelen şişesini en çok bitirdiğim parfümdür özellikle 90 ların yazlarında ergenlik zamanlarımda polo sportsuz dışarıya çıkmıyordum Şimdiler de maalesef ağır sanayi tesislerinin göbeğinde kalan ve şantiye alanı haline gelen İzmir Petkimin Foça ya bakan tarafında yazlık Çayağzı dinlenme tesisi vardı burası yazları bölge gençliği için en popüler ve ulaşılması en zor plajıydı içeriye girmek için Petkim mensubu yada yakını olmak şartı o dönemlerde babamında Petkim de çalışması hasebiyle bende şanslı grup içindeydim yaz tatillerini suyu yazın bile buz gibi olan Çayağzı tesisinde geçirirdik hep. İşte orada olduğum o yaz günlerinde hep polo sport kullandığımı hatırlıyorum bugun de kullanıca beni 90 ların yazlarına aldı götürdü. Polo sport basit bir parfüm aslında ama böyle bir takım yaşanmışlıkları anımsatığı için bu tarz parfümlerden insanın aldığı haz en pahalı nişlere bedel bence. Aşağıya bahsettiğim yerin fotoğrafını da bırakıcam malum yasaklardan dolayı evde olan arkadaşlara iyi gelir

Click image for larger version

Name:	615AC2BE-5C9D-4014-9787-C01662A2D0F4.jpeg
Views:	227
Size:	92.7 KB
ID:	167535

Yorum

• protectedsugar
          protectedsugar Yorumladı
          Yorumu düzenleme
          ..güzel foto..zaman makinesi arayanlar için işte yanıt: Parfüm :-)

• Rochas Moustache

Yorum

• Slumberhouse - Baque Tütünün ve kayısı notasının harika harmonisi Jeke deki ıslak acı tütün havasını ve Kistedeki tatlılığı sevmeyenler için ideal bir parfüm

Yorum

• cantona8
            cantona8 Yorumladı
            Yorumu düzenleme
            Kiste ile Jekenin ortasını bulmuşlar..

• UmutAras
            UmutAras Yorumladı
            Yorumu düzenleme
            Aynı düşüncedeyim abi

• Dolce Gabbana The One İntense
          Klasik the one ile alakası olmayan bir koku biraz jpg ultra male biraz ysl la nuit del'homme birazda D&G the one karıştır. Ama kuru meyveleri içinden çıkar. Böyle bir koku olmuş bana göre. Beğendim mi pek değil

Yorum

• xPixa
            xPixa Yorumladı
            Yorumu düzenleme
            Nasıl bir karışım yahu o öyle düşünemedim

• Aryan
            Aryan Yorumladı
            Yorumu düzenleme
            Benim için 2020'nin en büyük hayal kırıklıklarından... Klasik EDP. olanını seviyorum.

• Feba2008
            Feba2008 Yorumladı
            Yorumu düzenleme
            Birseyler yapılmaya çalışılmış. Bütün gün kokladım ama bu üç koku arasinda gittim geldim. Biraz hayal kırıklığı Aryan in dediği gibi klasik D&G edp ye devam. Özellikle o kuru meyve kokusu kesinlikle yok

• Comme des Garcons 2

Çıktığı milenyum dönemine göre uygun bir konsepte sahip olan parfüm, o dönem patlayan metalik-parlak gri trendine uygun avangart bir şişede geliyor. Bu şişenin verdiği intiba ve psikolojik etkinin altını başarılı bir şekilde dolduran içerisindeki yoğun aldehitler, kokuya metalik bir hissiyat veriyor...

Aldehitlerin bu yoğun kullanımı ve mürekkep notası sebebiyle farklı bir yapıda gözükse de zor bir parfüm değil; hatta daha da ileri gidip genel beğeniye uygun düşebileceğini bile söyleyebilirim. Sentetik yapısı tartışılabilir olmakla beraber çiçeksi yönü, küçük baharat dokunuşları ve farklı, hafif ferah havasıyla aslında gayet sevilebilir bir parfüm.

Click image for larger version  Name:	cgd-2.jpg Views:	0 Size:	79.5 KB ID:	167571
          Son Düzenleme Aryan; 23-05-20, 17:40. Tarafından yapıldı.

Yorum

• mizansen035
            mizansen035 Yorumladı
            Yorumu düzenleme
            CdG nin bütün parfümlerinde sentetiklik çok fazlasıyla algılanıyor fakat markanın parfümlerini güzel yapan da o bana göre. Hiç bir şekilde rahatsızlık vermiyor.

• KARALARIN_CEMAL
            KARALARIN_CEMAL Yorumladı
            Yorumu düzenleme
            İmza kokum olmaya yakın bir profili vardı bu parfümün ama ben Nicolai Newyork İntense den yana kullandım bu hakkımı. CDG 2 Edp 'de ben sentetiklik olduğuna çok fazla katılmıyorum. Notalar gayet sıcak geliyor. Kullanılan mürekkepten olsa olsa gerek bu sentetik hissiyatı. Kullananları yanıltabiliyor haliyle. Bu parfümü ne gariptir ki Chanel Antaeus ile karşılaştırmışımdır her zaman. CDG sıcak şipre, Antaeus soğuk şipre olarak görüyorum kendimce. İkisi de özel kokular benim için.

• Aryan
            Aryan Yorumladı
            Yorumu düzenleme
            KARALARIN_CEMAL Hocam yanlış anlamayın ama "sentetiklik" konusundaki söyledikleriniz, sadece bu parfüm için değil bu zamandaki genel olarak parfümlendirme işlemi için iddialı bir söz. Mürekkep dışında kullanılan yoğun aldehitler de parfümün sentetik yapısını artırıyor. Ama size farklı bir hissiyatı oluyorsa, keyif de alıyorsanız ne mutlu size…

• LM ultimate seduction extreme oud

Yorum

• MDCI - Invasion Barbare, centilmen ferah ve zengin kokuyor, evde mod yükselten kokulardan

Yorum

• Initio Side Effect-enfes(Akşam)

Yorum

• Tom Ford Tobacco Oud. özledik

Yorum

• MDCI Chypre Palatin.

en güzel, en kaliteli şipre bana göre.

Yorum

• Tiziana Terenzi Maremma

Yorum

• Geceye tasarımcı tayfadan Chanel allure homme.

Yorum

• Ajmal - Qafiya 2

Yorum

İşleniyor...
                        X