Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Bugün Hangi Parfümü Kullandım? Haziran 2020

Çökme
This topic is closed.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Mancera - Aoud Lemon Mint

Yorum

• Terre D’hermes 2008. Kendi kendime övgü aldım, verdim.

Yorum

• L'Ombre Dans L'Eau – Diptyque

Tam da mevsimiyken, markanın popüler ve sevilen parfümlerinden birini denemek istedim. Bu kokunun 37 yaşında olduğuna inanamıyorum! Geçmişin hatıralarını taşısa da farklı ve son derece modern…

Bu koku, benim için bir parfümün ne kadar değişebileceğini ve üstümde kullanarak denemem gerektiğini anlamam açısından çok öğretici oldu. Bu parfümü kullanmadan ilk kokladığımda hoşuma gitmemiş, kendinden itmişti beni. Bazı kullanıcı yorumlarında da kokunun domates, bibere benzetildiğini okumuştum –ki o tarz bir koku da yok değil gerçekten ama beni daha çok otların verdiği yabani hava rahatsız etmişti. Ama sadece 10 dakika diyorum…

Parfümün açılışındaki ilk 10 dakika farklı patikalardaki zor yürüyüşün ardından öyle güzel bir bahçeye adım atıyorsunuz ki… Ah! Son zamanlarda koklayıp keşfetmekten en çok mutluluk ve heyecan duyduğum parfümlerden biri oldu.

Daha sonraki kullanımlarımda koku profili ve estetiği hakkında daha ayrıntılı yorum yazacağım. Ama şimdilik kısaca şöyle özetleyim: Yeşil! Yeşil! Az biraz mavi ama daha çok yeşil! Evet, gerçekten çok yeşil bir parfüm. Tam bir ilkbahar kokusu…
        Son Düzenleme Aryan; 14-05-20, 23:25. Tarafından yapıldı.

Yorum

• ali
          ali Yorumladı
          Yorumu düzenleme
          Gerçekten de yaşına göre inanılmaz güncel bir kokusu var. Hiç eskimemiş gibi.. Açılış ve orta bölümlerini çok sevmiştim fakat sonları benim zevkime çok hitap etmedi. Sevdiğim kısımları hızlı geçtiği için içimde kalan bir kokudur. Seveni için inanılmaz keyif alınacak bir parfüm.

• Aryan
          Aryan Yorumladı
          Yorumu düzenleme
          Yorumundan bir kokudaki dry-down kısmının ne kadar önemli olduğunu anlıyoruz. Bir parfümü seçip, kullanmakta bayağı etkisi olması konusunda katılıyorum. Kalp notaları da çok önemli tabi, adı üzerine kokunun kalbi... Boşuna o ad verilmemiş.

Bu parfümde sevdiğim bölümler ise benim tam tersi; kalp > baz > tepe şeklinde gidiyor. O yüzden ali dediğin gibi ben gerçekten keyif aldım bu parfümden. Sanırım murrjm de L'Ombre Dans L'Eau ile ilk tanıştığında bu tarz bir heyecan ve mutluluk duymuştu.
          Son Düzenleme Aryan; 16-05-20, 18:03. Tarafından yapıldı.

• murrjm
          murrjm Yorumladı
          Yorumu düzenleme
          Genel olarak bu tarz yeşil-çiçek kokularını sevdiğim için benim de beğendiğim bir parfüm olmuştu Aryan

• ACDD
        Sting-Desert Rose şarkısı eşliğinde

Yorum

• Forumlarda bahsi çok geçmese de şahsen beğendiğim güzel bir parfüm .
          Click image for larger version

Name:	20191123_144750_1574513211345-01_1574672149412.jpg
Views:	219
Size:	2.04 MB
ID:	165864
          فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ

Yorum

• cantona8
            cantona8 Yorumladı
            Yorumu düzenleme
            Bu da eski popülerlerden

• Sabahtan TF Ombre Leather.

Yorum

• bond scent of peace

Yorum

• Xerjoff Lira

Yorum

• Nişhane hacivat 🇹🇷

Yorum

• Chanel Platinum Egoiste

Yorum

• Amouage - Imitation Man..

En çok kokusunu aldığım vetiver, sonra deri ve paçuli..

Amber olduğunu düşündüğüm şey ise sanırım kunduz yağı ve mür karışımı olabilir..

Hafif bir gül de mevcut (Türk gülü)..

Diğer içerik beni aşar.. ( ağaç kavunu, orris kökü, yarasa bacağı, davul tozu.. )

Fazla değişmeden giden parfümlerin ağababası markadan düz gidişli ama derinlikli, bana göre oldukça kaliteli bir parfüm..

Gül ve menekşe biraz feminen tarafa meyil verse de şık bir metroseksüel arap erkeği kokusu olmuş..
                    Son Düzenleme uncle-benjen; 15-05-20, 09:47. Tarafından yapıldı.

Yorum

• Thierry Mugler Cologne bu sıcakta iyi gider

Redmi Note 6 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

• Mancera Wind Wood, markanın en sevdiğim kokularından

Yorum

• Vertus Narcosis ...

Yorum

• tom ford oud wood. bazı arkadaşlar öd kokusunu alamıyormuş bu parfümde.ben açılışta çok net olarak alıyorum öd kokusunu.biraz hafiflesede hiç kaybolmadan parfümün bitiş anına kadar burnuma buram buram geliyor.Sevdiğim ve ayırt edebildiğim bir nota olduğu için sanırım benim burnum algılayabiliyor.parfümün içerisinde öd'ün kankası olan gül ve safran yok onların yerine tatlı notalar var.hangi notalar olduğunu anlayamıyorum çünkü çok güzel bir aromatik yapı var.İçeriğine baktığımda sandal,kakule,tonka ve vanilya olduğunu görüyorum.hiç bir nota ödün önüne geçemesede tatlı harman voltran olup öd'ün önüne geçiyor. lüks hissiyatını sonuna kadar veren klas salon erkeklerine yakışır elegan bir parfüm.Parfümün kötü yanı ise ne yazıkki tene çok ama çok yakın kalıyor.Saçma gelecek ama aventustaki dumanlı yapıya benzer bir yapı var parfümde

Yorum

• ali
                              ali Yorumladı
                              Yorumu düzenleme
                              Hocam bugüne kadar ifade edilmiş en iyi oud wood yorumunu okudum. Sizinle birebir düşünüyorum bu koku hakkında, özellikle o dumansı havayı ben de alıyorum. Acaba paçuli mi diye düşünmüştüm. Belki de huştur. Sonuçta bütün notalar açıklanmıyor. Yorumunuzun en can alıcı kısmı bence ud kokusunu alamayanlar ile ilgili bölümü. Oud wood'daki o narin ve uysal ud kokusunu almak için gerçekten farklı bölgelerden gelen farklı saf udları koklamak, tecrübe etmek gerekiyor. Ud notasını batılı parfüm üreticilerinin çıkardığı ud parfümlerinden anlamak mümkün değil. Sadece safran ve gül birleşimi bile bir çok kişi tarafından ud olarak algılanıyor. Bu arada tene yakın kalıyor gibi gelse de 6-7 saat sonra bile soran olabiliyor. Sanırım hem burun alışıyor hem de yapısından dolayı bağırmayan bir parfüm olduğu için böyle.

• fsater
                              fsater Yorumladı
                              Yorumu düzenleme
                              merhaba. yorumunuz için teşekkür ederim.içinde öd olan çoğu parfümü denedim diyebilirim ancak saf öd koklamadım hiç.dediğiniz gibi narin ve uysal bir öd kokusu istiyorsanız doğru adres burası.Ben genelde bileklerimede sıkar ara ara koklarım.Şu an yine kokladım 3 saat olmuş ve parfüm oturmuş harika bir koku.Öd kokularını seviyosanız Abdul-Samad-Al-Qurashi Black-Incense'ye bakmanızı öneririm.Öd ve gülün çok naif bir kullanımı var ordada
                          İşleniyor...
                          X