Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Bugün Hangi Parfümü Kullandım? Haziran 2020

Çökme
This topic is closed.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Bleu de Chanel EDP. Ferah bir parfümde tütsü kullanmak gerçekten harika bir fikir!

Yorum

• Bugün Armani Code Profumo günüydü …Pudralı vanilya kokuyor ve rahatlatıcı bir havası var

Yorum

• Jovoy Private Lebel

Yorum

• Bugün dışarı çıktım ve 26 gün sonra insanlarla etkileşimde bulundum. Sanırım cümle kurmayı unutmuşum yavaştan. Aventus

Yorum

• Lancome Trophee 2002, güzel bir meşe yosunu doğal ferahlık veren citruslar başarılı

Yorum

• Etat Libre d'Orange - Bijou Romantique..

Yorum

• Le Labo Patchouli 24. Yanık vanilya, bitter tatlılık ve genele yayılmış derimsi isli hava. Bir arkadaşım ‘parfümün çikolatalı galiba’ dedi. Pek hissedilmeyen paçuliye bağlamak istedim bu durumu 😀

Yorum

• Chanel Coromandel Edp

Yorum

• guerlain l'homme ideal edp

Redmi Note 6 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

• Le labo santal33

Yorum

• Ev haliyle JSP Burvuvu kullandım, kök salmama az kaldı.
                        Sebebini bilmiyorum ama burvuvu kullandığımda modum değişiyor, "salın beni doğaya" diye bağırasım geliyor. Neyse ki bir süre sonra, doğallığı ile yatıştırıp olay çıkarma fikrimi engelliyor.
                        Sedir ağacı notasına fazlaca ilgili olan arkadaşlara ısrarla tavsiye edilir.

Yorum

• Amouage Interlude Man

Bugün ev inledi resmen Daha neler neler varken ben o kadar zor bir koku olarak görmüyorum ama ev halkı pek dayanamadı mavi canavara

Yorum

• Umut Kurtoğlu
                            Umut Kurtoğlu Yorumladı
                            Yorumu düzenleme
                            Büyük ihtimalle kilitlediler hocam penceresi açık bir odaya sizi? Bana öyle geliyor.

• Asaid
                            Asaid Yorumladı
                            Yorumu düzenleme
                            ilginç.. bana kalırsa da hiç zor bir koku değil. algılar çok değişik 😑

• xPixa
                            xPixa Yorumladı
                            Yorumu düzenleme
                            Hahahaha aynen balkonda takıldım

• Gece için MFK Grand Soir. Hafif reçinemsi, hafif baharatlı, hafif vanilyalı tatlı bir amber parfümü. Buradaki amber kullanımı bana biraz kuru geldi. Beğendim mi beğendim ama ilk intiba itibarıyla şişeli almam gibi geliyor. Belki de kullandıkça fikrim değişir...

Yorum

• Sol bilek Costume National 21. Daha önce bir kere kağıtta deneyip beğenmemiştim. Bir de üzerimde denedim, daha da kötü geldi. İlk açılışında çok rahatsız edici bir koku var, sanki bakteri üremiş bir besin gibi. 10 dakika civarında kayboluyor fakat daha sonra da bence sazı eline safran alıyor. Safran hiç sevdiğim bir nota değil. Bu parfümde de epey baskın. Bir daha kullanacağımı zannetmiyorum.

Sağ bilekte Guerlain Homme edp var. Hakkındaki fikirlerimi bir türlü netleştiremiyorum. Bazen çok güzel koku şişeli sahip olmalıyım diyorum, bazen tiksinti bile verebiliyor. Nedenini henüz anlayamadım ama bu durumdan dolayı şişeli alış benim için riskli.
                            ​​​​​​
                            ​​

Yorum

• Bugün Chanel Chance EDP kullandım.Senelerdir bittikçe aldığım,kokusuna bayıldığım bir parfümdür zaten.Bundan 2 sene önce,yazın yaşadığım bir olay,bu parfümün benim için daha da değerli olmasını sağlamıştı.Yazlıkta,eşim yanımda yokken,kızım hastalanmıştı ve onu hastaneye götürmüştük.Giderken bir elbise giydim ve Chanel Chance sıktım.Doktor,muayene sonrasında ateşinin çok yüksek olduğunu ve hastaneye yatıracağını söyledi.1 gece diye yattık ve şiddetli ishal ve ateşin düşmemesi sebebiyle 3 gece kaldık.Virütik bir salgın varmışBir sürü hasta çocuk vardı.Ben aynı kıyafetle,3 gece,duş alamadan hastanede kızımla kaldım.Aşırı moral bozukluğu içinde 3 günde 3 kilo vermiştim.Bu süre zarfında Chance ara ara hep burnuma geldi.Kendimi temiz ve güçlü hissetmemi sağladı.İnsanı hiçbir şekilde yormadan,temiz ve ferah hissettiren,çok özel bir parfüm bana göre.Mademoiselle de de benzer bir his var.Hem çok temiz hissettiriyor,hem de çok farklı ve çekici bir yanı var. Kalmadı artık,tamamen geçti derken hafifçe buruna gelerek,biz burdayız,yanındayız diyorlar.Çok güzeller gerçekten.

Yorum

• Rayiha
                                Rayiha Yorumladı
                                Yorumu düzenleme
                                Benim güvenli kokum da Prada Iris'tir 🙂 Koku algısı bazen ne kadar farklı. Chance ve Mademoiselle, ikisi de tahammül sınırlarımı zorlayan, bunları süren biri geldiyse camları açıp ofisi havalandırdığım parfümler. Sürekli olarak algı sinirlerime basıyor gibiler. Sivri bir ekşilik sonrasında boğuk ve topraksı bir koku alıyorum. Seveni, hayranı çok ama sanırım benim sinirlerimde bu ikisine karşı bir kısa devre oluyor 🙂 Genetik olarak bazı insanların bazı kokuları farklı algılaması ya da hiç algılamaması durumu varmış, galiba bu kokulardaki paçuliyle bir sorunum var benim.
                                Son Düzenleme Rayiha; 16-04-20, 23:35. Tarafından yapıldı.

• Libra
                                Libra Yorumladı
                                Yorumu düzenleme
                                Gerçekten koku algısı kişiden kişiye çok değişiyor👍🏻Bazı arkadaşlarımın çok ferah,iç açıcı dediği kokular bana aşırı ekşi gelebiliyor mesela.Ya da benim ferah dediğim parfümleri eşim çok ağır bulurken,onun yumuşak,güzel dedikleri benim burnumu tırmalayabiliyorChance ve Mademoiselle,ilk çıkıp popüler oldukları zaman çok ilgimi çeken parfümler değillerdi.İkisini de denemek için alıp,kullandıkça,bana hissettirdiklerinden dolayı çok sevdim.Bazen de çok beğenerek aldığım bir parfüm,sonradan çok sıradan ve anlamsız gelebiliyor.
                                Bu arada Prada Iris,benim de çok sevdiğim bir parfümdür.Rahatlatıcı,huzur verici..
                            İşleniyor...
                            X