Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Bugün Hangi Parfümü Kullandım? Ocak 2020

Çökme
This topic is closed.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Calvin Klein Euphoria Intense.

Yorum

• PDM Layton Exclusive

Yorum

• V de Vakko

Yorum

• Killian - Back to Black...

Gourmand dedikleri bu sanırım, kaliteli pasta ve kurabiye kokusu.. Ama kalıcılık ve farkedilirlik bende hızla eridi..

Yorum

• Chanel Allure

Yorum

• Hdp 1740

Yorum

• Dior Fahrenheit Le Parfum

Yorum

• House Of Sillage Dignified

Yorum

• Haftasonu VC&A Ambre İmperial

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

• mancera hindu kush...

avrupai odunsu tarzında klas kışlık güzel bir koku...
                      İnsanın ruhu kokularıdır...

Yorum

• Dior eau sauvage

Yorum

• Mdcı Chypre Palatin ...

Yorum

• Initio Side Effect

Yorum

• Bir süredir tatlılığını gül ve meyvelerden alan ama paçulinin hissedilmediği bir parfüm istiyordum. Sofrada şekerden uzaklaştıkça parfümde mi arar oldum acaba? Givenchy Live Irresistible ailesi ve LVEB Rose aradığıma yaklaşan parfümlerdi ama gül bir süre sonra gül lokumuna benzer şekilde baskınlaşıyordu. Delina Exclusif de ilk andaki kokusuyla cazip gelse de, sonraki aşamalarıyla kuvvetlenip ağırlaştı, tabii bir de o fiyat etiketi...

Klasik EdT dışındaki Miss Dior ailesinin üyleri ise fazla paçulili, fazla tatlı geldiği için uzak durduğum parfümlerdi. Son parfüm alışverişimde nümune olarak verdikleri Absolutely Blooming ise aklımda kalmış bir şekilde. Dün mağazada denediğimde özellikle kıyafet üzerinde çok beğendim ve normalde hiçbir zaman yapmayacağım şeyi yapıp epeyce yorulmuş burnuma güvenip aldım.

Koku niteliği açısından yanılmasam da hayatımda kullandığım en kuvvetli ve kalıcı parfüm bu olabilir. Soğuk havaya daha uygun, oldukça pozitif, insana iyi hissetiren bir atmosfer oluşturdu etrafımda. Sanki üstüne hafifçe pudra şekeri serpilmiş, kırmızı meyveler ve gülün tatlılığı, miskle dengelenmeye çalışılmış. Ama misk keskin, okunaklı bir misk değil, kokuyu sabitleyecek ve dinginleştirecek bir şekilde kullanılmış. İçerikte bahsedilmemesine karşın hafiften paçuli de var sanki. Giysi üzerinde oldukça lineer. Tatlılığı alışık olduğumdan biraz fazla olsa da şu ana kadar keyifle kullandığımı söyleyebilirim.

Yorum

• Bugün Imaginary Authors Cape Heartache kullandım.

Kış ağaçlarının ince ve sivri yapraklarına has bir koku vardır. Hafif sert, taze ama vahşi de bir havası vardır. Bu parfümde o hissiyatı aldım. Buna ek olarak da çilek notası da baya etkili ancak çilek notası, çileğin kendisi değil de reçeli gibi kokuyor. Çileği ve reçelini sevdiğimden midir bilemiyorum şimdilik yormadı ama uzun vadede tatlılık çoğu kişiye fazla bunaltıcı gelebilir.

Yorum

İşleniyor...
                                X