Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Hayalinizdeki Parfüm?

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Hayalinizdeki Parfüm?

Başlık açık ve seçik aslında. Eğer sadece kendinize özel bir parfüm yapacak olsaydınız nasıl bir parfüm yaratırdınız? Hangi notaları harmanlardınız?

Kendimden örnek vermem gerekirse heralde üst notaların buram buram kahve ve mango kokmasını isterdim Alt notalarda da buna uygun olarak hafif bir vanilya ve deniz notaları kullansak nasıl olurdu diye gerçekten çok merak ediyorum. Bakalım sizler neler düşünüyorsunuz?

Artık amber, oud, vanilya, citrus, bu temalardan sıkıldık.
    Daha cok hayvansal ama insanları rahatsız etmeyen sexapel bir koku yapardım seyreltere nasıl olurdu bilmem ama şunu denerdim

Üst Nota :
    Aldehitler, Duman, Deniz suyu, Kül, Safran
    Orta Nota:
    Kırmızı Şarap, Ambergriss Likör, Süt, İris, Ardıç Çam
    Dip:
    Misk, Castoreum, Yer Mantarı Ambergriss, Kahve

SNE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Her Kalp İçindeki Çiçeğin Kokusunu Verir.

Yorum

Üst: Allyl Phenoxy Acetate, Lime Oxide, Para Cymene, Para-cresly methyl ether, Poivrol
      Orta:Black Pepper, Incense, Coumarex DB, METHYL-5 FURFURAL, Eugenol,Andrane,
      Temel:Oud,Sandalwood,Gurjun Balsam, Silhat, Huş Ağacı, Hint Sümbülü

Yorum

Orjinal yazı sahibi: İbrahim20 View Post
        Üst: Allyl Phenoxy Acetate, Lime Oxide, Para Cymene, Para-cresly methyl ether, Poivrol
        Orta:Black Pepper, Incense, Coumarex DB, METHYL-5 FURFURAL, Eugenol,Andrane,
        Temel:Oud,Sandalwood,Gurjun Balsam, Silhat, Huş Ağacı, Hint Sümbülü
        Merak ettim bu notalar nasıl kokuyor acaba nerdeyse hemen hemen hepsini bilmiyorum ve tüm bu notaların karışımı nasıl bir koku çıkaracak ortaya
        İnsanın ruhu kokularıdır...

Yorum

• İbrahim20
          İbrahim20 Yorumladı
          Yorumu düzenleme
          Kim bilir, belki ilerde denersiniz

Pelerinimi giyip sandal ağacı, kakao, süsen ve sümbül etrafında dönen bi' şeyler yapardım herhalde Avalon hocam.
        Benim yerime konuşacak kıvamda olsun yeter.

- Stop the car...
        - What ?!
        - Stop the fuckin' car!

Yorum

Orjinal yazı sahibi: avalon View Post
          Başlık açık ve seçik aslında. Eğer sadece kendinize özel bir parfüm yapacak olsaydınız nasıl bir parfüm yaratırdınız? Hangi notaları harmanlardınız?

Kendimden örnek vermem gerekirse heralde üst notaların buram buram kahve ve mango kokmasını isterdim Alt notalarda da buna uygun olarak hafif bir vanilya ve deniz notaları kullansak nasıl olurdu diye gerçekten çok merak ediyorum. Bakalım sizler neler düşünüyorsunuz?
          Ralph Lauren polo double black geldi aklıma bulabilirseniz deneyin.

Yorum

İşleniyor...
          X