Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Bugün Hangi Parfümü Kullandım? Temmuz 2019

Çökme
This topic is closed.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Kerosene Walk The Sea.
    En sevindiğim yönü sucul parfümlerdeki o keskin burun yakan iç kaldıran klorumsu hissiyatın olmaması. Gerçi bu sucul parfüme de giriyor mu tartışılır. Hoş bir yazlık parfüm. Ne maskülen ne feminen bir çiçeksilik var. İlk sıktığınızda o çiçeksiliğe kapılıyorsunuz. Sonradan rahatsız etmeyecek kadar olan o tuzlu yönü ortaya çıkıyor. Bu da beyaz çiçekler ile beraber olunca o deniz hissiyatını andırıyor ama ben ismi kadar deniz atmosferine giremedim. Deniz gibi kokmaması bence güzel, yosunu üzerimde fazlaca hissetmek yıpratıcı olabilir. Biraz güneş kremi tadı da veriyor. Deniz kremi kokusunu sevenlerden olduğum için o hissiyata da kırılmadım. Diplere inince de misk ile tuz beraber sona geliyorlar. Aşırı değil ama minik bir hayvansal yönü de var. Kalıcılık başarılı ama benim tenime yakın gidiyor gibi geldi. Kalabalığa karışınca yayılımına güncelleme gelebilir.

Yorum

• Kerosene Walk The Sea

Deniz temasında denizden cıktıgımızdaki ten de kalan o güzel kokuyu temsil ediyor resmen, sanırım aradığım parfümü buldum bu temada üst sıraya yerleşti benim için.
      Hem kalıcılıgı ve farkedilebilirliği yüksek hemde oldukça naif,

SNE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Her Kalp İçindeki Çiçeğin Kokusunu Verir.

Yorum

• Click image for larger version

Name:	
Views:	0
Size:	310.4 KB
ID:	131641

Yorum

• Xerjoff Renaissance

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yorum

• İris aşkına Opus V

Yorum

• Inıtio Oud For Greatness,
              Safran, lavanta ve muskat birlikteliğini başarılı buldum. Doğal ud kullanıldığını söylüyor üretici firma tabi kokladığım doğal udlarla hiç bir yakınlık kuramadım. Daha çok odunsu bir nüans katmış gibi duruyor. Tek düze ilerleyişi parfümde derinlik arayanları hayal kırıklığına uğratabilir bana göre düz, olmuş son derece oturaklı ciddi bir parfüm. Patron parfümü diyebilirim. İktidar fışkırıyor resmen kokudan. Ayrıca hipnotize eden, sürükleyici bir yapısı var. Performans, yaylım ve kalıcılık anlamında çok çok iyi..
              estefanyen

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: matrai View Post
                Marlouöööööööö

Bu zamana kadar pek çok parfüm deneyip kokladık, kimine hayvansal dedik, kimine hacı yağı yakıştırdık. Hacıııı bu neeeeeeeee. Bunu hangi kategoriye koyalım.

Parfümü birde şişeli olarak aldım. Paket gelir gelmez heyecanla açtım hadi dedim şu Marlou d'ambiquite yi koklayım dedim.İlk koklayıştan sonra elime hemen telefonu aldım Cantonayı aradım.

Ben: Mustafa sen benimle dalga geçmeye utanmıyormusun!!!

Cantona: Abi Ne oldu.

Ben: Lan oğlum parfümün içini boşaltıp işeyip göndermişsin.
                .
                .
                .
                .
                .
                .

Kısaca arkadaşlar bu parfüme ilk Sercan şişeli olarak girmişti, daha sonra fazla oldu benim diye bu parfümü şişeli olarak almaktan vazgeçmişti. Bende baktım insanlar girmiş alınmazsa iptal olacak, bir yiğitlik yapıp hadi ben alayım şişeyi dedim..... Demez olaydım.

Burada bu parfümün splitine girip alanların küfürlerini itina ile kabul ediyorum
                Yeminle evi taşımayı daha yeni bitirdim ve hiçbir şeyi deneyemedim doğru dürüst... İlk bunu deneyeceğim... Muhtemelen sonrasında deneyeceklerim bana cennetten bir çiçek gibi gelecek

Yorum

• dior eau sauvage parfum...
                  eski kafa maskülenlerden nefis tozlu kremsi bir citron sonrası vetiver ve mür...
                  lavanta ve paçuli hafif tatlı ve balzamiko havası katmış...
                  sevmek yada sevmemek işte bütün mesele bu...
                  İnsanın ruhu kokularıdır...

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: matrai View Post
                    Francesca Bianchi Etruscan Water. İsmine bakıpta sucul bir parfüm olarak algılarsanız yanılırsınız. Daha çok eski kafa maskülen parfümleri çağırıştıran bir yanı olsa da harmanlama ve denge bakımından oldukça etkileyici. Kimyon, ölmezotu gibi riskli notaların meşeyosunu ve fesleğen gibi ferah diyebileceğimiz notalarla süper bir uyum sağlamış. Daha çok yeşile kaçan aromatikler ile eli yüzü düzgün ve dengeli bir chypre çıkmış ortaya. Fragrantica da Nishane Unutamam'a benzetilmiş evet benzer yönleri olsada unutamamda ki kekikten gelen acımtrak bir keskinlik ve animalik notalar beni daha çok etkiledi
                    En sevdiğim Bianchi oldu bu parfüm... Diğerleri de enteresan işler ama bu daha kullanılabilir geldi bana. Evlendikten sonra eskisi gibi bol amberli, hayvanlı parfümleri kullanamaz oldum iç işleri genel cumhurbaşkanı dolayısıyla ... Ben de bu parfümün son kısımlarında bolca kekik ya da kimyon ya da her ikisi birden ve ölmez otu aldım. Baş kısımlarıyla tezat bir durum çağrıştırdı.

Dip not henüz D'Ambiguite e cesaret edemedim

Yorum

• Frederic Malle - Musc Ravageur

Yorum

• bond no 9 amber

Yorum

• Virgine island water

Yorum

• J.F. Schwarzlose Berlin - 1A-33: Parfüm açılışını portakal ve hafif çok bağırmayan odunsu notalar eşliğinde gerçekleştiriyor. Tatlı ve hafif odunsu his çiçeksilik ve ıhlamur çiçeğinin o tozlu güzel rahiyası ile yayılımına devam ediyor. Çiçeksi nüanslar arasında başrol hep ıhlamur çiçeğinde. Çok temiz bir hissiyatı var. Hatta sabunsu da diyebilirim. Pembe biber nedeniyle olabilir. Parfüm koku olarak güzel ve minimalist bir kompozisyona sahip. 7/10

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: cantona8

En sevdiğim Bianchi oldu bu parfüm... Diğerleri de enteresan işler ama bu daha kullanılabilir geldi bana. Evlendikten sonra eskisi gibi bol amberli, hayvanlı parfümleri kullanamaz oldum iç işleri genel cumhurbaşkanı dolayısıyla ... Ben de bu parfümün son kısımlarında bolca kekik ya da kimyon ya da her ikisi birden ve ölmez otu aldım. Baş kısımlarıyla tezat bir durum çağrıştırdı.

Dip not henüz D'Ambiguite e cesaret edemedim
                              Mustafa hocam şu bianchiler hep aklımda kuzen hollandada kandırırsam aldırcam 😂 hangisi tercih ederdiniz aklımda under my skin var ama

Her Kalp İçindeki Çiçeğin Kokusunu Verir.

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: mmtmtlu1903 View Post
                                Mustafa hocam şu bianchiler hep aklımda kuzen hollandada kandırırsam aldırcam 😂 hangisi tercih ederdiniz aklımda under my skin var ama

Bence Sex and The Sea hariç hepsi alınır Ambergris ayarsız olmuş biraz SaTS de. O yüzden sevmedim. Diğerleri çok kaliteli ve güzel işler.

Yorum

İşleniyor...
                                X