Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Bugün Hangi Parfümü Kullandım? Temmuz 2019

Çökme
This topic is closed.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• scent of a dream- charlotte tilbury retro tarzda hafif baharatlı çiçeksi bir parfüm. alamut'un biraz hafifi diyebilirim.

Yorum

• M.Micallef Royal Muska 😍 çok güzel bir parfüm...anlatacağım...

Yorum

• Van Cleef Pour Homme Vintage

Öncelikle kapaktan: aromatik otsu, kirli kunduz yağı

Başlangıcı; koyu yeşil aromatik otlar, otlara benzeyen eski tozlu, parlak bergamot ve kunduz yağına yakın bir karanfil çiçeği ile yapıyor. Hafif şekersi, kuru, tatlı bir havada, bergamotun asidik etkisinin hemen ardından, kendini çok kısa bir süre gösteren harika bir Hindistan Cevizi var. Klasik eski kafa maskülen açılışa renkli ve derin bir dokunuş. Hindistan Cevizi kullanımına iki örnek var kafamda; birisi tatlı, dengeli şekerli kullanımıyla Virgin Island Water, diğeri ise çiçeksi sabunsu Hindistan Cevizi kullanımı ile aklımda kalan Crystal Noir. Bence Van Cleef PH daki kullanım tam bunların arasında ve daha gerçekçi, keyif verici. Biraz kurumaya başladıktan sonra traş köpüğü kıvamında, pudramsı lavanta hissedilmeye başlıyor, lavanta biraz sabunsu hissettiriyor. Girişte bahsettiğim Hindistan Cevizi etkisi yavaş yavaş temiz, pudramsı lavantaya evriliyor.

Kokuya Phileas, Leonard vari, kimyonik, kahverengi tozlu bir deri kemeri hatırlatan deri, kuru tozumsu baharatlar, şerbet kıvamında, karanlık ve hafif metalik gül dahil oluyor. Girişteki aromatik otlar gövdeye oturuyor. Koku daha kuru, biraz sabunsu, temiz ama aynı zamanda tozlu ve kirli bir hale bürünüyor. İki zıt çizgide ilerlemeye devam ediyor.

Van Cleef PH daki gül yorumu, 6:00 daki melodi gibi bir şey

Yorum

• PPBurn
          PPBurn Yorumladı
          Yorumu düzenleme
          Hocam malesef elimdeki dekant olduğu için tam yılını bilmiyorum, sadece Vintage olduğunu biliyorum

• protectedsugar
          protectedsugar Yorumladı
          Yorumu düzenleme
          ..teşekkürler..ben 2000'lerin başında aldığımda koku profilini..daha doğrusu bitiş evresini sabunsu ve tütsülü hatırlyorum da...bu arada TSAR da aslında hoş bir parfüm..bir soru daha Opeth herhalde konsere geliyor..yoksa geldi mi?

• PPBurn
          PPBurn Yorumladı
          Yorumu düzenleme
          Evet Hocam tam da dediğiniz gibi. Ben yazıyı yazarken, henüz kurumamıştı. Dip notalarında temiz ve tatlı, dumansı bir vetiver var. Hava durumuna göre dip notalar bazen, misk-kehribar ile sonlanırken, bazen de kuru derimsi sedir, dumansı vetiver ile sonlanmakta. TSAR ı malesef henüz deneyemedim.

Opeth rock off da gelecek evet. Yeni albüm yazım sürecinde zaten grup. Albümün çıkışı bizim festivale denk gelmeyecek ama, bir parça yayınladılar bile, tahminimce 2-3 parça çıtlatılır konserde. Gerçi çok da heyecanlandırmadı yeni parça beni açıkçası

• Virgin Island Water,
        gün içinde tazelemeden sonra çılgın bir performans ortaya çıktı. Daha önce hiç bu kadar uzun koktugunu hatırlamıyorum..
        estefanyen

Yorum

• The Zoo - Club Design..garip güzel bir koku; tam anlayamadım...

Yorum

• Green Water

Yorum

• Xerjoff Indochine. Oud burada odunsu ama biraz da ekşi gibi geldi, Çürümüş meyve havası ve tatlılığı cezbedici değil. Hoşuma gitmedi maalesef. Benim gözümde başarılı yönü kalıcılığı ve yayılımı oldu.

Yorum

• ali
                ali Yorumladı
                Yorumu düzenleme
                Oldukça merak ettiğim bir kokuydu. Çürümüş meyve bana da pek uymaz gibi geliyor. En azından merakimdan ölmeyeceğim yorum için teşekkürler

• Prada İnfusion D'Homme

Yorum

• Bugün yeni gelenlerden Nasomatto Nudiflorum, MFK APLS ve LM Ambre Muscadin’i deniyorum. Eğer dışarı çıkarsam da Russian Tea kullanırım.

Yorum

• Creed - Viking

Yorum

• Profumum roma aqua di sale ile havuz keyfi. Su bile kokusunu azaltamıyor

Yorum

• Yağmurlu havada 3 fıs Xerjoff Naxos

Yorum

• Bugün Chloe Love kullandım.Bulutlu,rüzgarlı bir hava var.Denizin rengi lacivert.Böyle bir güne,mistik havasıyla,son derece yakıştığını düşünüyorum.

Yorum

• Xerjoff Alexandria II
                          ilginç

Yorum

• Gri ve hafif yağmurlu ayrıca da serin havayı görünce elim Aventus’a gitti... demeyi çok isterdim de diyemeyeceğim ama aynı kraliyet nişanına sahip evden benim EN Creed çalışmam olan Royal Mayfair kullandım.
                            Odunsu aromatik, topraksı kafûru ve buruk bergamotlu boozy başlangıcın ardından devreye giren bebe pudralı gül önce yukarıdaki sert ve tozlu ambiansı yumuşatıyor sonra da fazla boş yapmadan uzayıp ense tıraşı hesabı yerini hayvanlar gibi kocaman sümbültebere bırakıyor. Dibi ise standart Creed miski amber.
                            Ben de fazla lolo yapmadan parfümü kısaca anons edecek olursam eğer maskülen sümbülteber derdim.

Yorum

• protectedsugar
                              protectedsugar Yorumladı
                              Yorumu düzenleme
                              Bebe pudralı gül deyince kurtsan'ın Utalk'ı geldi aklıma :-)

• Guest's Avatar
                              Misafir Yorumladı
                              Yorumu düzenleme
                              Pişiklerimizin kurtarıcısı Undo Talk vardı bir de... Gayrimenkulleri yerinde olan adamların başucu pudrası😑
                          İşleniyor...
                          X