Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Amouage parfümlerinde gizli oud kullanımı

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Amouage parfümlerinde gizli oud kullanımı

Benim böyle bir tezim var! Notalarla alakası olmasa bile, hicbir yerde adı geçmese bile ben kokladığım bütün Amouage parfümlerinde bu notayı az ya da çok / parfüme göre değişiyor, ama hissediyorum.

Sizde de böyle bir gözlem var mı? Montale'deki oud durumu Amourage'a da mı sıçradı acaba.....

Bence oud değil ama kendine has bir baz'ı var. O baz üzerine kuruyor tüm parfümlerini.

Kendine has baz'ı olduğunu düşündüğüm diğer markalar.

Ormonde Jayne
    Creed
    Sospiro
    Nishane
    Nasomatto-Orto Parisi

Yorum

• ali
      ali Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Fort&Manle +1

• mertus
      mertus Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Jovoy'un da bir çok parfümünde aynı baz kullanılmış olabileceğini düşünüyorum.

Haklısınız, belki hissettiğim oud değil ama parfümlerinin bir şekilde oriental çizgiden tam çıkmasını istemiyorlar ve birşeyler katıyor olabilirler.. Dediğiniz gibi bir baz, bir nota kombinasyonu..

Sospiro'da da size katılıyorum, onların da parfümlerinin hepsinde paçuli ya da tam tanımlayamadığım maskülen bir herbal hava var gibi gelir.

Yorum

Guerlain'ın guerlinade'i gibi bir olayları olabilir.
      Bu durum insanların kafasında net bir yere oturmak açısından faydalı oluyor olabilir.

Yorum

• Lagerfeld
        Lagerfeld Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        Çok doğru. Guerlain'in bi' çok kokusunda guerlinade'i yakalarım.

• Minty
        Minty Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        Guerlinade en kolay yakaladığım trick! ve çok güzel :-) iyi ki yapmışlar

Ben bazı parfümlerin koku içerisine bi imza bıraklıgı kanatindetim mesala hissetigim markalar

Maison Francis Kurkdijan
      Ormande Jayne
      Nishanede kısmen
      Montale
      Amuage
      Xerjoff da kısmen

SM-G610F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Her Kalp İçindeki Çiçeğin Kokusunu Verir.

Yorum

Oud dan ziyade bence kendilerine özgü bi felsefik yaklaşımı olan markalar var kimisinde bu belirgindir Amouage da öyle bir marka bunun haricinde Montale ve Thierry Muglerde de hangi kokusunu koklasam adını bile bilmesem markanın kime ait olduğunu anımsatan tarzı olan benzer kokular üretiliyor genelde

Yorum

Genelde bu durumun biraz koku moleküllerinin alindigi kaynaklada alakasi var ,
          Misal ; A markasi
          x parfümünde kullandigi lavanta
          y parfümünde kullandigi lavanta
          Molekülün alindigi firma misal Firmenich

birde ayni parfümörse her iki kokuyu cikaran bu baz daha belirgin olabilir .
          Bunlar disinda kasitli bilerekde böyle bi imza olusturulabilir kanaatindeyim .
          En belirgin sekilde Creed bence .

Yorum

Kadir hocam ne güzel fantastik konuydu sen gerçekçi şekilde yaklaştın bitirdin

Ormonde jayne parfümlerinden üçünü denedim , o bahsedilen aura diğer notaları sarmış resmen .

Yorum

• Kadir.tbk
              Kadir.tbk Yorumladı
              Yorumu düzenleme
              Komsum zaten iso ambroxan ambergris ve türevleri bunlarinda kendi icinde okadar çok farkli sekilde olusturuldugu biliniyo . Molinard’in yaptigi iso ile baska bi firma adini hatirlayamadim arasinda cok fark oldugu söyleniyo .
              Fahrenaide , Aventus , Terre 3 lüsü mesela , bu 3 lünün bazı iso benziyolarmi birbirlerine aldikmi iso yu hadi cik isin icinden .Ama Terre ve Hermessence Vetiver Tonka ikilisi nekadarda anlasiliyo ikisindeki ayni iso ayni parfümör ayni marka , ayni kaynak ☺️

Saf İSO e super istiyorum

Yorum

İşleniyor...
            X