Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Sigara içinler daha iyi mi koku alıyor?

Çökme
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Sigara içinler daha iyi mi koku alıyor?

Chandler Burr'un Luca Turin hakkında yazdığı "The Emperor of Scent"in 401. sayfasında Luca Turin şöyle birşey diyor:

Sigaranın karbonmonoksidi burunda molekülleri ayrıştıran sitokrom p450 enzimini tamamen bloke eder. Duman bu enzimi bloke ettiği için koku molekülleri ayrıştırılamaz ve koku molekülleri normalden daha fazla bir süre burunda kalır; ve onun için daha iyi koku alırsınız.

Ama yine de unutmayın sigara sağlığa zararlıdır.

Orjinal yazı sahibi: protectedsugar
    Chandler Burr'un Luca Turin hakkında yazdığı "The Emperor of Scent"in 401. sayfasında Luca Turin şöyle birşey diyor:

Sigaranın karbonmonoksidi burunda molekülleri ayrıştıran sitokrom p450 enzimini tamamen bloke eder. Duman bu enzimi bloke ettiği için koku molekülleri ayrıştırılamaz ve koku molekülleri normalden daha fazla bir süre burunda kalır; ve onun için daha iyi koku alırsınız.

Ama yine de unutmayın sigara sağlığa zararlıdır.
    İlginç bir bilgi 😌

VTR-L29 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

Hımm demek ki
      İnsanın ruhu kokularıdır...

Yorum

Sigarayı bırakınca koku ve tat alma duyusu gelişiyor diyenler var ancak bilimsel bir delile dayanıyor mu bilmiyorum
      estefanyen

Yorum

• protectedsugar
        protectedsugar Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        Evet 1-2 hafta etraftaki kokular daha yoğun gelmeye başlıyor; çünkü artık burna "duman" dışında başka şeyler de gidiyor :-) Ama en geç 3 haftadan sonra yine burun etraftaki kokulara alışıyor; ve bir fark olmuyor.

• ali
        ali Yorumladı
        Yorumu düzenleme
        hımm mantıklı.

Orjinal yazı sahibi: ali View Post
      Sigarayı bırakınca koku ve tat alma duyusu gelişiyor diyenler var ancak bilimsel bir delile dayanıyor mu bilmiyorum
      Bende öyle biliyorum.

Yorum

Hocam sigara başta kronik rinosinüzit olmak üzere koku almayı engelleyebilecek durumların görülme sıklığını arttırır malesef.
        https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/28295361
        https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/28561327

Yorum

Ben bu durumu bizzat 1 haftadır test ediyorum. Elektronik Sigaraya geçtiğinden beri ara sıra sigara içtim, hani ayda 2 tanedir belki içtiğim de... 1 haftadır yaptığım test sonucuna göre malesef söyleme katılmıyorum. Koku alma duyum düştü eser notaları farkettiğim aynı parfümlerden artık kokuyu alamaz oldum.
          Tecrübe edildi, sigara koku alma duyusunu nötr kılıyor. İçmeyin Elektronik Sigara kullanın bırakamıyorsanız

Yorum

Sigara koku alma duyusunu öldürüyor, asistan iken günde iki paket, nöbetçiyken günde 3 paket içerdim, tütün pisliğinin her iki tarafını yaşadım, sigara rezilliktir..

Kendi rezil tütün kokusunu almayan çöp kokan insanoğlu..

Geçiniz..

Sigara nargile , puro ne isim verirseniz verin, rezilliktir..

Luca Turin bile bu pisliği temizleyemez..

Yorum

İşleniyor...
            X