Duyuru

Çökme
Henüz duyuru yok.

Bugün Hangi Parfümü Kullandım? Nisan 2019

Çökme
This topic is closed.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
Yeni Mesajlar

• Ormonde Jayne Nawab of Oud... Adında yer alan öd ile bir ilgisi olmayan parfümün açılışı ışıltılı turunçgiller, plastiğimsi kırmızı biber, sedirden gelen talaş kokusunu anımsatan bir aromatik odunsuluk, biraz yeşil aromatik unsurlar, biraz çiçeksilik ve biraz da sıcak baharat esintisiyle oldukça dolu dolu gerçekleşiyor. Parfümün en kayda değer bölümü de burası zaten. Portakal ve bergamot etkisini yitirdikçe maskülen ama yumuşak odunsuluk daha fazla öne çıkıyor. Baharatlarla tatlılaştırılmış çiçekler giderek parfüme ağırlığını koydukça parfümün çizgisi daha feminen bir yöne kayıyor. Odunsuluk henüz etkisini sürdürürken burnuma fena gelmeyen bu tatlı çiçekler yalnız kalmaya başladıkça basit, bayağı ve ucuz bir hava yaratıyor. Tende neredeyse farkedilmez hale geldiği dönemde ise ağırlık ambere geçiyor. Kalıcılık cılız bir şekilde uzun sürüyor denilebilir ancak yayılım değerleri pek iç açıcı değil. Aslında niş parfüm sevmeyip de niş parfüm kullanıyormuş illüzyonu yaşamak isteyenler için üretilmiş, ana akımdan hallice, sıradan bir genel beğeni parfümü.
    Son Düzenleme Medea; 18-03-19, 18:38. Tarafından yapıldı.

Yorum

• Lagerfeld
      Lagerfeld Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Intensivo ile birlikte en merak ettiğim kokusuydu Ormonde Jayne'in. (Hayalleri yıkılmış bi' emoji bulamadım.)

• Guest's Avatar
      Misafir Yorumladı
      Yorumu düzenleme
      Geçtiğimiz gün cornelius ile de Geza hakkında bayağı bir konuştuk. Kinski haricinde yok Sensei. Yazık oluyor harcanan zamana ve paraya...

• Frederic Malle-French Lover, pek bir özelliğini göremedim ne koku olarak ne de performans olarak tatmin edici olmadı

Yorum

• Mancera Hindu Kush
      Açılışta kenevir,tütsü ve hafif baharatlar değişik bir koku oluşturmuş.Kekremsi,dumansı ve baharatlı.Gucci intense oud'a benzetilen kısım da burası sanırım çünkü sonrasında koku farklı bir yönde ilerliyor.Amber ve vanilya ile verilen ılık tatlılık odunsu notalarla dengelenmiş.Açılış da farklı ve güzel ancak orta notalardan itibaren daha kendime yakın buldum.

Yorum

• Orlov Golden Prince. Böyle modern maskülenleri oldukça seviyorum. Parfümü uzun uzadıya anlatabilirim ama herkesin aklında net belirmesi için Timbuktunun karanlık olmayan ve içine bolca meşe yosunu konulmuş hali bigi düşünebilirsiniz. Yeni gözdelerimden biri oldu kendisi

Yorum

• Yarına göndermede bulunarak Tiziana Terenzi XIX March Yarında bunu koklayacağım ilkbaharı karşılayacağım amaca uygun olarak

Yorum

• Gece gece Cdg - Black . Havada bir yanık kokusu var

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: fsater
              nicolai newyork intense.fena bir parfüm değil ama bir creed bouis du portugal değil.bildiğimiz maskülen parfüm notlarına sahip.lavanta,meşe yosunu ve limon
              Biraz da zaman istiyor hocam her hünerini hemen çıkarmıyor. İlk anda vuran kokulardan değil uzun süreli ilişkileri seviyor

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yorum

• Montale - Honey Aoud
                https://www.fragrantica.com/perfume/...oud-30509.html

Click image for larger version

Name:	hqdefault.jpg
Views:	207
Size:	47.4 KB
ID:	117489

Yorum

• JPG Le Male - bu kokunun açılışı bana her zaman ütü yapılırken ortam hafızamda canlanıyor
                  Sirf bu kokudan yola çıkarak Amouage Reflection aldım. Tabiki şu an ki versiyonu Reflection ile kıyaslamak mümkün değil, aynı kulvarda yarıştırmak için Le male vintage arıyorum

Yorum

• Dunhill icon

VTR-L29 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum

• Casamorati 1888.. Koku güzelliği kadar performansı da güzel olsaydı keşke...

Yorum

• Frederic Malle Carnal Flower

Yorum

• Nishane Colognise

Yorum

• Bahar geldi.
                            Hermes Nil.

Yorum

• Sospiro Opera

Yorum

İşleniyor...
                              X